Статьи
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
21 января 2019
451
Зарубежный украинец: имитация возможностей

Вже п’ятнадцять років іноземці та особи без громадянства мають можливість отримати посвідчення про свою приналежність до українського народу. Навіщо? – Щоб користуватися правами і свободами громадян України. Такий собі аналог популярної Карти поляка. Більше про переваги та недоліки посвідчення УНІАН дізнавався у декількох офіційних власників статусу «закордонний українець». Загалом за ці роки їх назбиралося тільки десять тисяч.

Закон «Про закордонних українців» було ухвалено у 2004 році, а перші рішення про надання статусу – двома роками пізніше. Згідно зі статистикою, наданою Міністерством закордонних справ громадській організації «Європа без бар’єрів», з 2006 по кінець 2018 року цей статус закордонного українця отримали 10 322 іноземці та особи без громадянства. Тоді як карту поляка з 2008 по 2017 рік отримали понад 100 тисяч українців і близько 120 тисяч білорусів.

Аналітик «Європи без бар’єрів» Катерина Кульчицька нагадує, що Карта поляка давала її власнику переваги при оформленні Шенгенської візи чи оформленні посвідки на проживання. Звичайно, це приваблювало багатьох людей, у кого було польське коріння.

21 января 2019
338
Военный водитель: история жизни и службы

Задовго до війни, діставши інвалідність унаслідок серйозної ДТП, він міг би не йти на фронт – і ніхто ніколи його за це не засудив би. Однак залишатися осторонь Микола Чопенко не захотів. Він воює вже четвертий рік і як водій з двадцятирічним стажем завжди має безліч справ. Адже йому доводиться не тільки доправляти боєкомплект або продукти, возити бійців та евакуювати поранених, а і постійно лагодити стару армійську техніку. Інколи – за власний кошт.

Боєць із позивним Медик розповів Цензор.НЕТ про те, як знайомство з батальйоном "Восток" змусило водія з шахтарського містечка приєднатися до роти правосєків, про дачу екс-регіонала Продівуса, відновлення автомобілів на "нулі", складнощі списання техніки у ЗСУ та про те, чому у рідному місті йому не хочеться виходити з дому.

- Якщо не помиляюсь, на фронті ти спочатку був водієм швидкої?

- Свого часу я дійсно їхав у 1 окрему штурмову роту ДУК ПС саме на швидку - такою була попередня домовленість. І, хоча зі швидкою не склалося тоді, саме звідти пішов мій позивний – Медик.

19 января 2019
1338
Лейтенант ВСУ обвинила полковника в грязном домогательстве

Дівчина з Вінниччини, яку після академії направили служити в Хмельницьку область, ініціювала кримінальне провадження проти свого керівника. Валерія Сікал каже, що командир частини домагався її в обмін на легку службу. Вона ж вибрала другий із запропонованих варіантів — регулярно терпіти приниження і знущання за відмову. Що змусило жінку все ж заявити про домагання полковника за кілька місяців до кінця строку служби?

Заяву про домагання, від яких нібито страждали й інші жінки в частині, написала в поліцію та військову прокуратуру 24-річна Валерія Сікал. Вона спробувала заявити на командира ВЧ А1358, де служить, в Хмельницькому. Але там, каже, з неї тільки посміялися. Тому жінка разом зі своїм чоловіком приїхала писати заяву до Вінниці. Вона родом з Томашполя, тож стала добиватися відкриття провадження у своєму обласному центрі.

Про історію Валерії першими дізналися підписники сторінки голови вінницької громадської організації «Ревізія влади». У Фейсбуці Віталій Павловський наприкінці минулого року описував, що і в нас було непросто лейтенантці подати заяву на полковника. Розповідав, як у відділі поліції на Пирогова, 4 кілька різних співробітників підряд розпитували заявницю про домагання. Теж крутилися, щоб не документувати? І хіба питання про такий злочин не мали б ставитися жінці жінкою?

18 января 2019
1761
Очередной день памяти жертв московской военной агрессии…

20 января азербайджанцы во всем мире чтут память жертв трагических событий 20 января 1990 года, которые вошли в историю как «Чёрный Январь». В этот день в столице тогдашней Азербайджанской ССР советские войска, в результате подавленные мирных протестов, убили более ста мирных жителей.

