Статьи
1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
8 мая 2019
1837
Назначение нового командующего ООС генерала Сирского: кто он и что это означает?

Главное военное руководство нашей страны в ближайшее время ждут серьезные изменения вследствие прихода к власти нового президента. Но действующий президент Петр Порошенко решил не ждать инаугурации преемника, и буквально за считанные дни до своей отставки уволил командующего Операции Объединенных Сил. Место Сергея Наев, который стоял во главе наших войск на Востоке с самого момента объявления ООС в 2018 году, займет генерал-лейтенант Александр Сирский. Такая кадровая перестановка в канун смены власти в Украине не может не вызывать вопросов.

Почему именно сейчас решили сменить командующего ООС?

На своей официальной странице в Фейсбуке Президент Украины назвал следующие причины смены командующего ООС. "Прошел год, как было изменен формат АТО на ООС. Управление ВСУ и других военных формирований и правоохранительных органов, привлеченных к выполнению задач, было возложено на командующего Объединенных сил. Год назад на эту должность был назначен генерал-лейтенант Сергей Наев. Спасибо генералу и всем военнослужащим, которые привлекались к участию в ООС, за мужество, решительность и стойкость. По предложению Министра обороны и начальника Генштаба ВСУ предусмотрена ротация руководства ООС. Поэтому принял решение на должность Командующего ООС назначить генерал-лейтенанта Александра Сирского".

"Ізоляція РУнету"

Підписаний 1 травня президентом РФ В. Путіним закон «про забезпечення безпечного функціонування Інтернету в Росії», більш відомий як ізоляцію Рунета, може позбавити не лише громадян Російської Федерації, а й мешканців тимчасово окупованої АР Крим вільного доступу то всесвітньої «павутини».

За словами представників Ради Федерації РФ, зазначені обмеження в російському сегменті покликані на захист Інтернет-простору «в разі існування загрози кібератак з боку Сполучених штатів Америки» та забезпечать стале функціонування інтернет-мережі відповідно до настанов та новації Роскомнагляду.

В якості гарного прикладу ізоляції вітчизняної інтернет мережі від всесвітньої павутини, представники влади РФ наводять приклад Китайської народної республіки, яка з 1998 року розпочала поетапне відсторонення від зовнішніх інтернет-ресурсів та браузерів під назвою проекту «Золотий щит».Таким чином, на сьогодні китайський сегмент Інтернету розвивався окремо від іншого світу: там не працюють ані Google, ані Facebook, ані Netflix або інші популярні сервіси. Вони були замінені виключно китайськими аналогами.

2 мая 2019
5124
Арсен Аваков. Президентские выборы постфактум

После президентской кампании министр МВД Арсен Аваков лишний раз подтвердил, что является самой влиятельной фигурой в украинской политике постмайданного периода: политики и эксперты его называют «не первым, но и не вторым» лицом в государстве. Он сформировал собственную вертикаль власти. Одним из главных месседжей на прошедших выборах стало понятие «подкуп». Оно создало новые рамки всему процессу выборов и переросло в угрожающую картину будущих фальсификации. Не случайно послы стран G7 обратились именно к Авакову с призывом не допустить срыва выборов. Решающим на выборах стал ресурс МВД как ключевой структуры, которая смогла обеспечить порядок избирательной кампании. С подачи Авакова была создана публичная интерактивная система фиксации нарушений «Выборы-2019». Выборам была дана высокая оценка международного сообществ. Это стало возможным именно благодаря главе МВД, его личной позиции и безупречной работе его ведомства.

Роль Арсена Авакова в прошедших президентских выборов комментирует народный депутат VI созыва Верховной Рады Кирилл Куликов.

