мнение

Володимирська колізія, або Висоцький - імперський чи майданівський

27 января 2018
2424
Поделиться:

Вибрався сьогодні на каву. Від кав'ярні через дорогу - Палац спорту, до якого не приїхав у 2014-му Янукович, злякавшись, як ми дізналися цього тижня зі свідчень, "радикально налаштованих елементів". І до якого приїхав у 1978-му Висоцький. Зараз там пам'ятник Висоцькому поряд.

Відкрив фейсбук - у стрічці теж Володимир Висоцький. Про те, як другий Володимир, котрий В'ятрович, зарахував його до щупалець русского міра (ну, читали, мабуть).

Авжеж, ми переповнені російською культурою, це колоніалізм як він є, це перемога імперії - і, як тепер уже ясно, тимчасова. І так, я особисто обираю йти по Варшаві і захоплено цитувати Ґалчинського, а не йти по Москві і захоплено цитувати Висоцького. Але з Висоцьким кейс от який.

Так, тим, хто носить у голові імперський русскій мір, Висоцький є частиною їхнього агресивного культурного середовища. Але для тих, хто боровся і бореться, на Майдані і нині, Висоцький є частиною їхньої - нашої - сили опору. Де Висоцького більше? На мій погляд - у боротьбі, опорі та Майдані. Тому що суть душі ВСВ - це якраз пристрасть і нонконформізм, а не імперська експансія.

І тому пост В'ятровича правильний щодо потреби культурного опору. І неправильний, бо опір - це не сферичний квадрат у вакуумі, він має свої моделі, зразки, свідомі чи підсвідомі - і Висоцький їх дав. Свої, не такі, як в інших, але дав, які міг.

І вони живуть у багатьох із нас.

Тому я не погоджуюсь і з третім Володимиром, шанованим мною блоґером Миленком, що "він уже нікого і нічим не запалить і не заманить нікуди. Це зірка, яка давно погасла..."

Не злічити і не каталогізувати тих зірок, термоядерні реакції в надрах яких додавали вогню в бочки на Майдані. І додаватимуть іще. Тому - спасибі тим зіркам.

1450304087.jpg
Роман ТРИФОНОВ
загрузка...

комментарии
загрузка...

Вакансия
Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00058794021606445 [2] => 0.12488389015198 )