Статьи
1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
19 декабря 2019
3896
Невероятные похождения молодого харьковского журналиста в Нацгвардии

Мене звати Гарік Подерня і я з Харкова. Моє життя змінилось в той момент, коли я зачитав слова Присяги. Можливо, воно почало змінюватись ще тоді, коли я ступив за ворота військової частини. Чи тоді, коли я зустрів людей, які залишать, я в цьому не суніваюсь, слід у моєму житті назавжди.

До служби у Нацгвардії я навчався у Харківській Академії Культури на факультеті «Соціальна та культурна журналістика». Жив своїм життям. Не знаю, чи воно було повним. А потім я приїхав до Львова, сюди мене обрала - і я цим пишаюсь - Нацгвардія України. Вже тут я, разом з іншими хлопцями, проходив підготовку. На одній з площ Львова ми присягнули на вірність українському народові.

Раніше я не задумувався, як люди служать в армії, яке в них життя, в самих військових частинах. Зараз вже пройшло майже 2 місяці, і мені здається, що я завжди жив тут, а те що було в минулому - це все мені наснилось, і цього ніби не було.

Під час підготовки я вирішив, що дуже хочу потрапити у патрульний підрозділ. Я відчув в собі сили, які допоможуть мені охороняти громадський порядок. Так потрапив до Ужгорода, де дислокується 3 батальйон 2 Галицької бригади Нацгвардії України. Було радісно, що з нами їхав наш командир взводу, лейтенант Олександр Палисюк, який був з нами на підготовці молодого поповнення, до якого ми вже звикли і стали його добре розуміти. Він нас дуже підтримував по дорозі до нового місця служби.

13 декабря 2019
5110
Основатель Bellingcat: "Я устал все время заниматься российской дезинформацией"

Издание неоднократно попадало в заголовки мировых СМИ, выясняя, кто стоит за крушением малайзийского "Боинга" на Донбассе, отравлением Сергея Скрипаля, убийством бывшего чеченского полевого командира Зелимхана Хангошвили в Берлине, и многое другое.

Ведущий программы BBC HARDtalk Стивен Сакур побеседовал с основателем и главой Bellingcat Элиотом Хиггинсом, который рассказал, как сотрудники издания и добровольцы собирают сведения и выясняют, что является правдой, а что - дезинформацией.

Стивен Сакур: В мире, который все больше разделяется из-за политических взглядов, мы видим, что авторитарные режимы все чаще и чаще выступают против либерализма. Вы видите себя человеком, который отстаивает основополагающие ценности. Входит ли в них либерализм?

Элиот Хиггинс: Думаю, да. Когда я начинал, у меня не было подобной мотивации, но со временем, работая с людьми в разных странах, [...] я видел, как распространяется дезинформация, с которой я лично пытался бороться. Я понял, что это очень важная работа, которая положительно влияет на общество и помогает торжеству правосудия и привлечению [виновных] к ответственности.

7 декабря 2019
3941
Перша присяга нацгвардійців на меморіалі Захисників України в Харкові

Пів сотні солдатів Національної академії Національної гвардії України присягнули на вірність українському народові. Вперше присяга відбулася на меморіалі Захисників України. Всі хлопці восени цього року виявили бажання проходити службу у Нацгвардії.

Привітав новоспечених солдатів начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський, військовий комісар Харківського обласного комісаріату Юрій Калгушкін, голова ветеранської ради Академії полковник у відставці Петро Павлов.

«Урочиста присяга - це важлива подія та відповідальний крок у житті, адже ви починаєте військову службу. Протягом півтора року ви матимете можливість набратися військового досвіду, який обов`язково стане вам у нагоді. Пам`ятайте, що, перш за все, за цей термін ви присвячуєте себе службі українському народові, - наголосив начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський. – Від усього серця вітаю вас із цією знаменною подією, щиро бажаю вам міцного здоров’я, мужності, наснаги та відданості Батьківщині. Нехай вам щастить!».

3 декабря 2019
4522
Де правда та міфи про Нацгвардію? Чому та як хлопці стають гвардійцями?

Ми уособлюємо певні зміни із зовнішнім виглядом, новими людьми та настроями і цінностями, які входять у наші життя. Тому, коли змінюється зачіска та вбрання, хлопці вперше зрозуміють, що реальність на найближчий час розпланована, відповідатиме порядку, правилам та дисципліні.

Однакова форма. Завдання такого підходу ще з давніх часів грунтувалося психологічно та етично! Недруги військового обовязку називають це – відсутністю свободи вибору. Інші ж кажуть, що, таким чином, «полководці» пригальмовують особистісне сприйняття або знищують самоідентифікацію та унікальність кожного. Натомість, істинні воїни знають справжній зміст цьому і він глибше ніж здається.

“У війську немає місця поп-культурі. Усе лаконічно та суттєво, лише необхідні атрибути. Але нам дозволено користуватися парфумами та засобами для гігієни.

— каже 20-річний новоприбулий Микита Лешко (до служби був шахтарем з Дніпровської області).

29 ноября 2019
5417
Бюджет области – это не парад амбиций

В каждой области нашей страны, в том числе и в Харьковской идет принятие областных бюджетов. От принятия бюджета области, равно как и от бюджета страны зависит стабильная работа всех, повторим, ВСЕХ социальных и коммунальных служб, которые обеспечивают стабильное функционирование систем жилищно-комунального хозяйства и жизнеобезпечения области.

Еще это и зарплаты учителям и врачам, это средства на образование, культуру, социальные пособия и многое другое. Это еще и статьи на расходы службы чрезвычайных ситуаций. Не принятие этого нормативного акта для Харьковской области, как и для любого другого региона Украины обернется хаосом и параличом работы всех структур системы образования, медицины, социального обеспечения и коммунальных служб. Однако, в Харьковской области есть ряд депутатов областного совета и отставных топ-чиновников, которые считают необходимым показать свою значимость и получить какие-то преференции, даже ценой дезорганизации жизнедеятельности одного из самых ключевых регионов Украины.

29 ноября 2019
4961
Как военкоматы отлавливают в армию немотивированную молодежь

Міністр оборони України Андрій Загороднюк 10 листопада 2019 року озвучив в ЗМІ амбітні плани щодо скасування призову на строкову службу. Такі спроби в Україні вже були до 2014 року.

Перехід на контрактну армію було задекларовано у передвиборчій програмі президента Володимира Зеленського, нагадує zik.ua.

"Ми рухаємося до професійної армії за стандартами НАТО, яка буде підготовленою і оснащеною", – заявив керівник Міноборони, але тут же зазначив, що перехід буде відбуватися поступово. Відмова від строкового призову стане лише частиною реформи ЗСУ, що включає соціальний і правовий захист військових, забезпечення їх житлом, харчуванням, медичним обслуговуванням. Реформа торкнеться також резервістів і територіальноі оборони. При помітному зменшенні кількості солдат і офіцерів повинні істотно зрости їх професіоналізм і готовність виконувати поставлені завдання. На думку міністра, зараз в Україні досить сприятливий клімат для реформування Збройних Сил, у зв'язку з чим він пообіцяв вже в наступному році представити "дорожню карту" з скасування строкової служби.

1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
Подтверждено:  
3 759 530 
+5 072
Болеет:  
105 007 
+2 474
Выздоровело:  
3 556 162 
+2 520
Умерло:  
98 361 
+78
Привито:  
14 993 077 
+23 286

Сегодня
16 января 2022
больше новостей
delta = Array ( )