статьи

Книга пам’яті: Астраков Дмитро Сергійович (позивний "В’єтнам")

4 марта 2018
9942
Поделиться:

Звання, посада, підрозділ: молодший сержант міліції окремого загону спеціального призначення «Азов» Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 5 березня 1994 року, м. Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Дата і місце загибелі: 28 грудня 2014 року, м. Маріуполь, Донецька область.

Обставини загибелі. 28 грудня 2014 року близько 20.00 під Маріуполем зі східного напрямку диверсійно-розвідувальна група терористів обстріляла блокпост, на якому чергували бійці полку «Азов». Цю атаку було відбито. Під час першого вогневого контакту Дмитро отримав поранення в шию та, не опритомнівши, помер у лікарні. Похований у м. Дніпрі на Ювілейному кладовищі.

Нагородження: Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Астраков Дмитро Сергійович народився 5 березня 1994 року в м. Дніпропетровську. Після закінчення 2010 року Дніпропетровської середньої школи № 29 навчався у державному навчальному закладі «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфічних та інформаційних технологій». Патріотом Дмитро був із дитинства, плекав любов до своєї землі, рідних та близьких. Займався бойовими мистецтвами. Але й у повсякденному житті був бійцем — долав перешкоди, обстоював свої погляди, ніколи не здавався. Усе своє коротке життя юнак ішов дорогою воїна.

Саме тому у листопаді 2014 року Дмитро став до лав полку патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, у складі якого виконував завдання з охорони громадського порядку, громадської безпеки, боротьби зі злочинністю в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

28 грудня 2014 року близько 20.00 під Маріуполем зі східного напрямку диверсійно-розвідувальна група терористів обстріляла блокпост, на якому чергували бійці полку «Азов». Атаку було відбито. Під час першого вогневого контакту Дмитра було поранено в шию, і, не приходячи до тями, юнак помер у лікарні.

Коли Дмитро їхав у зону проведення антитерористичної операції, він обіцяв рідним: матері, сестрі, бабусі з дідусем — повернутися лише з перемогою і забороняв оплакувати його у разі чого. Він був готовий не лише битися за інтереси свого народу, а й померти за нього. Він вірив: бути воїном — значить жити вічно.

Відважний, витривалий, надійний — таким пам’ятають його товариші по службі. Для матері й сестри хлопець був захисником і надійною опорою. Для друзів і однодумців — щирим і відданим товаришем.

Друзі кликали його В’єтнамом. І прожив він всього 20 років. Юнак міг скласти іспити й стати кваліфікованим фахівцем, кохати дівчину, проводити час із друзями, але він обрав інший шлях — шлях воїна.

Поховали Астракова Дмитра Сергійовича, молодшого сержанта міліції окремого загону спеціального призначення «Азов», Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України у м. Дніпрі, на Ювілейному кладовищі.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
22 382 
+477
Болеет:  
13 274 
+22
Выздоровело:  
8 439 
+444
Умерло:  
669 
+11

28 мая 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00040698051452637 [2] => 0.058825016021729 )