статьи

Дай, Джим, на счастье лапу мне ...

29 ноября 2019
2925
Поделиться:

Будні на фронті неможливо уявити без чотирилапих друзів, які приходять до наших воїнів у пошуках чогось смачненького і нерідко залишаються на позиціях. Вони приносять чимало користі: коти блискуче справляються з проблемою гризунів, а собаки нерідко попереджають про наближення чужинців.

Фішка та Володя: собака – що дає знати, коли поруч чужинець та кіт, з яким не засумуєш

Пес на бойовій позиції – це не просто охоронець території, собаки передчувають ворожі обстріли, чують, коли до позиції підкрадаються диверсанти, здатні знаходити сліди чужинців у повній темряві, та часто спрацьовують там, де не бачить тепловізор. Таких песиків-професіоналів на позиціях гвардійців в нас декілька, і один з них – це «Фішка».

«Собака за кличкою «Фішка» - це наш друг по службі, він, як і ми, несе службу цілодобово, його особливість в тому, що хто б не заїжджав, чи не йшов повз нашу територію, одразу сповіщає нас голосним гавкотом», - розповідає нацгвардієць Олег Іванішин. «Він любить обійматись, постійно щось таке утне, що заставляє посміхатись. Але і це ще не все, окрім служби він любить і позувати для фото», - посміхається гвардієць.

А ось котик «Володя», з яким не засумуєш, вважається старшим на позиції, і це він ще маленький.

«Котик «Володя» - наш маленький друг, який підіймає нам психологічний стан, показує, що він тут головний. Навіть і не міг подумати, що таке мале буде всіма керувати – справжній військовий кіт» , - з усмішкою говорить Олег. «Бавиться всім чим тільки можна, особливо полюбляє з кращим другом «Фішкою», - розповідає нацгвардієць.

Вівчарка Аврора - друг та оберіг

Розкішна німецька вівчарка Аврора, названа на честь стародавньої римської богині вранішньої зорі, ні на крок не відходить від своєї хазяйки Марійки, оберігаючи її від найменшої загрози. Аврору гвардійці ще три з половиною роки тому подарував чоловік, який саме збирався на чергову ротацію в зону АТО, аби вона захищала та оберігала дружину доки його немає. Час промайнув непомітно – Марійка та Аврора стали найкращими подругами.

«Не хотілось залишати свою дівчинку комусь на догляд, тому вирішила взяти із собою. Аврора завжди поряд та ходить за мною «хвостиком». Вона дуже комунікабельна, любить, коли їй приділяють увагу, одним словом – справжня дівчинка», - розповідає нацгвардійка Марія. «Проте, зможе дати відсіч кожному, хто надумає на неї напасти».

Сьогодні дівчата разом несуть службу на одному з блокпостів у районі ООС.

«Не залишає мене ні на хвилину. В дорозі часто забиралася на руки, зігрівала, а тепер спить зі мною на одному ліжку, займаючи майже все вільне місце», - сміється дівчина. «Вона стала повноцінним членом нашої сім’ї, нашою «дитинкою».

Марина – нічний дозор

Дворова собака за кличкою «Маринка» - справжня мати та захисниця, в неї 11 цуценяток, вона любить людську любов і ласку, одним словом, як дівчинка хоче щоб її похвалили, погладили і нагодували.

«Маринка взагалі унікальна собачка, будь-якого чужинця буде тримати біля входу, а ж доки ми не дозволимо», - розповідає нацгвардійка батальйону імені Кульчицького з позивним «Вітамінка». «А взагалі - це наш нічний дозор, а чому нічний, тому що тільки щось десь зашелестить, вона одразу показує напрямок».

Окремою сторінкою історії є 11 цуценят «Марини», які можуть просто розвеселити самого суворого воїна, вони кумедні, смішні і здатні принести радість кожному бійцю.

«Ці цуценята – вже, як наші маленькі діти. За ними не встигаєш вглядіти, як не з будки випаде, то десь застрягне. З самого початку, я кормила усіх із своєї руки, тепер постійно бігають за мною», - з посмішкою ділиться «Вітамінка».

На позиціях Бригади швидкого реагування НГУ волохаті улюбленці почуваються, як удома. Тут їх не лише годують, але і рятують їхнє життя. Так, нещодавно вояки врятували кицьку, що підірвалася на розтяжці - їй вилікували пошкоджену уламками ділянку голови. А боєць з позивним «Рок-н-рол» опікується цілою родиною тварин. Коли чотирилапі почали важко хворіти, він зі своїми побратимами знайшли ветеринара і прищепили маленьких друзів від небезпечних хвороб. А волонтери передали їм сухий корм, якого вистачить на цілу родину хвостатих.

То виходить, що маленькі помічники та друзі гвардійців можуть бути і гарною компанією, коли їм сумно, і водночас хорошою підтримкою, коли їм важно.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
201 305 
+2 671
Болеет:  
108 856 
+2 063
Выздоровело:  
88 453 
+571
Умерло:  
3 996 
+37

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00039196014404297 [2] => 0.14594388008118 )