Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
22 января 2017
Соборність – стрижень української державності

22 січня – по-справжньому символічна дата для України, зрештою, як і вся третя декада першого місяця року. У цей день 1918-ого Центральною Радою УНР було прийнято IV Універсал, що став першим документом, в якому де-юре Україна стала незалежною державою.

Рівно за рік на Софіївському майдані в Києві було урочисто проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР, що став історичним початком об`єднання роздертої на шматки України.

А кінець січня 2014-ого позначився першими жертвами української національної Революції Гідності. Сергій Нігоян та Михайло Жизневський – ці постаті своєю кров`ю скропили українські звитяги за свободу в новітньому літописі.

А далі почалася виснажлива війна з підступним російським агресором і саме вона стала визначати всі подальші події. Двадцяті числа січня 15-ого – українські герої-«кіборги» залишають руїни Донецького аеропорту, що за 242 дні оборони став справжнім символом непоборності українського духу.

Разом всі ці події, в якому б часі вони не відбувалися, містять у собі велике об`єднавче начало для всієї України. Так, українці мають велику чесноту – ми вміємо згуртуватися перед спільною загрозою, але, на жаль, так само стрімко забуваємо про небезпеку і легко марнуємо здобутки, почасти досягнуті великою ціною.  

11 января 2017
(Без)Надія

На жаль, не припиняю дивуватися тому, як заяложена фраза, породжена мороком радянської доби про те, що кожна кухарка може врядувати державою, в українських реаліях має своє продовження і стійких адептів.

Інформаційний простір після святкового анабіозу в прямому сенсі вибухнув новиною про чергову «#перемогу» Надії Савченко – оприлюднення списків українських бранців, яких протизаконно утримують у казематах Росії та тимчасово окупованого Донбасу. Зробила вона це у властивій для себе манері – геть проігнорувавши численні попередження Служби безпеки України, адже саме ця державна структура має прямий обов’язок, а головне – належний досвід зі звільнення полонених та заручників.

Постає єдине питання: чи Савченко щиро не розуміє ступінь своєї безвідповідальності та небезпеку, на яку вона наражає не тільки бранців, але й членів їхніх родин, чи це всього лише цинічний піар?!

Але я пропоную подивитися на її бурхливу діяльність, так би мовити,  в комплексі. Важко не погодитися з експертами, які, аналізуючи ульотну політичну кар’єру народної обраниці, пристають до спільного висновку – вона поступово стає виразним представником тієї «п’ятої колони», яка останнім часом почала виявляти надзвичайну активність.

27 декабря 2016
Тримаємо стрій!

Добігає до завершення цей рік. Рік складний, виснажливий, але, водночас, дуже важливий і знаковий для кожного з нас. Протягом цих 366 днів відбувалося справжнє випробовування нас на міцність, відданість Україні, порядність, відповідальність і людяність.

У пам’яті постають всі найвиразніші епізоди цього року, які по-різному розкрили людей, з якими була знайома тривалий час і, здавалося б, непогано знала. Дехто зріс у моїх очах, продемонструвавши справжній патріотизм і мужність у вирішальну мить, а дехто, по самісінькі вінця занурившись в самопіар та примітивний популізм, остаточно втратив не лише мою довіру, а передусім – довіру мільйонів українців.

У цьому році ми бачили все – як ті, хто називали нас друзями, або відверто встромлювали ножа в спину, або, що ще гірше, по більшості своїй просто тримали дулю в кишені. Ми були змушені протистояти нескінченній зливі брехні як по відношенню до наших лідерів, так і в цілому до всього «Народного фронту».

21 декабря 2016
І ще раз про бюджет

Деякі фракції та окремі політики популістського штибу в Парламенті вважають: чим більша значимість та вага для країни законопроекту, тим потрібно більше гаміру та самопіару навколо нього роздмухати. Тому, за такою логікою, держбюджет та навколобюджетні законопроекти стали справжнім подарунком для самозакоханих базікал.

Не бачу необхідності переказувати весь бюджетний марафон, але все ж не втримаюсь від деяких ремарок.

Онищенка немає, проте, онищенки живуть

Онищенко вже давно ховається від українського правосуддя за кордоном, а його справа – «мочити» «Народний фронт» - живе і рясно квітне в Раді. Під час обговорення назва нашої політичної сили нескінченно промовлялася у вигляді монологу-прокляття – кожен популіст вважав за свій обов’язок гучно струсити повітря порожніми обвинуваченнями «Народного фронту». Цим особам я раджу негайно зупинити їх брудний слововилив і мерщій згадати, яким місцем повертається доля до їх «натхненника»  Онищенка.

5 декабря 2016
Не сійте вітер, бо жати доведеться бурю

Те, що є неприпустимим для політиків у цивілізованих країнах, на жаль, вже вкотре констатую, для наших – цілковита норма. Коли сталася трагедія, то влаштовувати піар на смертях можуть хіба що дикуни. Втім, в Україні частина політиків у своїй поведінці демонструє рівень печерних людей.

У Княжичах на Київщині загинуло п’ятеро правоохоронців. Це – велике горе і не передати словами той біль, який сьогодні сповнює рідних загиблих хлопців. Я висловлюю найщиріші слова співчуття і глибокого жалю родинам і впевнена, що розслідування обставин трагедії буде всебічним, неупередженим та об’єктивним.

Одночасно, хочу звернути увагу, що цю біду почали активно використовувати для роздмухування чергового оберту дискредитаційної кампанії проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Важко не помітити «дивний збіг обставин», який трапився в межах буквально декількох годин. Приблизно в той же час, коли відбувалися події в Княжичах, під Харковом у селищі Високе з гранатомету було обстріляне помешкання мого колеги з фракції «Народний фронт» Ігоря Котвіцького.  

28 ноября 2016
І я - не я, і хата не моя

Споглядаю другу частину фарсу на кшталт «Одкровення легітимного». Якщо відкинути емоції, які мене переповнюють, бо вже, було, почала забувати, що можна в одну мить виливати стільки концентрованого брехливого бруду, то в сухому залишку отримуємо лише зрежисоване Кремлем шоу.

Безумовно, не було жодних сумнівів, що ми не почуємо нічого принципово нового або бодай часткового визнання Януковичем своєї безпосередньої провини, але його відповіді остаточно зняли всі сумніви – від самого початку він жодного дня не був самостійною фігурою.

Прикметний факт, який щоразу кидався у вічі під час допиту – неодноразово «легітимний» наголошував, що отримував ту чи іншу інформацію зі ЗМІ. А тепер уявіть: президент країни, в якій відбувається масове вбивство протестувальників у самому серці столиці, буквально за декілька сотень метрів від Адміністрації глави держави, дізнається про ситуацію, в прямому сенсі, з телевізора… Ви можете в це повірити?! А він, не кліпнувши оком, намагається переконати в цьому учасників судового засідання…

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
22 января 2017
больше новостей