Статьи
1 23 4 5 6 7 8 9 10
13 декабря 2018
8240
Де оселилась проститутка

Моя одногрупниця Юля цілком звичайна дівчина. Волосся брудне і зализане на лобі пластмасовим обручем, брови — дві маленькі чайки біля скронь, яскрава рожева помада на тонких губах і підведені знизу чорним олівцем очі.

Блискучі чорні лосини вона вдягала під пальто кольору хакі, а з-під нього виглядала сіра махрова кофтина із зображенням іграшкового ведмедика, на ногах руді чобітки.

Після другого курсу Юля перевелась на «заочку». Нещодавно знайшла її профіль в інстаграмі — вона змінилась. Пишні груди, нарощене волосся, губи-вареники і зуби відбілені так, що світяться в темряві. У профілі багато фотографій із кальянами, пандорами, букетами, в Єгипті/Турції, з футболістами і ще різними чоловіками і хлопцями.

Якось вона почала пряму трансляцію, весь час тупо дивилася в камеру і грайливо перебирала між пальцями своє довге чорне пасмо. Пишу їй:

- Юль, розкажи де ти працюєш?

- Умным девочкам не надо работать, — легко посміхнулась вона до себе і далі дякувала за коментарі в стилі “титакакрасіва”, “покажисіськи”, таке інше.

12 декабря 2018
917
В который раз лжедепутат пытается уйти от ответственности

Сегодня, должно было состоятся судебное заседания в Дзержинском районном суде города Харькова по рассмотрению уголовного дела в отношении руководителя Харьковской организации «Украинского выбора» Харьковского городского совета Андрея Лесика, который обвиняется в посягательстве на территориальную целостность и неприкосновенность Украины, сопротивлении и нанесении побоев сотруднику правоохранительного органа.

Злоупотребляя своими процессуальными правами, Андрей Лесик и его адвокат Дмитрий Тихоненков опять затягивают рассмотрение дела по существу. Иначе как объяснить тот факт, что адвокат Дмитрий Тихоненков был в помещении Дзержинского суда ровно до начала судебного заседание, за несколько минут до начала которого убежал. Обвиняемый Лесик заявил на суде об отсутствии адвоката и суд, не нарушая право обвиняемого на защиту, в очередной раз перенес рассмотрение дела. В августе слушание дела также неоднократно переносилось в связи с неявкой адвоката, но вот так, чтобы адвокат сбежал прямо перед заседанием – это в первый раз.

12 декабря 2018
966
Перша Чеченська нагадує...

Двадцять чотири роки тому почалася “Перша чеченська війна”. Це лише один розділ великої повісті про опір чеченського народу московській імперії. Не тільки чеченського, але й багатьох інших, які живуть на Кавказі поруч із ним, часто вперемішку. Чому це важливо знати нам, що спільного між кавказькими подіями і теперішньою війною на сході України?

Народ Нохчі, який у нас прийнято називати “чеченці”, зіштовхнувся зі значно більшими суперечностями та викликами, ніж ми. Не зважаючи на вкрай несприятливе міжнародно-правове становище, відсутність консолідації, малочисельність та низку інших проблем, про які не втомлюються нагадувати вороги — чеченці жертовно взялися за створення власної держави. “Русскіє люді” були, звісна річ, лише зацікавлені у будь-яких зсувах конфлікту у військову площину.

З листопада 1990-го у Чечні тривали явні політичні процеси за створення незалежної держави . І через рік, коли Дудаєв проголосив Суверенітет чеченської республіки, Єльцин прямо почав посилати у Чечню війська під різними приводами. Чечню виснажували внутрішні конфлікти, протистояння між Президентом (Дудаєвим) і парламентом набуло форми військового конфлікту. Громадянська війна? Навряд так можна сказати. У кінці листопада 94-го, коли до Грозного увійшли танки “опозиційного блоку” та їх усіх знищили, з танків витягали “іхтамнєтов”. У відпустці чи ні — я вже не знаю.

11 декабря 2018
1168
Ікони і м'ясо

А ви, дівчино, що хотіли?

Я стою і не можу відвести погляду з ікони на вітрині з ковбасами у місцевій крамниці. Зображення Божої матері з маленьким Ісусиком на руках сумно дивиться на мене. Вже другий рік я живу у Львові і не припиняю дивуватись цьому парадоксу: як у настільки набожному місті, можуть так знецінюватись символи? Ікони біля календариків і плакатів «Не говорити до водія» у транспорті, статуї Божої матері у гірлянді та заставлені хрестами поштові скриньки в коридорах під’їздів. «Певно, це все галицькі традиції», - подумала про себе я, жителька центральної України.

У дитинстві я не розуміла, навіщо ходити до церкви. Пам’ятаю: 4-та ранку, холод і темрява, а ми з батьками шукаємо місце біля старенької каплички разом з великодніми кошиками. Чекаємо поки й до нас підійде священик. Великдень – це єдиний день у році, коли ми всією родиною ходили до церкви.

– А навіщо це все, мам? - запитувала я.

11 декабря 2018
2098
Я – Виктория. Хохлушка и кацапка

Этот типичный диалог часто происходит в России. Если ты «не оттуда».

- Ты откуда приехала?

- Из Украины.

- Хохлушка значит. Сало привезла с собой?

- Нет.

- А ты не любишь сало? Да ладно, все ж хохлы едят борщ с салом и горилкой запивают.

- А ты был в Украине?

- Ни разу.

Когда мы с родителями пересекали украино-российскую границу, русские таможенники, осматривая автомобиль, шутили: «А где сало прячете?».

Складывалось впечатление, что для них не бывает украинцев-вегетарианцев или таких, как моя подруга, которая вообще предпочитает японскую кухню.

В Россию я переехала, когда мне было десять лет. Не по-своему желанию. Меня забрали родители, которые уже долгое время там работали. Это было за девять лет до начала войны на Донбассе.

В первый же день в новой школе, на уроке физкультуры, мальчик из старшего класса с усмешкой крикнул в сторону, где мы с девочками занимались: «Эй, хохлушка, кинь мячик!».

10 декабря 2018
1325
Міграційний хайп

Наприкінці вересня в Україні вибухнув скандал через видачу угорських паспортів на Закарпатті. Тоді проти сусідньої держави повстали всі - починаючи від простих громадян і закінчуючи Міністерством закордонних справ та Президентом України. Як результат – угорського консула було видворено за межі України та замінено на нового, а місце видачі паспортів перенесли з Берегова до Кішварда.

Проте ж, чи не забагато галасу навколо цієї теми? Хіба тільки до Угорщини можна купити маленьку книжечку із позначкою громадянина ЄС?

Люди, які дізнаються, що я із Закарпаття відразу питають, чи я вмію говорити на угорській, та скільки у мене паспортів? Іноді це - жарти. Іноді - питають з дитячою цікавістю.

Питають, бо у ЗМІ та соцмережах дуже багато галасу навколо цієї теми. А найбільше мене виводить з себе маркування усіх закарпатців під один тип.

Якщо вже на те пішло, то хіба тільки Угорщина роздає нам громадянство?

Я, як корінний житель Закарпаття неабияк зацікавився цією темою.

1 23 4 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
Загрузка...
delta = Array ( )