Статьи
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
19 сентября 2018
462
Становлення військового капеланства в Україні

Сьогодні з боку держави зроблений великий крок щодо створення умов для запровадження військового капеланства, проте цього мало, потрібно зробити ще дуже багато. В той час, коли ворог біля воріт, коли слово з вуст окупанта вбиває сильніше кулі, завжди потрібен той, хто захистить душу і збереже «людське» в людині.

Капела́н або капеля́н (від лат. capellanus) — у греко - католицькій, римо - католицькій і православній та протестантських церквах та у низці інших конфесій різних держав світу:

Термін «капелан» виник за часів життя святого Мартина (архієпископ міста Тур 317–397), коли він був офіцером на військовій службі в Галлії. Побачивши жебрака, котрий не мав вбрання прикритися від холоду, Мартин розірвав надвоє свій військовий плащ «капу»[2] і одну половину віддав жебракові. Цей жебрак явився йому уві сні в образі Ісуса Христа. Після чого друга половина капи св. Мартина стала предметом вшанування у французькій армії. Для неї був створений похідний храм, який назвали «капелою», а священика, який служив у цьому храмі, почали називати «капеланус» лат. capellanus (капелан).

19 сентября 2018
603
Книга пам’яті: Кацабін Сергій Борисович

Звання, посада, підрозділ: солдат резерву, фармацевт відділення медичного постачання медичної роти Північного Київського територіального управління Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 22 квітня 1983 року, м. Козятин, Вінницька область.

Дата і місце загибелі: 9 лютого 2015 року, с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Загинув разом з екіпажем санітарного автомобіля А. Сулімою і М. Балюком та по- раненим молодшим сержантом О. Кравченко. Вони потрапили в засідку та підірвалися на фугасі поблизу села Логвинове Артемівського (нині Бахмутського) району Донецької області, після чого автомобіль розстріляли прямим наведенням.

Сергій Кацабін вважався безвісти зниклим. Його тимчасово поховали на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська (нині Дніпро) як невпізнаного героя.

Згідно з рішенням Козятинського міськрайонного суду від 21 грудня 2015 року датою загибелі Сергія визнано 9 лютого 2015 року.

18 сентября 2018
1044
Ада Роговцева та артисти з Бугаївки:  десант до десантників

Цей підрозділ покрив себе невмирущою славою в Донецькому аеропорту. Змінивши бійців 79-ї та 95-ї бригад, хлопці з 90-го ОДШБат проявили себе як справжні герої-кіборги. Взірцем для наслідування став подвиг старшого лейтенант Івана Зубкова, який будучи командиром роти вогневої підтримки батальйону, у січні 2015 року брав участь у деблокуванні підрозділів, що боронили Донецький аеропорт. Під час одного з боїв він викликав вогонь артилерії на себе, прикривши відхід підрозділу. Загинувши, офіцер зберіг життя багатьох побратимів.

В останні дні оборони Донецького аеропорту 90-й батальйон втратив 22 осіб вбитими, 3 — зниклими безвісті та 60 — пораненими. Імена полеглих десантників закарбовані на чорних скрижалях Меморіалу, який споруджено на місці нинішньої дислокації підрозділу. У день народин батальйону до підніжжя монументу було покладено квіти та пам'ятну гірлянду. В урочистості взяли участь родичі полеглих, командування ОДШБат-90, колишні та нинішні вояки підрозділу, які брали участь в боях. Тим, хто захищав і захищає Україну, були вручені державні нагороди, презедентські відзнаки.

18 сентября 2018
277
Руська православна церква на службі Кремля

Стережіться лжепророків, що прийдуть до вас в овечій шкірі. Всередині вони хижі вовки

(Мф. 7:15)

14 вересня 2018 року відбулася знакова подія в історії Московської патріархії. На території Свято-Данилового монастиря відбувся позачерговий синод РПЦ, який прийняв рішення про частковий канонічний розрив зі вселенським православ’ям. Так, функціонери РПЦ анонсували припинення євхаристійного (молитовного) спілкування з предстоятелем та всім єпископатом Константинопольського (вселенського) патріархату. Цей деструктивний вчинок російських клерикальних кіл фактично є свідомим розколом вселенського православ’я.

