статьи

Мої думки на тему Великодня

16 апреля 2020
5197
Поделиться:

Питання церковної Служби не настільки просте, як здається суспільству на перший погляд. Якщо виключити політичну складову, то храм—це місце, куди приходять з найтяжчими бідами. Зараз малюється образ якогось зловредного попа, який заганяє в церкву святити паски. Насправді, ті священники, яких я знаю-це взірець Служіння, а різні люди є скрізь і завжди.

Віра допомагає в найважчі моменти, коли сподіватись немає на що!

В найважчі моменти свого життя я прийшла у Введенський монастир, де є ікона «Призри на смирення».

Отець Іван Рибарук, в якого сьогодні день народження, з Криворівні. Він завжди підтримка.

Отець Олег із каплиці Військового Госпіталя сказав на поминальній проповіді за татом настількі важливі слова, що вони підтримують мене і тепер. Він, як справжній духовний наставник, ніби як «за руку» провів мене в найтемніші дні, і коли не стало тата, і потім також.

В моменти душевних переживань я можу підійти до дорогоі мені Кирилівськоі церкви і просто побути поряд.

(А ви, до речі, знаєте, що в свята і наділю церковнослужителі ідуть у гостре відділення психіатричноі лікарні і тих, хто хоче і кому можна, беруть із собою на Службу Божу. А якщо людина не може іти, священник приходить сам, до людей, від яких суспільство відвертається взагалі).

В мене Кирилівську церкву видно з вікна, я стану біля вікна і помолюсь. Але є люди, для яких Служба Божа-це настільки важливо, що це важливіше за життя, вони покладаються лише на Бога. І цим людям я би сказала таке : Богові не важливі ритуали і навіть освячення паски, а тим більше ковбасок і алкоголю. Важливе ваше особисте служіння. «Де двоє вас, нам я посеред вас» . Бог показує нам, що ритуали це не основа, головне–щира молитва в своєму серці, хто як вміє. Піст-це обмеження не лише в їжі, а ось зараз і в спілкуванні також.

А Києво-Печерська Лавра це не лише місце попів. Вона була до них і буде після. Це місце, де ніколи не згасала свічка, навіть в радянський час. А монахи залишались мити туалети, аби лиш бути там. Я просто хочу наголосити, що життя складніше, аніж викопати рів біля церкви. Я не знаю як правильно. Але є заповідь «Не убий» і пам‘ятаємо про любов до ближнього. Це причини провести Великодню ніч вдома. А священники будуть служити все одно. І, дуже сподіваюсь, знайдуть правильні слова до своїх парафіян. З чистим четвергом.

Марія Бурмака,

співачка, Народна артистка України

1587048310.jpg
Мария БУРМАКА

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
1 163 716 
+3 034
Болеет:  
271 651 
-2 269
Выздоровело:  
871 196 
+5 236
Умерло:  
20 869 
+67

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00036811828613281 [2] => 0.056102991104126 )