Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
15 марта 2017
4725
Маски зірвано. Будьте на сторожі!

Я завжди намагаюся тримати емоції при собі, але та епопея, що розгортається останніми днями навколо так званої блокади, не вкладається в жодні межі здорового глузду. Так, ми всупереч усьому намагаємося будувати Україну на європейських демократичних принципах, але демократія не є синонімом анархії. Це я звертаюся до окремих народних депутатів, які чомусь вирішили, що стали вищими за Закон.

Я теж парламентар, але, як і більшість моїх колег, даю собі ради, що цей статус не дає щонайменшої індульгенції. Застосування сили до представників правоохоронних органів є незаконним для депутатів так само, як і для пересічних громадян. Це – аксіома.

Давайте не забувати, на кого сьогодні знавісніло кидається депутат Парасюк. Це – не менти Януковича, які були елементом репресивної системи, це – нові поліцейські, багато з яких пройшли Майдан та захищали територіальну цілісність та незалежність України на фронті. Що вони зараз мусять відчувати?! Чи замислювалися хоча б на мить про це парасюки та семенченки?!

13 марта 2017
875
Політика рівноправ’я: Від декларацій до реальних дій

У суботу разом з колегою по фракції «Народний фронт», співголовою міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Світланою Войцеховською взяла участь в медійному марафоні «Роль жінок у просуванні реформ в Україні»

Відтоді, як отримала запрошення на захід, почала міркувати над цією темою. Зупинила себе на думці, що частина мого власного професійного життя прямо чи опосередковано пов’язана з гендерною проблематикою. На власному досвіді я переконалася, наскільки важко реалізувати себе, в обтяженому стереотипами та комплексами суспільстві, якщо ти - жінка.

Звичайно, Україна не є унікальною в гендерних питаннях. Вони актуальні в кожній країні тою чи іншою мірою. І в більшості цивілізованих, демократичних країн їм приділяється достатньо велика увага. При чому, вже багато років.

Наприклад, в Німеччині ще у вісімдесятих роках минулого століття порушили тему дискримінації жінок у політичній сфері. Вихід знайшли простий – квотування. Кожна партія сама визначала квоту. Найбільш жорстко до питання поставилися Зелені – вони просто одразу запровадили п`ятдесят на п`ятдесят.

20 февраля 2017
3001
З такими друзями і ворогів не треба

Події вихідних у Києві, зокрема, провокації, намагання дестабілізувати ситуацію, як це не дивно, утвердили мене в позитивній думці – злива закидів та обвинувачень, що буцімто реформи не проводяться, є лишень примітивним знаряддям з арсеналу  популістів.

Аж ніяк не скажу, що реформи в Україні відбулись – тут роботи ще невпрогорт, - але що стосується правоохоронної системи, то навіть порівнювати нинішній стан з реаліями трирічної давнини щонайменше некоректно.

Якщо б такі провокації, які вчора ми мали змогу спостерігати в центрі столиці, сталися, наприклад, 2013-ого, то хіба тодішні міліціянти виявили б таку коректність, стриманість, мудрість та врівноваженість, яку продемонстрували поліцейські?! Ми всі були свідками, що робили тодішні «правоохоронці» з мирними мітингувальниками на Майдані.

До речі, багато з учасників Революції гідності, особливо тих, хто перебував у сотнях Самооборони Майдану, пішли до нової Національної поліції, аби назавжди викорінити свавілля старої системи. Вчора поліцейські спрацювали надзвичайно відповідально і своїми фаховими діями фактично звели нанівець плани антиукраїнських сил посіяти хаос у центрі столиці.

20 февраля 2017
1389
Бути гідними!

Вже сплинуло три роки, проте, в ці дні на схилку лютого я знову повертаюся думками на Майдан Незалежності та Інститутську. Згадую все – від зародження Майдану та до самої переможної миті, яка настала з гіркотою, слізьми на очах та журливими звуками «Пливе кача» в мерехтінні поминальних свічок…

Відколи стала народним депутатом, багато часу проводжу в Києві і кожного разу, коли опиняюся на місцях звитяги і смутку, наче бачу очі протестувальників, наче знову поринаю в ту атмосферу, яка панувала на Майдані. Здавалося б, тоді ми знаходилися під постійним тиском, не знали, що може статися наступної миті, але відчували надзвичайну єдність та не боялися ставати спинами один до одного.

Така самовіддана боротьба та щосекундна готовність до самопожертви заради України стали запорукою перемоги. На жаль, ми навіть не змогли достоту відчути її солодкий присмак – передова боротьби за європейські цінності незалежної України з серця Києва перемістилася на східні рубежі рідної землі і вчорашні самооборонці прямо з Майдану рушили на фронт…

10 февраля 2017
1980
Реформуймо відповідально!

Сьогодні з трибуни Верховної Ради звернула увагу колег-парламентарів на кричущу ситуацію, яка може скластися, якщо ми вчасно не відреагуємо. Як відомо, в Харкові діє найбільший в Україні вищий навчальний заклад з підготовки кадрів для лав Національної поліції – Харківський Національний університет внутрішніх справ.

Але якісна підготовка майбутніх фахівців – слідчих може опинитися під загрозою. Маю перевірену інформацію, що певні зацікавлені кола лобіюють зміни до Закону про вищу освіту, які передбачають вилучення спеціальності «слідчий» з переліку юридичних і переведення її виключно до правоохоронних професій.

Такий, здавалося б, незначний для багатьох нюанс, насправді може завдати невиправної шкоди всьому кримінальному блокові Національної поліції.

За статистикою 98% кримінальних проваджень проходять саме через Національну поліцію, і саме слідчі поліції в більшості випадків першими кваліфікують злочин за кримінально-процесуальним кодексом. А це – виключно юридичний напрямок.

7 февраля 2017
1541
Коли час на вагу золота…

Сьогодні розпочала роботу чергова сесія Верховної Ради України. Очікувано, ми почали з хвилини мовчання за загиблими захисниками Авдіївки. Але головне завдання нас, парламентарів, не просто вшановувати героїв, а докласти всіх зусиль для припинення цієї кривавої війни.

Вже давно ми позбавлені жодних ілюзій стосовно підступного та жорстокого ворога, який прийшов на нашу землю. І якщо не зробимо все, що залежить від нас, для зміцнення обороноздатності, то стримувати агресора доведеться ще дуже довго.

Не можу знайти логічного пояснення, чому і досі не прийнято закон про спецконфіскацію?! чому ті, хто гучніш за всіх називають себе патріотами, постійно роблять усе для його блокування?! Цей закон ми мусили прийняти ще минулого року, тоді б не втратили стільки дорогоцінного часу і не зірвали б державне оборонне замовлення.

На цьому тижні ми маємо черговий шанс виправити це злочинне недбальство. Фракція «Народний фронт» вже вкотре закликає колег натиснути кнопку «за» і нарешті поставити захист життів українських вояків над власними меркантильними інтересами.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей