Статьи
1 2 3 4 5 67 8 9 10
9 декабря 2016
2318
CBC News: От кабинета Трюдо ожидают дебатов по обновленной миссии в Украине

Крупнейшая информационная компания Канады CBC News пообщалась с министром внутренних дел Украины Арсеном Аваковым во время его визита в Канаду…

ВІД КАБІНЕТА ТРЮДО ОЧІКУЮТЬ ДЕБАТІВ ЩОДО ОНОВЛЕНОЇ МІСІЇ В УКРАЇНІ

Міністр внутрішніх справ України також просить Міністра громадської безпеки Канади про допомогу у боротьбі з кібер-атаками

Ліберальний уряд подав сигнал своїм союзникам про те, що готовий розширити військову тренувальну місію Канади в Україні, як дізнались в CBC News.

Ряд представників Українського уряду високого рангу відвідали Оттаву за останні кілька тижнів, попереджуючи про небезпеку, що може трапитись за умов поліпшення холодних відносин з Росією.

Так само вони підтримали готовність Канади поновити допомогу після закінчення строків поточної допомоги у березні 2017.

Декілька джерел, що володіють інформацією, але не можуть подавати її публічно, говорять, що намір Канади продовжити допомогу є дуже чітким,  але її розмір, обсяг і складова все ще мають бути визначеними, а федеральний кабінет все ще має її затвердити.

Неймовірні пригоди італійців у "Новоросії"

Дивний візит італійської делегації до окупованих Донецька та Луганська відбувся наприкінці листопада. Зазвичай угруповання «ЛНР» та «ДНР», які визнані в Україні терористичними, користуються візитами іноземців, аби заявити про «міжнародне визнання» «республік». Проте цей приїзд італійців пройшов у режимі майже абсолютної «радіомовчанки».

Неймовірно, але про візит групи італійців, які нібито збираються «налагоджувати підприємницькі мости», з «офіційних» ЗМІ сепаратистів повідомили лише «ЛуганскИнформЦентр» та телеканал «ГТРК ЛНР». Ані луганське «МИА «Исток», ані донецькі «ДАН» з «ДНР-ньюз» новин не дали.

Це дуже дивно, бо кожен іноземець, який опинився не неконтрольованих урядом України територіях Донбасу – на вагу золота для пропаганди сепаратистів. Це можна було побачити під час «праймеріз», які угруповання «ЛНР» та «ДНР» проводили 2 жовтня. За представників іноземних держав у Луганську видавали навіть тих, хто воював на боці сепаратистів. А тут – тиша.

Жінка, закохана в танки

У цьому закутку війни, де у в’язкий як глей чорнозем аж по башти закопався танковий батальйон «Звіробій», у бліндажі, де їдучий запах просяклої соляркою землі змішався з ароматом дубового коріння, найменше сподіваєшся зустріти жінку. А вона ось стоїть переді мною: столична пані з трьома дипломами престижних вишів, що стала воїном. Командування стверджує: Тетяна з позивним Білка – перша жінка-офіцер, яка у танкові війська прийшла добровольцем.

«ЗВІРОБІЙ»

На цій війні Білка, вважай, відтоді, як і «звіробої» третього окремого танкового батальйону. Формувався підрозділ, прозваний «Звіробоєм» важкої воєнної осені 2014 року в Десні, під Черніговом переважно з добровольців. Україна на той час мала усього дві танкові бригади та ще кілька танкових батальйонів у складі механізованих бригад. Такими силами ворога, озброєного до зубів російськими модернізованими Т-72 і новітніми Т-90, котрий знахабнів після Іловайська, важко було зупинити. Тоді Генштаб і взявся за формування окремих такових батальйонів, одним з перших з яких став «Звіробій». З бази в Артемівську, яку ворог ледве не захопив улітку, знімали з консервації Т-64-Б двадцятилітньої «витримки», відмивали від солідолу, відчищали від іржі жерла 125-міліметрових гармат й відправляли на обкатку, пристрілку й злагодження. Ворог напирав з різних боків, отож часу на підготовку було обмаль. Менш ніж за два місяці батальйон, сяк-так стулений до купи, двома ешелонами відправили на війну. Деякі машини ще з гарячими дулами гармат вантажили на платформи не з ангарів, як буває зазвичай, а прямо з полігону.

