статьи

Йому мало бути 19...

1 августа 2017
6986
Поделиться:

Микола народився 14 вересня 1995 р. у селі Старі Шомполи Комінтерновського району Одеської області, єдиний син у батьків.

Після закінчення 9 класів середньої школи закінчив Одеський професійний ліцей морського транспорту (за спеціальністю "Токар, моторист"). Восени 2013 р. був призваний на строкову військову службу до лав внутрішніх військ МВС. Взимку 2013 - 2014 рр. брав участь в охороні громадського порядку в Києві під час подій Революції Гідності.

Із початком бойових дій на Донбасі Микола двічі зголошувався стати на захист Вітчизни зі зброєю в руках. Під час другого відрядження до району АТО, у ніч на 7 серпня 2014 р. унаслідок жорстокого мінометного обстрілу з боку бойовиків-сепаратистів блокпоста Національної гвардії України неподалік міста Дебальцевого, що на Донеччині, дістав смертельне поранення.

Похований з військовими почестями у рідному селі. Чин його поховання очолив єпископ Одеський і Балтський Марк, поминальне богослужіння відбулося й у Львові, у полковому храмі Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира.

Пам’ять Миколи вшановано громадою: його портрет було розміщено на білборді біля автостанції райцентру Комінтернівське. У вересні 2014 р. щодо цього білборда виник скандал, коли місцеві жителі раптом побачили на ньому замість «поминального» плаката – політичну рекламу одного з кандидатів у народні депутати України. Обурення громадськості змусило осіб, винних у цьому неподобстві, швидко відновити попереднє зображення.

А в жовтні 2014-го, під час святкування 100-річчя Шомпольської загальноосвітньої школи, на її будівлі була урочисто відкрита й освячена меморіальна дошка на честь її випускника Миколи Колосовського. Наступного року земляки також встановили Миколі пам’ятник в центрі села, біля меморіалу героям Другої світової війни.

На особистій сторінці Миколи Колосовського в одній із соціальних мереж від його імені є кілька повідомлень, датованих днями, коли він уже пішов із життя.

Одне з них: «14 вересня йому мало виповнитися 19 років із дня народження…».

Це – «пости» батьків, які зберігають сторінку єдиного сина як своєрідну віртуальну кімнату- музей, де слідом за юнацькими жартами й розвагами, роздумами про життя й кохання – осінь 2013 р., перші фотографії Миколи у формі бійця внутрішніх військ МВС і стрімке дорослішання вчорашнього школяра, який разом з однополчанами опинився «на передовій» ще до того, як її почали офіційно іменувати «районом АТО».

В жовтні, під час святкування 100-річчя Шомпольської загальноосвітньої школи, на її будівлі була урочисто відкрита й освячена меморіальна дошка на честь її випускника Миколи Сергійовича Колосовського.

 

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
25 июня 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00039887428283691 [2] => 0.056910037994385 )