статьи

Братику мали дати відпустку, ми так його чекали…

25 июля 2017
10249
Поделиться:

Дата та місце народження: 16 липня 1994 р., с. Русава, Ямпільський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 21 вересня 2014 р., м. Маріуполь, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Помічник гранатометника.

Підрозділ: Вінницький полк, Західне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув близько 16.45 21 вересня 2014 р. від осколкового поранення в голову на блок-посту у мікрорайоні «Східний», де перевіряв транспортні засоби на в'їзді до м. Маріуполь. Того дня, незважаючи на проголошений українською стороною режим припинення вогню, група з п’яти терористів на автомобілі «Газель», що з’явилася в районі вулиці Таганрозькій, почала хаотичний обстріл з міномета, від якого постраждав не лише гвардійський блокпост, а й сусідні приватні будинки. При цьому тяжкі поранення також дістали двоє місцевих жителів: 15-річний хлопець, який потрапив під удар, коли їхав полем на велосипеді, та 36-річний працівник комбінату «Азовсталь», який привіз на блокпост харчі та воду.

Місце поховання: с. Русава, Ямпільський район, Вінницька область.

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сергій Васильович Дерен народився 16.07.1994 року в селі Русаві Ямпільського району Вінницької області.

Ріс доброю дитиною, любив своїх сестер, поважав батьків та старшого брата, обожнював життя. 2010 році закінчив Навчально-виховний комплекс "Дошкільний заклад загальноосвітня середня школа І-ІІ ступенів", у червні 2013-го - здобув атестат про повну загальну середню освіту та кваліфікацію "Оператор комп'ютерного набору 1 категорії. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних 1 категорії" у Мазурівському аграрному центрі професійно-технічної освіти Чернівецького району Вінницької області.

23 вересня 2013 року прийнятий на військову службу за контрактом, обійнявши посаду помічника гранатометника патрульного батальйону вінницького полку Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України (уклав контракт на 3 роки). Взимку 2013 - 2014 рр. разом із однополчанами брав участь у виконанні завдань з охорони громадського порядку в м. Києві під час Революції Гідності.

 

У березні 2014 року його частина увійшла до складу Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, а після оголошення часткової мобілізації до лав цього полку було призвано із запасу і вітчима Сергія - 42-річного Миколу Івановича, який обійняв посаду старшого стрільця у новоствореному батальйоні оперативного призначення.

З 28 липня 2014 року Сергій Дерен брав активну участь в антитерористичній операції на сході України, неодноразово виявляючи мужність і самовідданість.

21 вересня він ніс службу на блокпості, виконуючи обов'язки із перевірки транспортних засобів на в'їзді до м. Маріуполь з боку мікрорайону "Східний". Того дня, незважаючи на проголошений українською стороною режим припинення вогню, група з п'яти терористів на автомобілі "Газель", що з'явилася в районі вулиці Таганрозької, почала хаотичний обстріл з міномета, від якого постраждав не лише блокпост гвардійців, а й сусідні приватні будинки. Двоє громадян внаслідок цього нападу дістали тяжких поранень, ще один осколок міни, влучивши під захисний шолом, близько 16.45 обірвав життя солдата Сергія Дерена.

Останній "пост" на його сторінці у соцмережі: "Життя вдалося не тоді, коли у тебе класна тачка, будинок, купа дівчат, а коли батьки здорові, кохана поряд і син росте гарною людиною…"

Бойові побратими згадують про Сергія виключно позитивно, в їхній пам'яті він назавжди залишився як гарний, надійний, відповідальний, чемний, добрий друг, який завжди приходив на допомогу.

Наталя Дерен, сестра Сергія: 

"Брат завжди був хорошим добрим, всім допомагав. Він завжди мріяв бути військовим. Мав бухгалтерську освіту. Мріяв здобути вищу освіту, а ще - створити власну родину, ростити дітей. Ніколи не скаржився на умови, в яких перебував у відрядженнях. Казав, що просто виконує свій обов'язок. 30 вересня братику мали дати відпустку, ми так його чекали…".

Наказом Міністра внутрішніх справ України від 16 квітня 2015 № 444 року прізвище солдата Дерена занесено до Книги пам'яті загиблих працівників органів внутрішніх справ України.

Наказом командувача Національної гвардії України від 10 листопада 2014 року № 428 Сергія навічно занесено до списку особового складу патрульного батальйону вінницького полку Західного ОТО НГУ.

23 серпня 2015 р. у вінницькому парку ім. Козицького відкрито мультимедійну дошку, що увічнює пам'ять бійців, полеглих за Україну - серед них є і Сергій Васильович Дерен.

21 вересня 2015 року на фасаді НВК "Дошкільний заклад загальноосвітня середня школа І-ІІ ступенів" в с. Русава Ямпільського району Вінницької області, де навчався Сергій, відкрито меморіальну дошку пам'яті патріота України.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
645
Болеет:  
618
Выздоровело:  
10
Умерло:  
17

31 марта 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00050997734069824 [2] => 0.069957971572876 )