мнение

Шлюзы против "атошников"

15 июня 2017
1934
Поделиться:

Звертаюся за порадою/допомогою до фахівців з бюрократичних питань та до усіх небайдужих. Київський міський Крейсерський яхт-клуб разом з «Українською асоціацією інвалідів АТО» мають намір провести з 28 червня по 23 липня Всеукраїнську вітрильну благодійну регату на Кубок «Великого Дніпра» за маршрутом Київ – Одеса – Київ.  Але зіштовхнулись з питанням проходження суден шлюзами. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №553 від 16 жовтня 2014 встановлено розміри плати за проходження Дніпровського каскаду. Плата за шлюзування для яхт становить в середньому 600 грн. з одного судна за одне шлюзування. Маршрут регати передбачає 10 шлюзувань. Тобто, це 6000 грн має заплатити екіпаж яхти протягом регати. Але шлюзовики беруть плату за кожний вітрильник окремо. І якщо, наприклад, в регаті приймає участь 30 яхт, то сума набігає для організаторів чималенька – 180 000 грн. А ще ж потрібно вирішити питання з харчуванням, пальним і таке інше.

Державне підприємство «Укрводшлях», в підпорядкуванні якого знаходяться шлюзи, відмовляє у безкоштовному пропуску суден з учасниками регати, хоча в кожному екіпажі є бійці АТО, посилаючись на вищезазначену постанову.

Для чиновників поки що по барабану, що головна мета заходу - адаптація українських захисників у мирному житті. Бо є Постанова. І крапка.

Наразі листи з проханням вирішити питання з безкоштовним шлюзуванням організатори надіслали на адреси Міністерства інфраструктури, Міністерства оборони, Комітет Верховної Ради з питань Національної безпеки та оборони, на прем’єр-міністра України.

В листі є такі рядки: «Сміливість та відданість ветеранів АТО своїй Батьківщині, спонукає українських громадян пам’ятати та цінувати патріотичні вчинки кожного українського солдата.

У благодійній регаті попередньо беруть участь близько 120 учасників. Захід проводиться на підтримку учасників бойових дій, які потребують реабілітації та всіх, хто відстоює Незалежність та цілісність нашої України! Команди, які будуть брати участь, формуються з представників різних військових підрозділів».

Але щось підказує, що ці листи можуть потонути в безкрайньому бюрократичному морі. Чи є надія позитивно вирішити це питання на користь «атовців», що мають намір пройти під вітрилами по Дніпру? Чи потрібен цій справі великий розголос? 

1443549155.jpg
Сергей ЦЫГИПА

комментарии

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00054502487182617 [2] => 0.77591300010681 )