Демарш Москви був здійснений у відповідь на ініціювання Константинопольським патріархатом та його предстоятелем патріархом Варфоломієм І процесу розробки томосу про автокефалію (незалежність) українського православ’я та створення в нашій державі єдиної помісної православної церкви. Власні дії РПЦ традиційно виправдала «антиканонічною діяльністю Константинополя», «папістською єрессю Варфоломія І» та звинуваченнями Константинополя у спробах втрутитися на «исконно каноническую территорию Рассеи». Апелювання духовенства РПЦ до історії в світлі останніх подій виглядає дуже комічно та недолуго. І як тут не згадати народну приказку: «чья бы корова мычала, но твоя бы молчала». Авторитетні історики церкви та православні богослови підтверджують, що канонічне перепідпорядкування Київської митрополії Московській патріархії у 1686 році було здійснено незаконно та в обхід існуючих канонів церкви, а церквою-матір’ю для українського православ’я є Константинопольська патріархія. Крім того, автокефалія самої РПЦ була самовільно проголошена Москвою в 1448 році без згоди Константинополя. Після публічних погроз РПЦ про це офіційно заявив представник Константинопольського патріархату архієпископ Тельмінський Йов. Фактично, фарисейські заяви вищого керівництва РПЦ є грубим шантажем Москви Константинопольського патріархату.

18 сентября 2018
418
Аброськін: поліція щоденно набирає обертів щодо документування організованої злочинності

Станом на сьогодні спочатку поточного року до суду спрямовано 198 справ, для порівняння за весь 2017 - 172, 2016 - 102, 2015 - 123, 2014 - 155, 2013 - 172. Але на жаль активної роботи тільки однієї поліції недостатньо.

Станом на сьогодні на розгляді в судах перебуває 457 спрямованих до суду за останні 5 років, але за весь 2018 рік розглянуто лише 27 справ зазначеної категорії. Тільки вдумайтесь: швідкість розгляду - 27 справ в рік! Так злочинність не подолати.

Жодної справи протягом року не розглянуто у Вінницькій області, де в суді перебуває 13 справ, Волинській (18), Дніпропетровській (27), Донецькій (25), Київській (31), Луганській (34), Одеській (41), Черкаській (20) та ін.

Можно створювати суди й, мабуть, вони необхідні для розгляду справ НАБУ, потім ДБР. До речі, при підведенні підсумків один із кіберполіцейських запропонував створювати ще й спеціалізовані суди для розгляду справ кіберзлочинців... Можна й ще з десяток настворювати, але всіх суб’єктів-«клієнтів» цих суддів створюють та контролюють лідери злочинних організацій, «злодії в законі», яких судить звичайний суддя звичайного місцевого суду.

18 сентября 2018
597
Книга пам’яті: Ігор Каплуненко, позивний "Старшина"

Звання, посада, підрозділ: старший сержант, заступник командира 2-го взводу оперативного призначення, командир 1-го відділення 3-ї роти оперативного призначення батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького військової частини 3066 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 9 березня 1968 року, м. Біла Церква. Київська область.

Дата і місце загибелі: 5 січня 2015 року, м. Бахмут, Донецька область.

Обставини загибелі. Загинув під час дорожньо-транспортної пригоди 5 січня 2015 року близько 19.00 під час здійснення ротації в зоні проведення антитерористичної операції на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Бахмут Донецької області.

Похований у м. Біла Церква Київської області на Алеї Слави кладовища «Сухий Яр».

Залишилася дружина, двоє дітей та онука.

Нагородження: Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

20 сентября 2018
больше новостей
новости партнеров
Загрузка...
delta = Array ( )