Статьи
1 2 3 4 5 67 8 9 10
16 мая 2019
823
Преданность делу: история одной гвардейской семьи

До Дня сім’ї ми поспілкувалися з курсантом Національної Академії Національної гвардії України сержантом Артемом Шелудько. Як прадід, дід і тато Артем навчається в одному навчальному закладі, показуючи міцність військової династії, яка, переплітаючись невидимими ниточками часу, творить незрівнянну родинну історію.

Академія, як навчальний заклад військового спрямування, існує вже 89 років (!). Багата на події та особистості історія, яка вихором проходить крізь життя тих, хто навчався чи навчав ратній справі. Одним із перших випускників тоді ще Харківського військового училища військ був і прадід Артема Шелудька. Після завершення навчання, за словами курсанта, його прадід, Іван Іванович Змійов, потрапив до диверсійного загону, який здійснював супротив нацистським загарбникам. Продовжувати військовий шлях вирішив і дідусь Артема, полковник Євгеній Іванович Змійов, який був курсантом уже Харківського кавалерійського прикордонного училища, а після його завершення проходив службу в різноманітних гарячих точках, а також був начальником кафедри автотранспорту зазначеного вище училища. Невід’ємною частиною життя військова служба стала й для батька Артема, Станіслава Шелудька, який проходив навчання у «Військовому інституті Національної гвардії України», а після його завершення працював курсовим офіцером у цьому ж навчальному закладі, потім проходив службу в різних військових частинах на території України. Починаючи з 2014 року Станіслав Олександрович перебував у зоні проведення ООС, а на сьогодні майор Станіслав Шелудько обіймає посаду заступника військового комісара в місті Козелець Чернігівської області. Варто зазначити, що дідусь і тато, як і сам Артем, навчалися за спеціалізацією технічного забезпечення військових частин у сфері автомобільного транспорту. Курсант не вважає цей факт простим збігом обставин, адже він свідомо обирав майбутню професію, користуючись прикладом рідних, якими, безумовно, пишається.

16 мая 2019
881
"Полиграф Полиграфович" на службе в Нацгвардии

З 2017 року у Національній гвардії України почалось ефективне впровадження сучасного інструментарію роботи психологів – поліграфа. Зокрема, психологи з військових частин мали змогу отримати новий шлях у своїй професії, а саме стати спеціалістом-поліграфологом.

Серед тих, хто обрав нову стежку був і офіцер служби психологічного забезпечення 2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України лейтенант Олександр Федчук.

Менше ніж за рік навчання офіцер вдосконалив професійні навички психолога за курсом підвищення кваліфікації експерта-поліграфолога, який професійно може працювати з поліграфом, не сумніватись у вірності рішень та відкривати для розмови людей.

«Перший мій курс навчання відбувся у 2018 році. Тоді навчались психологи не тільки з Нацгвардії, а й НАБУ, прикордонники, поліція та інші, - розповідає Олександр Федчук. – Це був такий шалений досвід, який не порівняти ні з чим. Надзвичайно цікаво було дізнаватись про те, з чим ніколи не стикався».

13 мая 2019
5142
У Зеленского объяснили, почему будет отменена "срочная" служба в ВСУ, и как изменится оплата за службу

Обраний президент Володимир Зеленський матиме півроку, аби як головнокомандувач затвердити нову стратегію національної безпеки. Про нове керівництво в оборонному секторі, майно Міністерства оборони, зарплати військових, Україну в НАТО та врегулювання ситуації на Донбасі Громадське поспілкувалося із радником новообраного президента з питань безпеки і оборони Іваном Апаршиним.

Іван Апаршин — колишній начальник Управління експертизи у сфері безпеки і оборони Секретаріату Кабінету міністрів. Працював в урядах Миколи Азарова, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка. У 2014-му на дострокових виборах до парламенту був включений до списку партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Гриценко називав Апаршина кандидатом на пост міністра у разі своєї перемоги на виборах президента - 2019. Згодом Зеленський оголосив, що Апаршин став одним з радників його команди.

