мнение

Якщо скоїв - відповідай, курво

4 июня 2019
4886
Поделиться:

Хоч і безумно нині тяжко, але я таки спробую сформулювати у чому різниця реакції правоохоронної системи на злочини, які раніше вчиняли міліціонери і на злочини, які, на жаль, бува вчиняють і дотепер поліцейські. Різниця у наступному:

  • нульова толерантність до підозрюваних у погонах;
  • ані найменшого приховування інформації про неправомірний вчинок;
  • відсутність кругової поруки.

Тобто свій чи не свій, новий чи старий, дрібне правопорушення чи особливо тяжкий злочин: якщо скоїв - відповідай, курво. І водночас ми намагаємося повно подати інформацію, як тільки можливо за нормами КПК, враховуючи, що орган досудового розслідування злочинів поліцейських - не поліція, а Державне бюро розслідувань чи НАБУ. За процесуальним керівництвом Генеральна прокуратура України звісно. Комусь, якщо вважаємо, що несправедливо підозрюють поліцейських або невірна кваліфікація чи неправомірне переслідування, можемо допомогти юридично у захисті.

Але я не пригадаю більш-менш резонансного випадку, коли йшлося би про втрату життя чи суттєву шкоду здоров’ю потерпілому від неправомірних дій поліцейського, якого б керівництво «покривало», «відмазувало», штучно би виводило з-під відповідальності, спотворювюючи картину злочину, як у Врадіівці, чи приховуючи інформацію про подію. Звісно можуть бути поодинокі ганебні прояви такого, але не системні і не масові. Переважна більшість проступків правоохоронців стають публічними і ніхто цьому не перешкоджає. Як відповідальний за комунікацію у МВС України протягом 4 років - я це можу стверджувати. Звісно, це не виправдання. Це радше покаяння. На жаль, поліцейські скоювали і скоюватимуть злочини. Десь несвідомо, десь умисно. Десь від п’яної дурості, як нині у Переяславі, десь від злого умислу. Приміром, у США (~350 млн. населення, у 8 разів більше, ніж в Україні) від рук поліцейських щороку (статистика від 2012-13 рр.) гине від 800 до 1000 чоловік. У 2016 році - 963, 2017 році - 995, 2018 році - понад 1000 осіб. Значну частину цих людей поліцейські позбавляють життя невиправдано або з необережності.

Розумію, що це непорівнювані параметри - США і Україна. Але будь-ласка зрозумійте і ви, що ми нічого не ховаємо: ані дрібний хабар, ані особливо тяжке вбивство. Ані проступок, ані злочин. Спробуйте це зрозуміти. Можливо, спробуйте простити, якщо зможете. Ми всі низько схиляємо голову у скорботі за невинною дитячею душею. Винні у смерті 5ти річного Кирила у Переяславі понесуть покарання. Начальник поліці Київщини Дмитрий Ценов, відчуваючи відповідальність за дії підлеглих, подав у відставку, вона прийнята Сергій Князєв за погодженням із Арсен Аваков (Arsen Avakov). Генерал поліції ІІІ рангу Ценов попросив для продовження служби перевести його на найтяжчі ділянки у зоні проведення ООС. Всі необхідні первинні слідчі дії проведені поліцією, включно із затриманням підозрюваних поліцейських і всі матеріали передані у ДБР для повного і об’єктивного розслідування. Вічна пам`ять дитині. Співчуття рідним і близьким.

Оригинал

1559629183.jpg
Артем ШЕВЧЕНКО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
54 771 
+638
Болеет:  
26 205 
-27
Выздоровело:  
27 154 
+651
Умерло:  
1 412 
+14

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00043702125549316 [2] => 0.78009486198425 )