ТОП-темы:       Евровидение-2017 в Киеве   
Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
28 апреля 2017
813
Кремлівська пастка для "Інтерполу"

Перша чеченська війна. Озброєний до зубів вахабіт в окулярах а-ля Гімлер всього за три дні ліквідовує 30 хвацьких російських військовослужбовців та завдає поранень ще тринадцятьом хоробрим воякам. Діє він не сам, а в складі банди з романтичною назвою «Мрія».

Вам, напевне, здалося, що йдеться про одного з шаблонних героїв американських бойовиків?! Помиляєтесь. Це – всього лише виплід хворобливої фантазії російських пропагандистів. Так, так, тих самих авторів вже хрестоматійних оповідок про розіп’ятого хлопчика, українських захисників-рабовласників та непримиренних винищувачів снігурів.

Такими демонічними рисами кремлівський агітпроп наділив Арсенія Яценюка. Цю маячню можна було б, звичайно, просто здійняти на кпини та взагалі не зважати. Якби байки були спрямовані лише на внутрішнього російського споживача – він цілком задоволений тим інформаційним їдлом, яким його «частують» путінські медіа.  

Але ж цим непотребом намагаються «нагодувати» «Інтерпол» - Росія направила цидулку про оголошення в міжнародний розшук з подальшою екстрадицією до РФ Арсенія Яценюка. Ба, навіть формалізували це «епохальне» звернення, спираючись на рішення сп’янілих від «Нарзану» суддів з міста-героя Єсентуки.

12 апреля 2017
634
Від міліції до поліції: Відстань у реформах

Скільки перебуваю у вирі громадсько-політичного життя, стільки не припиняю переконуватися, що у нас – українців - з роками сформувалася стійка недовіра до влади. Своєрідний імунітет.

Великою мірою спричинив це режим Януковича, довівши до абсолюту підміну понять, коли обіцялося одне, а робилось – геть протилежне. З огляду на це, наша свідомість починала миттєво перекодовувати всю інформацію, виголошену адептами режиму.

Сьогодні багато хто з нас ще продовжує жити за тією інерцією. І, ніде правди діти, і в нинішній владі фрагментарно зустрічаються зазначені мною згубні примари минулого, але в цілому представники нової генерації влади визначили для себе вірну напрямну – налагодження прямого діалогу з суспільством.

Переконана, найбільш промовистим прикладом є робота міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Він мав, безперечно, одну з найскладніших точок відліку в своїй урядовій діяльності. Адже після того свавілля, яке під час Революції гідності чинила міліція Захарченка/Януковича, фактично перетворена ними на карально-репресивну машину, здавалося, на відновлення бодай мінімальної довіри до правоохоронців годі було й сподіватись.

6 апреля 2017
1614
Через терня Азіопи до безвізової Європи

Сьогодні надзвичайно важливий день для всієї України, який зробив нас ще ближчими до об’єднаної Європи. До візової лібералізації залишився один крок. Остаточне рішення за найповажнішою політичною інституцією ЄС – Європейською Радою. Але, я впевнена, це буде лише формальність.

У цю знакову мить згадую події кінця 2013 року, коли Янукович, плазуючи перед Путіним, перекреслив усі прагнення українців лаштувати свої життя за європейськими цивілізаційними стандартами, пропонуючи натомість «скрєпи» «руського міра».

Безумовно, візова лібералізація – це не просто можливість без віз їздити до Європи. Це, насамперед, чіткий і непохитний вектор подальшого розвитку України. Це свідчення того, що євроінтеграція вже стала невідворотною і неминучою. Більше того, це ще одна значна геополітична перемога України над путінським режимом. Адже ми бачили, скільки перешкод зводилося російськими лобістами на всіх етапах та рівнях ухвалення безвізу.

30 марта 2017
1476
Операція "нейтралізація"

Для Росії неминучо наближається момент істини, коли вже вкотре лідери провідних країн світу розглядатимуть питання антиросійських санкцій. Не викликає жодного сумніву, що на тлі останніх подій санкції проти країни-агресора будуть не просто подовжені, а й посилені.

Одночасно, як би не вихвалялися в Кремлі, зокрема, вустами речника Путіна Пєскова, буцімто санкції не просто не дошкуляють, а й стимулюють зростання російської економіки. Можливо, воно так і є… в текстах доповідних, які кладуться на стіл Путіну. Натомість, в реаліях ситуації геть протилежна. І хвиля протестних акцій, що прокотилася Росією минулими вихідними – яскраве тому свідчення.

За таких обставин московським пропагандистам вкрай необхідно відволікти увагу населення від внутрішніх проблем, які стрімко набувають загрозливих масштабів. А з іншого боку – судомно віднайти будь-який умовно обґрунтований привід, якщо не для скасування, то, принаймні, для пом’якшення санкцій.

15 марта 2017
4878
Маски зірвано. Будьте на сторожі!

Я завжди намагаюся тримати емоції при собі, але та епопея, що розгортається останніми днями навколо так званої блокади, не вкладається в жодні межі здорового глузду. Так, ми всупереч усьому намагаємося будувати Україну на європейських демократичних принципах, але демократія не є синонімом анархії. Це я звертаюся до окремих народних депутатів, які чомусь вирішили, що стали вищими за Закон.

Я теж парламентар, але, як і більшість моїх колег, даю собі ради, що цей статус не дає щонайменшої індульгенції. Застосування сили до представників правоохоронних органів є незаконним для депутатів так само, як і для пересічних громадян. Це – аксіома.

Давайте не забувати, на кого сьогодні знавісніло кидається депутат Парасюк. Це – не менти Януковича, які були елементом репресивної системи, це – нові поліцейські, багато з яких пройшли Майдан та захищали територіальну цілісність та незалежність України на фронті. Що вони зараз мусять відчувати?! Чи замислювалися хоча б на мить про це парасюки та семенченки?!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей