статьи

Книга пам'яті: Джевага Сергій Олександрович, позивний "Серж"

2 июля 2018
6586
Поделиться:

Звання, посада, підрозділ: солдат резерву, командир міномету вогневого розрахунку мінометного взводу 2-го батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 28 вересня 1971 року, м. Прилуки, Чернігівська область.

Дата і місце загибелі: 29 серпня 2014 року, с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Уранці 29 серпня 2014 року під час виходу так званим зеленим коридором з Іловайського котла Сергій знаходився у «ГАЗелі», що пересувалася у складі автоколони батальйону «Донбас». На ділянці дороги між селами Многопілля та Червоносільське колону обстріляли з кулеметів. Дістав смертельне поранення. Помер на руках побратима. Тіло Сергія Джеваги до сьогодні не знайдене та не ідентифіковане.

Залишилася дружина.

Нагородження: Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сергій Джевага 1988 року закінчив Прилуцьку середню школу № 2. Навчався у Київському Державному університеті телекомунікацій. Із 1991 року працював електромеханіком у Прилуцькому центрі електрозв’язку.

Коли розпочались бойові дії на Донбасі, вступив до лав 2-го батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас», обійняв посаду командира міномета мінометного взводу.

«Звісно, сумуємо… Такі люди, як Сергій, рідкість. Усе своє життя він відстоював правду. Був дуже чесний… тому і записався добровольцем. Брав участь у подіях на Майдані», — розповідає дружина бійця Людмила Олександрівна.

Сергій Джевага, позивний «Серж», пішов на фронт добровольцем. Він був одним із найкращих мінометників у своєму батальйоні. Товариші згадують його як хорошого напарника, на якого можна покластися під час бою.

Бойовий товариш Сергія згадує: «Я знав його гідним, чесним чоловіком, який захищав наш край. На фронті ми всі боролись за одне — за єдину Україну, за свої родини, за майбутнє дітей».

Командир взводу Сержа за позивним «Ахмет»: «Однієї ночі ми влаштувалися у спортивному залі Іловайської школи, у якій отаборилися. Як і завжди, був сильний обстріл — били з "Градів". Один зі снарядів влучив прямо в дах школи. Вибуховою хвилею зірвало десь половину шиферу з даху. Спалахнули дерев’яні крокви даху та ганчір’я, яким були обмотані труби системи опалення.

У цей час спортивний зал був заповнений сплячими людьми — ми від- почивали після виснажливих денних справ. Раптом вбіг спостерігач з третього поверху і закричав: “На школі дах горить!”, проте ніхто не відреагував — можливо, через утому, можливо, через оркестр вибухів, а може, чогось іще. Почекавши хвилину, я зрозумів, що охочих піднятися на дах немає.

Я підвівся і підійшов до “Сержа”. Лиш торкнувся до нього, “Серж” одразу піднявся і запитав, що треба. Я сказав, що горить дах школи і треба йти. “Серж” без жодного запитання рушив за мною. Підкреслюю, що він не питав, хто іще з нами, як ми це робитимемо чи щось таке. Він просто підвівся і пішов. Дорогою ми назбирали вогнегасників і піднялися на горище. Вогонь вирував, крізь дим не було видно майже нічого. Шоломи рятували наші голови, бо, постійно переміщуючись, ми билися головою то об труби, то об крокви. Без шоломів ми б точно порозбивали собі голови у перші ж п’ять хвилин. Коли запас вогнегасників вичерпався, ми продовжили гасіння всім, що по- трапляло нам під руки. Мені здалося, що це тривало хвилин із сорок.

Аж тут прибігли на допомогу брати “Устим” і “Конан” (чудові хлопці), мій командир міномету “Бодрий”, мій розвідник “109-й”. Справа пішла, і невдовзі ми загасили пожежу.

“Серж” був просто золота людина, патріот і Воїн. Упевнений, він зараз у кращому світі.

Душа — Богу! Життя — Україні! Совість — собі!»

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналСегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00043797492980957 [2] => 0.041583061218262 )