2 декабря 2016
1146
Юлія Світлична: Мені щиро хочеться, аби Харків став європейським

Коли харківський екс-губернатор Ігор Райнін пішов на підвищення в Київ керувати Адміністрацію президента, виконувачем обов’язків голови ОДА стала його 32-річна заступниця Юлія Світлична. Тоді здавалося, що це ненадовго. Незважаючи на те, що Світлична почала працювати в обладміністрації ще в 2006 році, якось не вірилось, що прикордонну та прифронтову область довірять миловидній білявці.

Проте Світлична взяла участь у конкурсі на заміщення вакантної посади і таки отримала статус повноправного глави обладміністрації. Враховуючи, що досі губернаторські конкурси вигравали лише відверті ставленики Банкової, в Адміністрації президента на Світличну дійсно зробили серйозну ставку. Міцне рукостискання і сталь у голосі (коли йдеться про Кернеса та Курченка) видають у Світличній потенціал жорсткого керівника. При цьому надто обережні її висловлювання та намагання сховатися за політичними штампами свідчать про бажання, перш за все, не наговорити зайвого. Таких управлінців не варто недооцінювати, і кар’єра Світличної цілком може скластися за класичною формулою: «Спочатку тебе ігнорують, потім над тобою сміються, а потім ти перемагаєш».  

«Треба знати базові параметри життя області і уявляти свої подальші кроки на посаді»
30 ноября 2016
1323
Турчинов: Мобилизация зависит от ситуации на фронте, от призыва мы пока отказаться не можем

Эксклюзивное интервью секретаря СНБО Украины Александра Турчинова агентству "Интерфакс-Украина".

Вопрос: Какая ситуация в зоне АТО? Особенно интересует ситуация на Мариупольском направлении.

Ответ: Последние полтора-два месяца действительно на Мариупольском направлении просматривается наибольшая активность, и по количеству обстрелов, и по попыткам проникновения разведывательно-диверсионных групп. Сопоставима по напряженности только ситуация в районе Промзоны Авдеевки, где идут постоянные бои, где вражеские войска пытаются изменить занятую нами линию обороны, очень проблемную и опасную для них.

Если говорить о последних двух неделях, то статистика показывает, что количество обстрелов наших позиций как бы сократилось. Но это не должно нас расслаблять, так как огонь ведется прицельно из орудий и минометов, запрещенных Минскими соглашениями больших калибров. Это и 120 мм минометы, и 152 мм гаубицы. Более того, зафиксированы случаи использования РСЗО "Град". Враг пытается нанести максимальный урон для нашей обороны, поэтому говорить о снижении напряжения не приходится. При этом мы видим, что продолжается активная переброска из РФ, военной техники, оружия и боеприпасов. Эти резервы создаются не для парадов...

28 ноября 2016
1098
Януковича обвиняют в расстреле Майдана, а в суде он - свидетель. Почему

Все, что нужно знать о деле по расстрелу людей на Майдане и роль Виктора Януковича в нем.

Свидетель, а не главный убийца

25 ноября Виктор Янукович впервые должен был давать показания по делу о расстрелах на Майдане в Киеве 20 февраля 2014 года. Он находился в Ростовском областном суде России, а видеодопрос должны провести следователи ГПУ из Святошинского суда Киева.

Однако, общественность возмутил тот факт, что экс-президент во время правления которого на главной площади страны среди белого дня расстреляли сотню людей – выступает в деле как свидетель.

А на скамье подсудимых - пятеро экс-сотрудников киевского "Беркута". Их обвиняют в массовом убийстве протестующих, а также в совершении террористического акта.

В частности, бывших "беркутовцев" Александра Маринченко, Сергея Тамтуру и Олега Янишевского подозревают в расстреле участников Евромайдана. Также дело было объединено с делом экс-"беркутовцев" Павла Аброськина и Сергея Зинченко.

1 2 3 4 5 67 8 9 10

Сегодня
больше новостей