Статьи
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
25 декабря 2020
2088
Високосний рік Зеленського

В інтервʼю Фокусу Володимир Зеленський підбив підсумки року, що минає, і розповів, що чекає українців у 2021-му. Головними темами бесіди стали епідемія коронавируса, мирні переговори і корупційні скандали в ОП.

"Як багато того, про що я б хотів розповісти, але поки що не можу", – з цих слів почалося наше інтервʼю з президентом Володимиром Зеленським. Ми зустрічаємося 19 грудня, в день Святого Миколая. Офіс глави держави порожній, світло горить лише на четвертому, президентському поверсі. У кабінеті президента вже стоїть новорічна ялинка, але святковий настрій відчувається слабо. На робочому столі стоси паперів, повітря просякнуто стійким ароматом кави. Дивно, але в кабінеті немає годинника. Ймовірно тому, що час тут обчислюється не стрілками, а кількістю виконаних завдань.

Запрошуючи до столу перемовин, Зеленський погоджується відповідати на всі, навіть найнезручніші запитання. Але часу на зустріч критично мало – всього одна година. У такому цейтноті обговорити всі накопичені за 2020 рік проблеми неможливо. Саме тому домовляємося тут і зараз знову зустрітися через рік, щоб уже детальніше проаналізувати, як змінюється Україна при президенті Зеленському.

Добути вакцину
20 декабря 2020
2634
Интервью Владимира Зеленского The New York Times

Повний текст інтерв'ю Президента України Володимира Зеленського The New York Times. Розмова відбулася 16 грудня 2020 року.

– Пане Президенте, добрий день. Дякую за ваш час. З прийдешнім вас. Які плани на 2021 рік, які головні проблеми потрібно буде вирішувати в Україні?

– Ви почали з найскладнішого питання. Раніше я жив глобальними планами. Коли став Президентом України, крім стратегічних, великих напрямків, на жаль, ми всі з вами отримали ковід, і ми всі живемо сьогоднішнім днем. Щоранку я прокидаюся й отримую моніторинги: з сьомої ранку окремо від Міністерства охорони здоров'я, окремо від Прем'єр-міністра, окремо від РНБО отримую (інформацію. – Ред.) з різних регіонів, де скільки людей захворіло, де скільки, на жаль, померло. Я вимагаю, щоб у мене були детальні цифри – хто помер, який вік, скільки медиків, яка кількість поліцейських, який відсоток учителів, усіх контактних людей, ті, хто потенційно мають більше контактів і можуть бути носіями. І, звісно ж, кількість дітей – хворих і померлих. Але, слава богу, статистика щодо дітей і в нас, і в усьому світі мінімізована, тому що діти легше все переносять. Сьогодні з ранку настрій у мене кращий, бо ми вже тижнів зо два-три поспіль отримуємо статистику, скажімо так, стабілізації цієї складної ситуації. Тому що приблизно місяць тому в нас почалася хвиля, і ми отримували щоденний приріст +1000 хворих. На 40 мільйонів – це багато, я вважаю. І хоч мене й заспокоюють медики, що це нормально порівняно з іншими країнами Європи, але ви ж знаєте, що перш за все ти дивишся, що в тебе, як то кажуть, що у твоєму домі, а потім – що в сусідів. Важливо, що в сусідів, але все-таки кожен думає про свій дім. Тому наразі ось така ситуація. Зараз знизився відсоток смертності, це хороший сигнал, тому що коронавірус мутує, можливо, він слабшає або людський організм адаптується – тоді це маленький відсоток смертності. Але я вважаю, що тут заслуга медичної системи та медиків, яким доводиться справлятися швидше. Швидкість дуже важлива в цьому питанні, тому що ми боремося за життя людей. На жаль, констатую, що медична система в Україні була розвалена.

– У мене ще питання щодо вакцини. Але спочатку я хотів би запитати про ваші завдання в країні. Ваш колишній очільник Адміністрації (Офісу Президента. – Ред.) Андрій Богдан сказав, що у партії «Слуга Народу» немає більше вирішального голосу в Раді. Як вам вдасться виконати всі завдання? Ви готові, якщо буде потреба, співпрацювати з партією Петра Порошенка «ЄС»?
6 ноября 2020
4534
Спасти нацгвардейца Маркива!

Освобождение служащего Нацгвардии Виталия Маркива, которое стало возможным благодаря принципиальной позиции главы МВД Арсена Авакова, подняло международный имидж Украины и подтвердило патриотизм и эффективность работы министра.