Ви — радник майбутнього верховного головнокомандувача. Ви радите йому, хто має стати міністром оборони або керівником Генерального штабу?

8 мая 2019
1746
Назначение нового командующего ООС генерала Сирского: кто он и что это означает?

Главное военное руководство нашей страны в ближайшее время ждут серьезные изменения вследствие прихода к власти нового президента. Но действующий президент Петр Порошенко решил не ждать инаугурации преемника, и буквально за считанные дни до своей отставки уволил командующего Операции Объединенных Сил. Место Сергея Наев, который стоял во главе наших войск на Востоке с самого момента объявления ООС в 2018 году, займет генерал-лейтенант Александр Сирский. Такая кадровая перестановка в канун смены власти в Украине не может не вызывать вопросов.

Почему именно сейчас решили сменить командующего ООС?

На своей официальной странице в Фейсбуке Президент Украины назвал следующие причины смены командующего ООС. "Прошел год, как было изменен формат АТО на ООС. Управление ВСУ и других военных формирований и правоохранительных органов, привлеченных к выполнению задач, было возложено на командующего Объединенных сил. Год назад на эту должность был назначен генерал-лейтенант Сергей Наев. Спасибо генералу и всем военнослужащим, которые привлекались к участию в ООС, за мужество, решительность и стойкость. По предложению Министра обороны и начальника Генштаба ВСУ предусмотрена ротация руководства ООС. Поэтому принял решение на должность Командующего ООС назначить генерал-лейтенанта Александра Сирского".

"Ізоляція РУнету"

Підписаний 1 травня президентом РФ В. Путіним закон «про забезпечення безпечного функціонування Інтернету в Росії», більш відомий як ізоляцію Рунета, може позбавити не лише громадян Російської Федерації, а й мешканців тимчасово окупованої АР Крим вільного доступу то всесвітньої «павутини».

За словами представників Ради Федерації РФ, зазначені обмеження в російському сегменті покликані на захист Інтернет-простору «в разі існування загрози кібератак з боку Сполучених штатів Америки» та забезпечать стале функціонування інтернет-мережі відповідно до настанов та новації Роскомнагляду.

В якості гарного прикладу ізоляції вітчизняної інтернет мережі від всесвітньої павутини, представники влади РФ наводять приклад Китайської народної республіки, яка з 1998 року розпочала поетапне відсторонення від зовнішніх інтернет-ресурсів та браузерів під назвою проекту «Золотий щит».Таким чином, на сьогодні китайський сегмент Інтернету розвивався окремо від іншого світу: там не працюють ані Google, ані Facebook, ані Netflix або інші популярні сервіси. Вони були замінені виключно китайськими аналогами.

2 мая 2019
5010
Арсен Аваков. Президентские выборы постфактум

После президентской кампании министр МВД Арсен Аваков лишний раз подтвердил, что является самой влиятельной фигурой в украинской политике постмайданного периода: политики и эксперты его называют «не первым, но и не вторым» лицом в государстве. Он сформировал собственную вертикаль власти. Одним из главных месседжей на прошедших выборах стало понятие «подкуп». Оно создало новые рамки всему процессу выборов и переросло в угрожающую картину будущих фальсификации. Не случайно послы стран G7 обратились именно к Авакову с призывом не допустить срыва выборов. Решающим на выборах стал ресурс МВД как ключевой структуры, которая смогла обеспечить порядок избирательной кампании. С подачи Авакова была создана публичная интерактивная система фиксации нарушений «Выборы-2019». Выборам была дана высокая оценка международного сообществ. Это стало возможным именно благодаря главе МВД, его личной позиции и безупречной работе его ведомства.

Роль Арсена Авакова в прошедших президентских выборов комментирует народный депутат VI созыва Верховной Рады Кирилл Куликов.

1 2 3 4 5 67 8 9 10

Сегодня
14 сентября 2019
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( )