1 мая 2019
3020
Цього квітня Україна втратила 14 своїх воїнів

Війна триває. Вона продовжує забирати життя. У квітні, який минув, Україна втратила на передовій 14 своїх воїнів. Дехто з них вже мав онуків, а наймолодшому полеглому було всього 20 років…

Яна Червона на псевдо "Відьма" не дожила до свого 40-річчя два тижні. Щойно на Сході почалася війна, як жінка почала допомагати війську, як волонтер. У 2016-му Яна пішла служити до 54-ї ОМБр, а згодом – до 46-го окремого батальйону спецпризначення «Донбас-Україна», де виконувала обов’язки кулеметниці. Зигинула 2 квітня в Попаснянському районі під час обстрілу, ворожа міна потрапила у спостережний пункт. Удома на Яну чекали мати, чоловік та двоє маленьких дітей.

Разом із Яною Червоною того дня загинув Олександр Мілютін з позивним "Дєда". Йому було 50 років. Чоловік родом із Бахмута, що на Донеччині. 2017-го він юпідписав контракт та одразу поїхав на передову. У Олександра залишились сестра (також військовослужбовець) та дочка.

26 апреля 2019
1454
Правоохоронна і безпекова система України на варті українських виборів 2019 року

Цього року українська державність переживає чергові випробування на зрілість демократичних інституцій. Щойно завершилася президентська виборча компанія. Час проаналізувати хід її проведення з точки зору дотримання законності під час виборчого процесу, а також забезпечення правопорядку і безпеки в країні.

Період з 31 грудня 2018 року до 21 квітня поточного року варто визначити як надзвичайно відповідальний. Перебіг виборчих перегонів був досить складний у всіх аспектах: методах передвиборчої боротьби, досить високому градусі суспільної напруги, геополітичному контексті.

За таких умов тим більше приємно констатувати, що головні принципи діяльності органів системи МВС лишаються незмінними: законність, політична нейтральність, неупередженість, і швидкість реагування.

Головна мета правоохоронних органів упродовж усіх виборчих перегонів також залишалася незмінною - повна безпека громадян, безпечне функціонування виборчих комісій усіх рівнів, прозорий та захищений від протиправного впливу процес підрахунку голосів.

25 апреля 2019
1398
Воспоминания танкиста Нацгвардии о Чернобыльской катастрофе

Святославу Столярову 52 роки. Навчався він у Харківському гвардійському вищому танковому командному училищі, а з 1988 року проходив службу в танковій дивізії міста Новомосковськ Дніпропетровської області. Рік прослужив командиром взводу, проходив військове стажування в Німеччині, був відряджений до Вірменії під час конфлікту в Нагорному Карабаху, а 1989 року – до Чорнобиля.

«З нашого полку я один із перших, кого відправили у зону ліквідації аварії. Це був червень. На той момент мені було 22 роки. Я знав куди я їду, в яку частину і кого конкретно міняю, але був в невіданні, що саме там відбувається, ходили тільки чутки. Проходив службу в ремонтно-відновлювальному батальйоні помічником начальника штабу. Всі роботи були по ремонту вантажної та легкової техніки, яка перебувала в зоні».

Про свої перші враження згадує наступне з посмішкою: «Те, що запам'яталося коли в'їжджаєш в зону - це дорожній знак "В'їзд заборонено" і внизу пояснююча табличка "На узбіччя". Не можна було зупинятися і виходити, їздити можна було тільки по асфальту, оскільки він щодня мився, а на узбіччях вже була сильна радіація. Ходити тільки по спеціально викладених плитах. Якось вирішив позайматися на спортивному містечку: хлопці побачили, що я підтягуюся і кажуть - що ти робиш, турнік же «світиться» весь, а я дивлюсь начебто не світиться... Метал був у радіації. На риболовлю пішов - озерце, карасики... В штабі жив кіт, я йому дав цих карасиків. Озеро «світило» 1 рад на годину, а я ще й сидів на бережку. Таких ситуацій перший час було багато, потім звик».

1 2 3 4 5 6 7 8 910 11

Сегодня
20 ноября 2019
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( )