статьи

"Гюрза". Один з найкращих командирів розвідгруп

1 ноября 2017
11814
Поделиться:

«Гюрза». Георгій Саралідзе. Один з найкращих командирів розвідгруп.

Військовий фотокор Сашко Клименко впіймав його у той момент, коли він з’ясовував деталі чергової операції. Гюрза все ретельно прораховував. Принаймні, намагався.

Саме тому люди хотіли йти з ним у розвідку. І навіть без зброї (що, наскільки мені відомо, зберіглося на відео).

Вони були абсолютно різними, люди Гюрзи. За віком, досвідом, темпераментом. І, водночас, схожими один на одного. Як рідні брати, яких доля примхливо розкидала світом, а потім зібрала разом.

До речі, мій товариш Руслан Ганущак, знявши фільм, одним з героїв якого був Гюрза, знайшов ідеальну назву для своєї стрічки, «Брат за брата». Краще й не скажеш.

«Нас не можна розділяти, розвідники це завжди група. Ми відчуваємо один одного, тому в нас все виходить. А дехто цього не розуміє», - так казав мені Гюрза, коли багатозіркові командири спробували розібрати бійців по різних підрозділах. Хлопці готові були просити підтримки у преси, аби залишитися разом на передовій. Тоді вона не знадобилася.

І от, сьогодні, коли Гюрза загинув, я думаю про те, що підтримка потрібна. Всім, хто зараз на «нулі». І не тільки від журналістів.

Я дуже прошу не ставити в коментах свічки та сльози. Просто пригадайте, що зараз хтось сидить в холодних окопах під обстрілом. Або стоїть «на очах» з ПНБ і що тільки не робить, аби не задрімати та не пропустити ворога. А, може, йде на ризикований вихід. Навіть розуміючи, що це квиток в один бік.

Просто уявіть собі це. Збагніть нарешті, що ціна вашого спокою це життя Гюрзи і тисяч інших людей у плямистому однострої, які ніколи не повернуться з бою. І лише подумки запитайте себе, а що особисто ви зробили для того, щоби вони завжди поверталися. Живими і непереможеними.

Андрій Цаплієнко

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
804
Болеет:  
771
Выздоровело:  
13
Умерло:  
20

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00049209594726562 [2] => 0.27040004730225 )