статьи

"Ізоляція РУнету"

3 мая 2019
1370
Поделиться:

Підписаний 1 травня президентом РФ В. Путіним закон «про забезпечення безпечного функціонування Інтернету в Росії», більш відомий як ізоляцію Рунета, може позбавити не лише громадян Російської Федерації, а й мешканців тимчасово окупованої АР Крим вільного доступу то всесвітньої «павутини».

За словами представників Ради Федерації РФ, зазначені обмеження в російському сегменті покликані на захист Інтернет-простору «в разі існування загрози кібератак з боку Сполучених штатів Америки» та забезпечать стале функціонування інтернет-мережі відповідно до настанов та новації Роскомнагляду.

В якості гарного прикладу ізоляції вітчизняної інтернет мережі від всесвітньої павутини, представники влади РФ наводять приклад Китайської народної республіки, яка з 1998 року розпочала поетапне відсторонення від зовнішніх інтернет-ресурсів та браузерів під назвою проекту «Золотий щит».Таким чином, на сьогодні китайський сегмент Інтернету розвивався окремо від іншого світу: там не працюють ані Google, ані Facebook, ані Netflix або інші популярні сервіси. Вони були замінені виключно китайськими аналогами.

Влада Китайської народної республіки мотивує ізоляцію китайського сегменту захистом інтересів державної безпеки, відокремлення громадян від контенту, що протирічить «політичним» коректним нормам. Інакше кажучи – жорстка цензура.

Повертаючись до російського питання, аргументація відмежування російського соціуму від всесвітньої мережі «побоюванням щодо кібернетичних загроз з боку спеціальних служб Сполучених штатів Америки» виглядають дещо сумнівно. Не кажучи про те, що більшість кіберзагроз йде все ж таки з боку країни-агресора. Справжніх намірів президента Російської Федерації ніхто та ніколи не озвучить, але їх можна досить чітко прочитати. Максимально створити механізм інформаційного впливу на суспільну свідомість громадян РФ, контролювати за допомогою «цепного пса» Роскомнагляду.

Цей крок дозволить російській владі встановити систему глобального цензурування Інтернету. Зокрема, влада РФ зможе зациклити весь інтернет-трафік усередині своїх російських мереж, випускаючи глобальний Інтернет тільки той трафік, який вважатимуть за потрібне.

Уявімо, що такі ресурси, як Youtube, група ресурсів мережі Google, чи інші рейтингові сайти, на думку представників влади РФ, розповсюджуватимуть інформацію, що нібито є загрозою для державної безпеки. І відповідно до новоприйнятого закону, громадяни РФ не матимуть змоги більше користуватись цими мережами. Тобто, РФ власних громадян саджатиме на «пропагандистську голку», де кожен день користувачі матимуть змогу слідкувати лише за тим, як гарно керує державою нинішній президент. Згадуючи радянські часи, неможливо не згадати що до вторгнення електронної та цифрової індустрії у нашу з вами життєдіяльність, мешканці СРСР мали змогу дивитись лише 4 канали по телебаченню, 3 з яких транслювали та пропагували діяльність ЦК КПРС. І ті дії дали свій негативний результат – люди не розуміли, що відбувається за межами країни, як розвиваються інші держави, і не бажали цього знати, бо були впевнені, що це їм не потрібно. І це безперечно досягнення ідеологічного та пропагандистського апарату компартії.

Проте, сьогодення диктує особі інші правила. Ми живемо у епоху інноваційних технологій, у період розвитку та вдосконалення комп’ютерних технологій, епоху Інтернет-мережі. І відповідно до низки міжнародних угод, конвенцій та договорів, отримання інформацію, що не є обмеженою у доступі, є одним з основоположних прав людини. Це не що інше як потреба особи, позбавлення якого неодмінно призведе до негативних наслідків, особливо в плані особистісного розвитку людини.

Те право, яке в тому числі і Російська Федерація, зобов’язалась забезпечувати, ставлячи свій підпис під пактами про громадянські, суспільні та політичні права громадянина у 1966 році. Проте, чи зайве нагадування, що принципи міжнародного права нехтуються РФ на їх розсуд, Будапештський меморандум, Гельсинські акти? З іншого боку, напевно в кремлівського диктатора щось іде не так. Якщо він вирішив взагалі відсторонити мешканців РФ від реального сприйняття світу. Наступним кроком може стати створення аналогічної «чебурашки», як у Північній Кореї.

РФ і далі стягує над головами залізний купол, через який ще важче буде пробиватись промінь плюралізму, ідейної багатогранності.

Що відбулося після затягування удавки місцевому населенню СРСР – всі прекрасно пам’ятають.

Орест ПРАВДОРУБ

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
24 мая 2019
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( [1] => 0.00047612190246582 [2] => 0.10314106941223 )