Статьи
1 2 3 4 5 67 8 9 10
9 ноября 2018
924
Тричі визначний день

Дев’яте Листопада — День української писемності та мови. А також — День пам'яті Великого Учителя Григорія Сковороди та День працівника культури і народного майстра. Три дуже важливі дати, даваймо разом подумаємо, чому вони дуже важливі та про зв’язок між ними.

9 Листопада 1997-го року Президент Кучма видав указ, у якому зазначалося відзначання “в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”. Його до цього довго підводили кілька громадських орґанізацій, у тому числі “Просвіта”. Складне суспільно-політичне тло тих часів (у першу чергу через тиск російської мови) стало однією із причин обрання “героєм свята” православного святого — одного із перших наших діячів, по якому залишилися писемні твори.

День православного святого — це завжди день його смерті (якщо це не Христос, Марія або ж Іван-Хреститель). Цього дня помер ще один українець, якого церква мала би з часом визнати святим — Григорій Сковорода. Сковорода писав різними мовами, більше за все — мішаною, і в усих творах ця мова мала трохи різні правила та слова. Найбільше вона нагадувала церковнослов’янську. Його твори нагадують більше твори Нестора-Літописця, аніж сучасну українську літературну мову. Мало того, ця давня мова, особливо якщо читати нею неправильно (правильно вміє читати дуже маленька кількість спеціалістів), дуже нагадує навіть сучасну російську.

8 ноября 2018
746
Проблемы добровольцев-иностранцев разрешатся, когда они сами обратятся в миграционную службу

З початком воєнних дій на сході України, з 2014 року, пліч-о-пліч з громадянами України суверенітет та територіальну цілісність нашої держави захищали іноземці та особи без громадянства, при цьому вони надавали стрілецьку, тактичну, медичну, радіотехнічну, вибухотехнічну та іншу допомогу підрозділам Збройних Сил України.

У зв’язку із вказаним, з 2015 року іноземцям та особам без громадянство було надано законне право вступати до лав Збройних Сил України за контрактом, і ця підстава підтверджує законність перебування таких іноземців на території України.

Проте для вирішення питаннязаконності перебування на території України тих осіб, які брали участь в АТО в складі добробатів у 2014-2015 роках, та за певних політичних мотивів не мають змоги виїхати до країн своєї громадянської належності (до держави-агресора або держав її союзників), Державною міграційною службою, у разі звернення таких осіб, розглядаються всі можливі варіанти врегулювання їх правового статусу.

5 ноября 2018
1166
Брати: разом єдиний ланцюжок

Не вперше я бачу ту одноманітну атмосферу, яка панує на полігонах. Кожен військовий проходить через ці місця. Але люди - це те, що вносить колір в цю меланхолічну осінню, військову буденність.

В пошуках того єдиного персонажу для матеріалу, я звернулась до командира взводу. Він знає своїх людей, як ніхто інший. Варіантів було безліч: і люди з вищою освітою, і мега спортсмени, і красиві дівчата.

Але спостерігаючи за натовпом спантеличених поглядів новобранців, я помітила погляд довіри. Не любов, але щось сильніше за просту дружбу. Придивившись, я побачила двох юнаків, які ніби розмовляли. При цьому, слів вони не промовляли. Обоє були схожі. Спочатку я подумала – здалося. Все ж зважилась запитати командира, хто ці двоє, що читають думки один одного. Командира питання зовсім не здивувало. Він лише усміхнувся і сказав – вони брати.

Як жінку та майбутню матір мене глибоко вразила їх історія. Але в той момент я засумнівалася, чи етично буде її розповісти. Я спитала у братів, вони не заперечували.

1 ноября 2018
2406
Критерии успеха: Украина и Евросоюз

В 1851 году Виктор Гюго впервые выдвинул идею об объединении европейских государств на РАВНОПРАВНОЙ ОСНОВЕ. Тогда ещё писатель не знал, что его идея полноценно воплотиться в жизнь через, практически, 150 лет. Тогда, 1 ноября 1993 года, в силу вступили условия Маастрихтского договора. Именно этот день принято считать днём рождения Европейского союза. Хотя, сам договор был подписан в феврале 1992 года. Тем не менее, этот праздник касается Украины, хоть еще нет повода говорить, что завтра мы станем членами ЕС, но геополитически и исторически мы – Европа, а точнее ее восточный форпост.

Вернемся к истории. На самом деле становление Европейского союза началось в 1950 году. Тогда министр иностранных дел Франции Робер Шуман предложил новую форму политической организации Европы силами создание общего рынка угольной и сталелитейной продукции Франции и других стран. В хронологическом порядке это можно выписать так:

1950-1968 гг. - становление экономической Европы шести стран; 1969-1973 гг. - углубление и расширение «Общего рынка»; 1974-1984 гг. - определенный застой евростроительства; 1985-1991. - возникновение новых интеграционных структур и их подготовка к созданию ЕС; после 1992 г. - развитие ЕС.
30 октября 2018
1407
Чи запряжуть у шори волонтерів?

Більше сотні представників волонтерських організацій країни зібралися в столичному Будинку офіцерів минулих вихідних на Всеукраїнський форум волонтерів, не лише аби поспілкуватися, а й для того, щоб обговорити питання медичного забезпечення учасників та ветеранів бойових дій на Сході України, психологічної реабілітації та соціальної адаптації демобілізованих, забезпечення війська. Найгострішою ж виявилася дискусія, що точилася довкола пропозиції Міністерства оборони України запровадити акредитацію волонтерів в зоні ООС. Відбувся форум за участі представників Міноборони та Генштабу.

Річ у тім, що управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ розробило проект інструкції, яка регламентує допуск і перебування волонтерів у Донецькій і Луганській областях. Начальник згаданого управління Олексій Ноздрачов при цьому зазначив у ЗМІ, що цей проект визначає порядок акредитації, допуску (пропуску) волонтерів під час надання ними допомоги ЗСУ та іншим силовим структурам, які задіяні в Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

28 октября 2018
1501
Страна маминой подруги

У каждого из нас есть образец. Страна, чью реальность мы сравниваем с украинской. Эдакий эталон, опыт становления которого считаем нормой. И раз за разом мы накладываем этот трафарет на нашу повседневность. Чтобы затем эту повседневность гневно осудить.

Мы осуждаем нашу реальность за то, что она не похожа на героический эпос. Что за пять лет коррупция и неэффективность не исчезли из нашей жизни.

Мы возмущаемся дорогами, тарифами и взятками. Договорняками, промедлением и отсутствием прорывов. И всякий раз киваем на пример других стран, будучи убеждены, что их путь к свободе и суверенитету был ровным и без ухабов.

Проблема лишь в том, что мы понятия не имеем, через что им пришлось пройти.

Финляндия

Хотим ли мы быть Финляндией? Победившей Советский Союз, построившей комфортную среду, создавшую одну из лучших образовательных систем в мире?

Безусловно, да. И мы вспоминаем про то, как финская армия победила красную, отстояла независимость и выбила свое право на суверенитет.

1 2 3 4 5 67 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
Загрузка...
delta = Array ( )