Событиям кровавого января предшествовали беспорядки в Баку и других городах страны, вызваны волной сепаратизма в Нагорном Карабахе. На фоне полного бездействия властей Азербайджанской ССР и центрального союзного руководства происходил процесс отделения Нагорно-Карабахской ССР от Азербайджана, который сопровождался этническими чистками, в результате которых тысячи азербайджанцев были вынуждены бежать со своих мест проживания, большая их часть остановилась в Баку.

Десятки тысяч жителей Баку вышли на мирные митинги с призывом прекратить насилие и восстановить территориальную целостность Азербайджана. Одновременно созданный в 1989 году Народного Фронт Азербайджана поставил вопрос о восстановлении суверенитета республики и призвал к началу массовой протестной акции, которая сопровождалась блокированием улиц города и созданием сотен стационарных пикетов.

17 января 2019
829
"Они выстояли - не выстоял бетон"

16 января в Украине чтят память наших защитников, в народе окрестили «киборгами», оборонявших Донецкий аеропорт от боевиков, поклонников «Русского мира». Эти люди – настояний символ стойкости, пример гордости, один из символов нашей настоящей независимости. Этот подвиг не мог быть не замеченным государством, которое объявило этот день Всеукраинским днём памяти героев-воинов «киборгов».

Бои за Донецкий аэропорт начались 26 мая 2014 года. Именно тогда пророссийские террористы и наёмные чеченские боевики захватили здания аэропорта ещё мирного в то время Донецка. Этого же дня украинские солдаты нанесли удар по позициям террористов и установили контроль над Донецким аэропортом.

Долгие 242 дня. Многие эксперты сравнивают оборону Донецкого аэропорта с обороной украинских городов во время Второй мировой войны, в частности оборона Киева, Харькова, Одессы, которые сдались значительно раньше под натиском немецких оккупантов. В течение 242 дней проходили длительные, изнурительные, ожесточённые бои в пределах территории Донецкого аэропорта, которые сепаратисты пытались захватить, очерчивая это как одну из ключевых позиций для достижения контроля над городом Донецком.

17 января 2019
673
Коли бандити пишуть закони

16 Січня 2014. року, п’ять років тому, реґіонали у Верховній Раді продавили з усіма можливими порушеннями кілька т. зв. “диктаторських законів”. Їх незабаром скасували, ще до перемоги “Революції гідности”. Але пам’ятати про те, що сталося і глибоко це осмислити — надзвичайно важливо.

Це було дванадцять законів і більшість із них, це було очевидно, були написані для боротьби з Евромайданом. Написані нашвидкоруч, комітети не проходили, не обговорювалися, голосування за них проходило як-попало. Зміни до кримінального кодексу, кримінально-процесуального, кодексу про адміністративні правопорушення, зміни правил роботи для журналістів та мирних зібрань для громадян — усе було швидко сплановано саме задля придушення майдану. Але, звісна річ, такі системні зміни у суспільстві, як хотів того Янукович, мали служити його цілям ще багато років. “Диктатуру узаконено” — казали тоді.

Звісна річ, розібратися у такому обсягу правової інформації — дуже складно. Люди, які співчували Евромайдану, були проти цих законів, бо ознайомилися із чиїмось висновками, або просто вірили своїм друзям та лідерам опозиції. Інша велика частина суспільства приймала те, що коїть Янукович, і теж — приймала на віру. Так суспільство влаштоване — майже все приймається на віру і довіра відіграє ключове значення. Український фонд культури з Мариною Порошенко на чолі зараз навіть конкурс плакатів на цю тему проводить, популяризувати знання про важливість віри, довіри, авторитету — дуже важливо. Авторитет, який приймається протягом виховання — основа всього. Тому пакет “диктаторських законів” мав також “ідеолоґічну складову”: написані комуністами нові правила, як ми маємо вшановувати героїв Другої світової війни. Саме ці закони дозволяли оголосити нацистом кожного, хто не був сталіністом, затягували нас у Росію та упосліджували гісторичне прагнення українців до власної державности.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

23 января 2019
больше новостей
новости партнеров
Загрузка...
delta = Array ( )