статьи

Я розуміла, що наша країна в небезпеці і я конче необхідна їй

24 февраля 2020
5922
Поделиться:

Коли за плечима вже понад тисяча навчених гвардійців і майже три роки служби, чи є сили надихатись роботою? Коли більшу частину свого часу проводиш на полігоні, безперервно розповідаючи про накладання джгутів, тампонування та зупинку масивних кровотеч? Але натхнення є, і черпається воно з розуміння, що кожне заняття – це врятоване життя у майбутньому. Про ці та інші думки з нами поділилась інструктор з бойової підготовки сержант Юлія Мірчук.

- В моїй практиці була історія, коли я викладала тактичну медицину і один зі слухачів курсу абсолютно не йшов на контакт. Звісно, я шукала до нього підхід, курс він закінчив і поїхав далі проходити службу. І приблизно через рік у Києві на вулиці я зустріла цього чоловіка. Я пам’ятала його обличчя але не могла згадати, звідки ж його знаю. Він підбіг до мене і почав обіймати, нагадав хто він і розповів, що одразу після закінчення курсу його направили в зону ООС, і там було сильно поранено його товариша. Він зробив усе, як я навчала і врятував йому життя. Ми стояли у центрі Києва і плакали. Це був дуже зворушливий для мене момент. Заради такого я працюю і викладаю.

Юлія з’явилась у 2 Галицькій бригаді нещодавно. До цього проходила службу у місті Золочіві, після того у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ, який знаходиться у селищі Старе, що на Київщині. Час, який вона провела там, згадує з особливою теплотою.

- Навчальний центр у Старе – це особливе для мене місце. Воно мені дало безліч нової інформації. Туди приїжджають наші партнери зі Штатів та Канади. Наші інструктора і їхні працюють пліч-о-пліч. Ми передаємо свій досвід їм, а вони свій нам. Потік інформації там шалений і я завжди намагалась максимально його засвоїти. Усі ці знання я передаю гвардійцям, аби ті знали і вміли врятувати життя не лише іншим, а й собі.

Стати військовою дівчина вирішила тоді, коли її тато вперше поїхав на схід у 2015 році. Дівчина вирішила вступити у медичний коледж лише для того, щоб стати військовим медиком.

- Мене дуже потрясли події на сході нашої країни. Мій тато поїхав захищати наш мир і мені дуже хотілось бути корисною своєї державі теж. Я виросла у родині військових. Мої дідусь, бабуся, мама і тато військові. Я прекрасно знала і розуміла, що таке одягнути форму і скласти Присягу на вірність українському народові. А ще краще я розуміла, що наша країна в небезпеці і я конче необхідна їй. Тому як тільки закінчила навчання у медичному одразу підписала контракт з Національною гвардією. Пройшли курси підготовки інструкторів. Почала навчати інших.

Своє перше заняття в якості викладача пам’ятає і досі. Розповідає, що дуже хвилювалась але була впевнена у своїх силах.

- Я йшла з чітким розумінням, інструктор, в першу чергу, повинен навчити людей і вміти донести важливість цих занять. Тоді я одразу пояснила, що все те, що вони зараз почують, врятує їм життя, або їх товаришу. Але я настільки горіла і горю своєю справою, що це надало мені впевненості. З кожним разом ставало все легше і легше. Зараз я готова хоч мільйон разів на день пояснювати як накладати джгут, аби тільки це принесло користь.

Юлія переконана, що інструктор має стати авторитетом для військовослужбовців. Щоб вони довіряли їй і її діям. Тільки так на заняттях дійсно можна навчитись.

- Я завжди починаю з завоювання аудиторії, намагаюсь зробити усе, щоб вони мені довіряли. Якщо я застосовую фізичні навантаження то виконую їх разом з усіма. Неможна заставляти віджиматись особовий склад і не робити це разом з ними. Неможна не відповісти на питання, яке стосується моєї роботи, потрібно знати відповіді на все. Я не стомлюсь повторювати, головне, щоб мої зусилля допомогли іншим в критичній ситуації.

Автор: Аліна Новікова, 2 Галицька бригада НГУ

фото з архіву Юлії Мірчук

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
1 163 716 
+3 034
Болеет:  
271 651 
-2 269
Выздоровело:  
871 196 
+5 236
Умерло:  
20 869 
+67

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00039005279541016 [2] => 0.098817110061646 )