Герои АТО
1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
6 апреля 2017
1301
Олена Савченко: Мій Васильок загинув рівно за місяць до свого 32-річчя

Малий Вася завжди мріяв стати міліціонером. Сам родом із смт. Орілька Лозівського району Харківської області, після 9 класів отримав професію верстатника широкого профілю у професійному училищі №36 м. Лозова. Але дитячу мрію не полишав. Відслужив у Десні Київської області. Життя змусило Василя Савченка працювати і на будівництві, й експедитором продовольчих товарів, і токарем. У 2014 році здійснив бажане – влаштувався міліціонером батальйону патрульної служби особливого призначення «Дніпро-1».

«Зібрав одяг, документи – каже, піду служити, – згадує мама Олена Миколаївна. – Сказав, що мають їхати на пост до Бердянська, ніби у відрядження. Потім близько місяця був у Маріуполі – там спека була, він аж «згорів». У цей час якраз почалась історія з Іловайським котлом у Донецькій області. Його друга дружина потім говорила, мовляв, чи не обманюєш нас, Васю. А він говорив, що все добре…»

5 апреля 2017
1611
"Киборг" Колодий. 20 жизней в обмен на свою

33-летний капитан Вооруженных сил Украины Сергей Колодий родился в Харькове. Защитник Донецкого аэропорта - киборг, командир роты механизированного батальона 93-й Днепропетровской отдельной механизированной бригады (в/ч А1302).

Два месяца воевал в Донецком аэропорту. 28 сентября 2014 года у Донецка один из взводных опорных пунктов был заблокирован российской армией. Узнав об этом, капитан Колодий в одиночку на БМП выдвинулся на подмогу своим бойцам. Вступил в бой с российским танком, дав возможность солдатам выйти из окружения и не попасть в плен. Благодаря героизму офицера были спасены 20 военнослужащих.

"Приход 79-й и 95-й бригад в район села Пески и в аэропорт позволил добиться решительного перелома: свежие силы, наконец, осуществили ротацию, рота 93-й бригады и три группы 3-го полка специального назначения, наконец, вышли из аэропорта после трех месяцев непрерывных боев без ротации. Вышли не все - незадолго до выхода, отражая танковую атаку, героически погиб командир роты 93-й механизированной бригады капитан Сергей Колодий, который оборонял аэропорт с 1 августа", - писали о командире в СМИ.

4 апреля 2017
1639
Полковник Сидоренко: Мне очень повезло – моим экипажем стали герои из 17-й танковой

В бою под Иловайском в августе 2014 года подлинный героизм проявил экипаж украинского танка Т-64 в составе командира - младшего сержанта Сергея Исаева, наводчика Игоря Иванченко и механика-водителя солдата Евгения Мартынюка.

Чтобы оценить, под каким огнем наши воины шли в атаку, стоит посмотреть, в каком состоянии их боевая машина вышла из боя,- пишет журналист Юрий Бутусов.

Боевая группа 3-го батальона Нацгвардии "Донбасс" вместе с танками 17-й танковой бригады (из Днепропетровской области), атаковала в самом городе несколько домов, занятых российскими наемниками.

Бой в городе - это всегда ближние дистанции. Наши бойцы напоролись на стену огня - по ним била минометная батарея, из каждого подвала и с каждой крыши стреляли гранатометы, пулеметы, снайперы. Город постоянно обстреливали гаубицы и реактивные системы залпового огня российских войск. Танкисты били по огневым точкам, штурмовой отряд "Донбасса" под прикрытием танка сумел отбить еще один дом. Большую часть того, чтобы могла получить наша пехота, принял на себя Т-64 сержанта Исаева. Пять попаданий реактивных противотанковых гранат, и сотни попаданий от пуль, в том числе крупнокалиберных снайперских винтовок.

3 апреля 2017
1044
Медики на передовой: борьба за жизнь

Після загострення ситуації в Авдіївці в кінці січня цього року фронтовим медикам, як військовим, так і добровольцям, вдалося врятувати сотні життів наших бійців і чимало місцевих. Журналіст "Цензор.НЕТ" поспілкувалася з деякими з них, щоб розповісти, як працюють ці люди, з чим стикаються на передовій і що мотивує їх залишатися в умовах, де вони самі наражаються на велику небезпеку.

Група підсилення медиків 66 військового госпіталю. Стабілізаційний пункт на базі Авдіївської центральної лікарні: Ігор Соболь. Хірург Я старший групи, тому що хтось має бути старшим і приймати на себе весь удар бюрократії. А от стосовно практики, у нас тут старших немає. Ми всі прийшли сюди добровільно, усі підписали контракт. Але в такі місця, як Авдіївка, прямим наказом не посилають, а питають, хто хоче їхати на передову. Ось ми командою, яка працювала в 66 госпіталі в Покровську приїхали сюди як група підсилення, коли почалося загострення.  Укомплектовані ми достатньо і госпіталем, і волонтерами. І нормально співпрацюємо з місцевими лікарями: ми їм помагаємо, вони нам. Не дивлячись на те, що ми стабілізаційний пункт, якщо потрібно, то оперуємо все, що дозволяють умови. Головне для нас, щоб людина звідси поїхала жива, здорова і з подальшою перспективою одужання.

2 апреля 2017
2742
Шамана больше нет….

Друг «Шаман». Дмитро Сумський. Киянин. Позавчора ми разом вечеряємо, говоримо, жартуємо, сперечаємося. Тиснемо руки. Кажемо: «Бувай, брате. Побачимося».

Не побачимося.

Ввечері в телефоні голос «Санти». «Андрію, нашого «Шаманчика» більше нема»… Я не бачу обличчя командира легендарного підрозділу. Але я чую, як його душать сльози.

У кучерявій бороді – дві стрічки. Жовта і блакитна. В кишені – дивний інструмент, схожий на мольфу карпатського чаклуна. Зовнішність монаха-аскета. Або старого мудрого хіппі. Філософ війни.

Завжди стриманий. Готовий сперечатися, але не сваритися. «Шаман», на відміну від більшості фронтовиків, ніколи не пересипав розмови міцними епітетами. Важко уявити, що боєць, який пройшов найважчі бої від Пісків і до промзони, не кинув у бік ворога жодного принизливого слова. Але це було саме так. Ніби «Шаман» відганяв від себе злі слова. Наклав на них табу. Він зазделегідь простив ворогам своїм.

29 марта 2017
2236
Адвокат, сменивший достаток на борьбу в АТО

Домой на ротацию Сергей Клюев должен был прибыть еще в середине мая 2014 года. Но тогда повидаться с родными не удалось, визит пришлось отложить до июня.

А в середине мая 2015 года его разведгруппа подорвалась на противотанковой мине. Ребята как раз направлялись на очередное задание. Вместе с заместителем командира разведвзвода в джипе были еще трое. Но серьезно досталось только Сергею - взрывом повредило обе ноги.

Немного оправившись от произошедшего, разведчики перебинтовали командира. Говорят, он держался молодцом и даже вначале отказывался от помощи, утверждал, что с ним все в порядке. Раненого вывезли на ближайший блокпост, где уже ожидали медики. Но спасти зам командира не удалось. Возможно, говорят ребята, не выдержало сердце.

Олег, военнослужащий:

Він був живий, молодець. Тримався до кінця, з такими дуже великими ранами. Ну дві ноги були пошкоджені до колін. Він витримав до кінця, говорив з нами. Все було з ним добре. І по дорозі, я вже не знаю, як так сталося.

1 2 3 4 5 6 7 8 910 11

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )