мнение

Сільський голова Єлизаветівки летить до Єлизавети в Лондон

21 января 2019
2626
Поделиться:

Заголовок прочитали? І як вам така новина? Чіпляє? Отож. Брехня, що в нас немає молодих та завзятих політиків, яким під силу йти проти системи та будувати світлу та чесну Україну. Вони є. Єдине, що їм потрібно - проривати інформаційну блокаду, пробивати цей багатодоларовий мур, вибудований олігархами при потуранні влади. Проте в час новітніх технологій це зробити можна, якщо ти харизматичний і в тебе повірили люди.

Махно став "батьком" для селян Гуляй-Поля в 30 років завдяки своїй рішучості та харизмі. Такі історичні постаті народжуються раз на 100 років. Це - штучний товар, а не штамповка партійного конвеєру. І здається, що такий феномен вже з'явився в сучасній Україні. Максим Голосний - запам'ятайте це ім'я. Невдовзі цей 37-річний сільський голова завдасть удару олігархічно-клановій системі, що царює в Україні з 1991 року.

На Форумі Конституційних ініціатив, який зібрався через фейсбучну мережу в Києві, небайдужі українці, що не хочуть обирати між Петром та Юлією, визначилися зі своїм "народним кандидатом" на президентських виборах. Макс -людина "з землі", а не від вождістських партій чи олігархів. Він двічі обирався сільським головою Єлизаветівки Петриківського району Дніпропетровської області. Немає грошей на заставу? Та й біс з ним, будемо відстоювати конституційне право - балотуватися без залогу, через суди. А там подивимося.

Особисто я познайомився з ним під час прес-конференції в "Нафтогазі", де Голосний відстоював право громади самій обирати собі постачальника блакитного палива. А широкому загалу він більше відомий, як автор креативного борду "Бабуся і кіт", який на виборах у 2012-му багато наробив галасу. І саме за це влада Януковича почала "штормити" молодого сільського голову. Потім був конфлікт з тодішнім губернатором Дніпропетровської області Олександром Вілкулом. Суди. Численні наїзди правоохоронців та "тітушок". Можновладці між собою прозвали Голосного "безумним Максом", як героя відомих фильмів, але з їх вуст це більше похвала аніж образа.

Під час Форуму представник передвиборчого штабу Гриценка запропонував доєднатися до команди полковника або хоча б провести перемовини, мовляв, харизма це добре, але ж в тебе немає впізнаваності. Мовляв, рейтинги – це наше все. Але що у Гриценка насправді є окрім надутого рейтингу? Макс згодний на об'єднання, але умова одна - президентська булава мені, а ви – моя потужна команда, згодні? Звісно, це тролінг, але вже високого рівня.

Зухвало. Нахабно. Але по суті правильно. Макс має час на свій Конституційний експеримент, який вже розпочав у своїй громаді. А політики старої формації такого часу не мають. В них є бекграунд, а політичне майбутнє по воді вилами писане. Тому і запрошують "молоде обличчя" на перемовини, щось обіцяють в обмін на членство у команді. І таких розмов з кандидатами в президенти вже було чотири.

Так, Голосний - не такий розпіарений як Зеленський чи Вакарчук. Але він справжній сільський бульдозер або махновський бронепотяг, який пре вперед, незважаючи на перепони. Феномен, що й казати.

А в Англії, куди Макс полетів за запрошенням члену британського уряду, для нього заплановано зустрічі в Кабінеті Міністрів, з Головою Секретаріату Королеви, членами Палати Лордів. Це просто розрив європейських шаблонів, не кажучи вже про українські! А впізнаваність - це справа наживна, сьогодні нема, а завтра є.

Вовків-олігархів боятися - до політичного лісу не ходити. І Макс пішов. Бо не боїться та не стидається.

1443549155.jpg
Сергей ЦЫГИПА

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter


Золоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00040102005004883 [2] => 0.58781599998474 )