статьи

Книга пам’яті: Микола Твердохліб, позивний "Крига"

31 мая 2018
9858
Поделиться:

Твердохліб Микола Миколайович, 30 років

Звання, посада, підрозділ: старший солдат, інструктор (помічник кулеметника) 4-ї розвідувальної групи спеціального призначення окремого загону розвідки спеціального призначення Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 18 серпня 1984 року, с. Перемога, Лозівський район, Харківська область.

Дата і місце загибелі: 28 березня 2015 року (помер від поранень), м. Дніпро, Дніпропетровська область.

Обставини загибелі. На околиці міста Слов’янська Донецької області під час виконання бойового завдання автомобіль, у якому знаходився Микола, наїхав на протитанкову міну і підірвався. Із засідки бійців обстріляли терористи. Микола отримав важкі поранення, від яких пізніше помер. Разом із Миколою загинув капітан І. Шпак.

Нагородження: Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Старший солдат Твердохліб Микола Миколайович, інструктор (помічник кулеметника) 4-ї розвідувальної групи спеціального призначення окремого загону розвідки спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії України. Народився і виріс у с. Перемога Лозівського району Харківської області у звичайній сільській сім’ї. Закінчивши школу, як справжній чоловік, пішов у квітні 2004 року на строкову службу до лав Збройних Сил України. Служити довелося у Феодосії, у морській піхоті. Саме строкова служба загартувала і сформувала справжній чоловічий характер Миколи. Там він навчився, попри фізичні навантаження, виконувати бойові завдання, «тягнути» - як кажуть бійці спецпризначення.

Відслуживши строкову службу, Микола повернуся додому загартованим фізично і морально: бійцем зі свідомою громадянською позицією. Закінчивши у 2009 році Харківський Національний університет внутрішніх справ України, отримав професію психолога. Постійно дбав про свій хороший фізичний стан, займався рукопашним боєм, ніби готувався до майбутніх випробувань.

У квітні 2011 року Микола Твердохліб поступив на службу до Міністерства внутрішніх справ України. Проте не склалось. Боєць патрульно-постової служби старший сержант міліції М. М. Тведохліб не завжди був згодний з методами і принципами, що їх сповідували міліціонери того часу. А потім був Майдан…

Повернувшись із Києва у травні 2014 року, Микола вирішив покинути службу в міліції, у якій остаточно зневірився. Як потім розповідала його мама — Галина Твердохліб: «Він так хвилювався через події на Майдані і через свою роботу, вважаючи себе непотрібним народові, якому він служить». Він не зміг довго стояти осторонь, спостерігаючи, як його країну рвуть на частини, і 23 січня 2015 року, здавши всі заліки, був зарахований до окремого загону розвідки спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії України на посаду інструктора (помічника кулеметника) 4-ї розвідувальної групи спеціального призначення. Галина Олександрівна відмовляла Миколу. Проте вона бачила, як у нього сяяли очі, коли він розповідав їй про загін: «Мамо, це - спецназ! Це - моє, там все по-справжньому, там я свій, я там стільки навчуся…»

За два місяці служби Микола Твердохліб хапав усе на льоту - зубрив спеціальну літературу, тренував м’язи, виробляв уміння й удосконалював навички, бо хотів бути як усі: спритним, сильним, сміливим бійцем спеціального призначення за позивним «Крига». А ще хотів восени одружитися на Валентині Заєць, бо вважав, що в нього вже є достойна служба, яка зможе забезпечити майбутню сім’ю. Та не судилося…

Це був його перший виїзд у зону АТО у складі загону. Микола служив чесно, віддаючи всі сили, як справжній боєць. Ніколи товариші не чули від нього нарікань на службу, навіть тоді, коли від утоми сил вистачало лише дійти до свого каремату, щоб прилягти відпочити, та й то - ненадовго.

22 березня 2015 року був буденний виїзд на патрулювання. Вже на зворотному шляху автомобіль, у якому був Микола, підірвався на фугасі.

У лікарні ім. Мечнікова м. Дніпра Микола Твердохліб боровся за життя ще цілих шість днів, проте врятувати його не вдалося.

У свої 30 років він не створив сім’ю, не став чоловіком, батьком, проте він став бійцем спеціального призначення, надійним другом і справжнім захисником своєї Вітчизни, який вірно служив своєму народові.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
645
Болеет:  
618
Выздоровело:  
10
Умерло:  
17

31 марта 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00051617622375488 [2] => 0.098287105560303 )