мнение

Це вже діагноз

9 октября 2018
2075
Поделиться:

Відносно вибухів на 6-му арсеналі (поблизу м.Ічня Чернігівської обл.)

Рівно рік тому Комітет ВР з питань національної безпеки та оборони вивчав ситуацію на арсеналах та складах зберігання боєприпасів ЗСУ (в контексті вибухів на складах у Калинівці Вінницької обл.).

Тоді за дорученням Комітету ВР я разом з Тетяна Чорновол відвідав 6-й арсенал, на якому зараз відбувається надзвичайна подія.

Після огляду території та об’єктів арсеналу, спілкування з представниками командування, військовослужбовцями та працівниками, було виявлено низку недоліків, в тому числі досить суттєвих. Таких, які не могли бути усунені силами колективу арсеналу, а потребували втручання та допомоги Міноборони та Генштабу.

За результатами цієї поїздки я надіслав депутатське звернення на адресу очільників МО та ГШ ЗСУ, в якому перерахував виявлені недоліки з проханням втрутитися у ситуацію та вирішити наявні проблеми.

На жаль, я не можу опублікувати текст звернення, як і відповідей, через те, що ці документи мають гриф таємності. Можу лише сказати, що виявлені недоліки стосувалися облаштування технічної території арсеналу, умов зберігання боєприпасів, удосконалення системи охорони, проведення низки організаційних заходів.

Відповіді МО і ГШ були написані «під кальку», та мали цілком «заспокійливий» характер: мовляв, усе знаємо, усе робиться.

Зрозуміло, що зараз, до проведення офіційного розслідування, зарано говорити про причини нинішніх подій на 6-му арсеналі. Але впевнений, що за умови не «паперового», а реального усунення недоліків та вирішення проблем арсеналу, нинішніх подій можна було б уникнути. Тим більше, що тоді, рік тому, Комітет ВР з питань національної безпеки та оборони одностайно підтримав запит Міноборони на фінансування відповідних заходів по всіх арсеналах.

Також зараз вкрай важливо, аби були виявлені та покарані справжні винуватці подій – на найвищому рівні відповідальних, а не знайшли чергового «цапа-відбувайла» з персоналу арсеналу. Без цього, як свідчать численні подібні події протягом останніх років, ми так і будемо регулярно бути свідками чергових вибухів на наших складах боєприпасів.

…Сватове, Новоянисоль, Балаклія, Калинівка, зараз Ічня – це вже діагноз. І з цим потрібно щось робити. Негайно та кардинальними засобами.

Оригинал

1491027351.jpg
Дмитрий ТЫМЧУК

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter


#FreeMarkiv (фото)
Арсен АВАКОВ
Золоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00040102005004883 [2] => 0.74275612831116 )