Статьи
1 2 3 4 5 67 8 9 10
12 декабря 2018
1099
Перша Чеченська нагадує...

Двадцять чотири роки тому почалася “Перша чеченська війна”. Це лише один розділ великої повісті про опір чеченського народу московській імперії. Не тільки чеченського, але й багатьох інших, які живуть на Кавказі поруч із ним, часто вперемішку. Чому це важливо знати нам, що спільного між кавказькими подіями і теперішньою війною на сході України?

Народ Нохчі, який у нас прийнято називати “чеченці”, зіштовхнувся зі значно більшими суперечностями та викликами, ніж ми. Не зважаючи на вкрай несприятливе міжнародно-правове становище, відсутність консолідації, малочисельність та низку інших проблем, про які не втомлюються нагадувати вороги — чеченці жертовно взялися за створення власної держави. “Русскіє люді” були, звісна річ, лише зацікавлені у будь-яких зсувах конфлікту у військову площину.

З листопада 1990-го у Чечні тривали явні політичні процеси за створення незалежної держави . І через рік, коли Дудаєв проголосив Суверенітет чеченської республіки, Єльцин прямо почав посилати у Чечню війська під різними приводами. Чечню виснажували внутрішні конфлікти, протистояння між Президентом (Дудаєвим) і парламентом набуло форми військового конфлікту. Громадянська війна? Навряд так можна сказати. У кінці листопада 94-го, коли до Грозного увійшли танки “опозиційного блоку” та їх усіх знищили, з танків витягали “іхтамнєтов”. У відпустці чи ні — я вже не знаю.

11 декабря 2018
1327
Ікони і м'ясо

А ви, дівчино, що хотіли?

Я стою і не можу відвести погляду з ікони на вітрині з ковбасами у місцевій крамниці. Зображення Божої матері з маленьким Ісусиком на руках сумно дивиться на мене. Вже другий рік я живу у Львові і не припиняю дивуватись цьому парадоксу: як у настільки набожному місті, можуть так знецінюватись символи? Ікони біля календариків і плакатів «Не говорити до водія» у транспорті, статуї Божої матері у гірлянді та заставлені хрестами поштові скриньки в коридорах під’їздів. «Певно, це все галицькі традиції», - подумала про себе я, жителька центральної України.

У дитинстві я не розуміла, навіщо ходити до церкви. Пам’ятаю: 4-та ранку, холод і темрява, а ми з батьками шукаємо місце біля старенької каплички разом з великодніми кошиками. Чекаємо поки й до нас підійде священик. Великдень – це єдиний день у році, коли ми всією родиною ходили до церкви.

– А навіщо це все, мам? - запитувала я.

11 декабря 2018
2317
Я – Виктория. Хохлушка и кацапка

Этот типичный диалог часто происходит в России. Если ты «не оттуда».

- Ты откуда приехала?

- Из Украины.

- Хохлушка значит. Сало привезла с собой?

- Нет.

- А ты не любишь сало? Да ладно, все ж хохлы едят борщ с салом и горилкой запивают.

- А ты был в Украине?

- Ни разу.

Когда мы с родителями пересекали украино-российскую границу, русские таможенники, осматривая автомобиль, шутили: «А где сало прячете?».

Складывалось впечатление, что для них не бывает украинцев-вегетарианцев или таких, как моя подруга, которая вообще предпочитает японскую кухню.

В Россию я переехала, когда мне было десять лет. Не по-своему желанию. Меня забрали родители, которые уже долгое время там работали. Это было за девять лет до начала войны на Донбассе.

В первый же день в новой школе, на уроке физкультуры, мальчик из старшего класса с усмешкой крикнул в сторону, где мы с девочками занимались: «Эй, хохлушка, кинь мячик!».

10 декабря 2018
1505
Міграційний хайп

Наприкінці вересня в Україні вибухнув скандал через видачу угорських паспортів на Закарпатті. Тоді проти сусідньої держави повстали всі - починаючи від простих громадян і закінчуючи Міністерством закордонних справ та Президентом України. Як результат – угорського консула було видворено за межі України та замінено на нового, а місце видачі паспортів перенесли з Берегова до Кішварда.

Проте ж, чи не забагато галасу навколо цієї теми? Хіба тільки до Угорщини можна купити маленьку книжечку із позначкою громадянина ЄС?

Люди, які дізнаються, що я із Закарпаття відразу питають, чи я вмію говорити на угорській, та скільки у мене паспортів? Іноді це - жарти. Іноді - питають з дитячою цікавістю.

Питають, бо у ЗМІ та соцмережах дуже багато галасу навколо цієї теми. А найбільше мене виводить з себе маркування усіх закарпатців під один тип.

Якщо вже на те пішло, то хіба тільки Угорщина роздає нам громадянство?

Я, як корінний житель Закарпаття неабияк зацікавився цією темою.

7 декабря 2018
1215
Як Радянському Союзу кінець прийшов

Восьмого Грудня 1991го року офіційно припинив існування Союз Радянських Соціалістичних Республік. “Його розвалили прибалти, западенці та дисиденти на гроші ЦРУ і народ одразу став нещасним.” Гляньмо на деякі нюанси “великой трагедии двадцатого века” і що сталося невдовзі...

Старий ватник за столом гірко бідкається за втраченим. Довкола співчувають численні родичі та друзі. “Какую страну развалили! Как мьі жьіли тогда! А теперь?! Єто все Кравчук, да Ельцин, да Шушкевич, мать их, — єто враги, их надо сразу бьіло расстрелять! Как ворьі под покровом ночи, у народа не спросив, подписали документ и развалили наш Союз, по живому резали!” Стискає чарку, пускає сльозу. При Союзі він був молодим, часто їздив на батьківщину “в русскую глубнку”. Пам’ятає всі товари і послуги, які тоді були дешевше, адже для нього — дефіциту не було... А зараз — все не те, абсолютно все забрали, абсолютно нічого не дали. І все це западенці з їхньою мовою; і відбулося це 8.12.1991, коли, дійсно, голови держав-засновниць СРСР підписали угоду. Вона яка мала на увазі припинення існування Союзу та утворення на його місці “Співдружности Незалежних Держав”.

6 декабря 2018
916
Наші "фенікси"

Сьогодні кожен військовослужбовець, а вони колишніми не бувають, відзначає свято – День Збройних Сил України. Ті, без яких напевно українська держава втратила б свою не залежність, ті, які віддали своє найцінніше задля мирного існування кожного громадянина України. Що значать наші захисники для української держави?

Прагнення воювати закладено в чоловікові на генному рівні. Саме тому кожна країна з моменту свого утворення намагалася обзавестися сильною армією, щоб мати можливість протистояти своїм сусідам. Часи йдуть, а наявність сильної армії, як і раніше вкрай важливо для кожної держави. Адже, армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань.

Необхідність мати сильну і готову армію відчули на собі багато країн, в тому числі і Україна. Збройні сили країни з кожним роком ставали все слабшим, адже зброя розпродавалося, виділені гроші йшли не за призначенням, а особовий склад ЗС розпускався. Справа в тому, що чиновники та жителі країни і уявити собі не могли, що рано чи пізно їм знадобитися боєздатна армія. Однак вона знадобилася в самий несподіваний момент. Тому армію довелося відновлювати на руїнах існували збройних сил.

1 2 3 4 5 67 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
Загрузка...
delta = Array ( )