мнение

Армія готується визволяти Донбас

5 февраля 2018
2705
Поделиться:

Українська армія готується визволяти Донбас. У цьому переконався наш кореспондент, побувавши на полігоні під Харковом, де в снігах відбуваються щоденні військові навчання. На цей раз вишкіл проходять не лише віськокослужбовці-контрактники, а й 600 воїнів-резервістів.

Депутат Харківської міськради, інженер Харківобленерго, батько трьох дітей Іван Ракич один з них. Коли почалася українсько-російська війна його призвали до війська у третій хвилі мобілізації. Сержант Ракич воював снайпером, командиром снайперського підрозділу. Виконавши обов’язок, повернувся додому, до родини. Однак, відчуваючи загрозу від сусідів, він продовжує служити, але вже в резерві.

До цього Івана двічі викликали на збори. Раніше він відшліфовував військову майстерність на відомому гончарівському танковому полігоні, що на Чернігівщині, навіть брав участь у параді на Хрещатику під час зборів. Зараз він підписав контракт резервіста й закріпився за 92-ю окремою моторизованою бригадою. Щоправда, йому змінили спеціальність: якщо раніше Іван воював снайпером, то тепер він кулеметник.

- Я знаю, де стоїть мій кулемет, хто в мене ротний та комбат,– каже Іван,– і якщо в Україні оголосять мобілізацію, я знаю що мені робити, як діяти.

Після навчань резервісти повернуться додому, на робочі місця, контрактники продовжать службу у війську. Деякі резервісти мають намір підписати контракт із ЗСУ.

Сьогодні ж підрозділ, де проходить вишкіл сержант Іван Ракич навчається тому, як діяти в умовах міста: як визволяти будівлі, зачищати поверхи від ворога, організовувати оборону в будівлі. Інструктор ганяє хлопців до сьомого поту. Хлопці й самі стараються, адже саме ці знання, як ніякі, знадобляться, коли доведеться визволяти міста і села Донбасу.

У підрозділі й діючі вояки-контрактники, й резервісти, яких покликали на збори на 40 днів. 90 відсотків складу резервістів підрозділу — обстріляні бійці, котрі воювали на східному фронті, але служать у резерві й такі, хто служив, але ще не нюхав, як кажуть, пороху. Вік різний: комусь 20, комусь за 40, але чоловіків єднає розуміння того, що без їхньої участі українську землю визволити буде важко.

- Зараз кожен громадянин України має розуміти, що від нього залежить визволення української землі,– каже Іван Ракич.

Заняття з тактики дій в умовах населених пунктів проводять офіцери та сержанти бригади, які пройшли спеціальний курс «Orbital» і успішно перейняли досвід від інструкторів армії Великої Британії. Отож вони діляться новими знаннями й навиками з підлеглими. Саме зараз у тилу разом з резервістами вони «знищують» групу терористів і проводять «зачистку» території умовного міста. Те що в приміщенні без вікон і дверей, де працює підрозділ, холоднеча, лише наближає навчання до реальних умов війни.

Інструктор каже, що курс навчань за програмою «Орбітал» розраховано на 9 тижнів, а тут їх проводять за два, зважаючи на те, що кожен з бійців вже має бойовий досвід.

- Інструктори НАТО дивувалися тому, як швидко ми навчаємося,– згадує недавнє спілкування з британськими інструкторами український інструктор.

Кажуть, що найкраща система служби в резерві — швейцарська, де невелика армія й великий, добре підготовлений резерв, за рахунок якого країна сиру, годинників та банків у разі загрози може збільшити своє військо у кілька разів. Тому ніхто й не ризикує напасти на країну. Тамтешні громадяни, де б вони не перебували, мусять з’являтися на збори, які обумовлені законодавством. За ухиляння від служби передбачені дуже жорсткі кримінальні покарання. Щоправда, й стимулів чимало. Один з них — збереження робочого місця й зарплати під час зборів.

А як у нас? Іван Ракич каже, що у той час, як він місить ногами багнюку полігону чи загрузає в снігу, йому нараховується середня зарплата, зберігаються за ним соціальні гарантії... Окрім того, кожному резервісту виплачують 60 грн відрядження на день. На полігоні їх тричі годують, двічі на тиждень організовують для них баню.

- Взагалі життям резервіста я задоволений,– каже Іван Ракич.- Особливо ж рівнем вишкілу. За три роки тут все дуже змінилося.

Резервісти на полігоні були не самотніми. Поруч воїни механізованого підрозділу стріляли з озброєння сучасного БТР-4Е, ручних кулеметів, гранатометів, снайперських гвинтівок. З цього я роблю висновок, що визволення Донбасу не за горами.

L_Logvynenko.jpg
Леонид ЛОГВИНЕНКО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...

19 февраля 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00057291984558105 [2] => 0.11712908744812 )