Речь об этом идёт в статье "Спасти нацгвардейца Маркива! 3 года борьбы за свободу украинского солдата, незаконно осуждённого в Италии", опубликованной информационным агентством "Украинские национальные новости".

Почётный караул в аэропорту и развивающийся флаг Украины в руках выходящего из самолёта нацгвардейца, — спустя более чем 3 года заключения в итальянской тюрьме Виталий Маркив свободен.

Вердикт “виновен”, ранее вынесенный итальянским судом и суливший украинскому солдату 24 года тюрьмы, удалось отменить благодаря усилиям органов Министерства внутренних дел и позиции его руководителя. В ход дела Маркива лично вмешался тяжеловес украинского политикума и силового сектора Украины — Арсен Аваков.

5 октября 2020
5789
Игорь Клименко: В Киеве зарплата полицейского ниже, чем у охранника в супермаркете

Украине осталось меньше месяца до проведения очередных выборов. За безопасность на них будет отвечать Национальная полиция, к действиям которой в предвыборный период у отдельных политических сил ранее возникали вопросы.

Параллельно с этим правоохранители продолжают контролировать и то, как украинцы придерживаются карантинных ограничений. В самой полиции также фиксируется вспышка заболеваемости COVID-19, даже среди руководства.

Глава Нацпола Игорь Клименко специально перед интервью с РБК-Украина сделал тест на коронавирус, чтобы иметь возможность провести беседу в совершенно безопасной обстановке.

– Через месяц в Украине состоятся местные выборы, и полиция играет важную роль в обеспечении их проведения. В этом контексте можно вспомнить прошлый год, когда были проведены две избирательные кампании без существенных нареканий, не было никаких беспорядков на участках. Есть ли у вас информация о возможных провокациях на ближайших местных выборах? Возможно, некоторые партии уже готовятся не совсем честно получать свои результаты?

8 сентября 2020
7270
Супермени ДСНС

Зайшли ми на перший поверх, почали гасити. Раптом ззаду обвалилося перекриття. Потім: була вода – раз! – води нема. Думаємо “Що за чорт?” Ми тягнемо за пожежний рукав, а він перегорів. Якась балка на нього впала, перебила і він перегорів. Там були двері з іншого боку, і ми вийшли. А рукав так і залишився всередині.

Ні, це не уривок зі сценарію голлівудського фільму. Це – спогад вогнеборця Івана Фуцура про ліквідацію пожежі в міжгірському готелі. Тоді цілу ніч на місці події працювали підрозділи з самого Міжгір’я, а також із Колочави та Синевира. Чи пожалкував Іван в екстремальній ситуації про вибір професії? Ні. Чи захотів займатися чимось менш ризиковим? Знову ж таки ні. Він просто не уявляв свого життя без червоних автомобілів із сиренами, адже все дитинство провів у пожежній частині.

Змалку Іван часто навідувався на роботу до діда чи дядька, які присвятили своє життя пожежній справі. «Для мене кожен раз, коли тато чи хтось інший казали, що ми зараз підемо до діда Михайла в пожежну частину, чи до дядька Василя, – то було свято. З дитинства люблю пожежну техніку і взагалі великі машини», – ділиться спогадами рятувальник. Звісно, змалечку Іван вислухав чимало бувальщин про життя пожежників від своїх досвідчених у цій справі родичів. Тож сумнівів не було – треба продовжувати династію.

12 августа 2020
8620
Чи потрібна підтримка з боку українських активістів Білорусі?

За повідомленням посольства України в Республіці Білорусь, станом на 09.00 12.серпня в м. Вітебську білоруськими правоохоронцями затримано 9 громадян України у зв’язку з адміністративними правопорушеннями.

За результатами вжитих заходів, наступного дня громадяни України були звільнені з-під варти.

Разом з тим, збоку деяких українських патріотичних та псевдопатріотичних організацій лунають заяви про готовність виїхати в Білорусь для підтримки протестуючих.

Всім бажаючим допомогти білорусам у їх справедливій боротьбі варто замислитись, чи випадково українців затримали саме в Вітебську, де 3 дні назад анонсували створення Вітебської народної республіки та закликали до введення російських військ, та чи не буде участь українців використана в інтересах нашого східного сусіда, а успіх білоруської революції призведе до військового вторгнення та нав’язування Білорусі гібридної війни зі створенням чергової псевдонародної республіки.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
1 182 969 
+5 348
Болеет:  
232 501 
-9 054
Выздоровело:  
928 969 
+14 239
Умерло:  
21 499 
+163

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )