Статьи
1 2 3 4 5 6 78 9 10
4 февраля 2020
5867
Костянтин Мчедлішвілі: Законопроект про злочинну спільноту гарний, його просто необхідно відпрацювати на практиці

Костянтин Мчедлішвілі – майор поліції, офіційний представник МВС Грузії в Україні, екс-керівник Управління внутрішньої безпеки Головного Управління Національної поліції Одеської області, колишній грузинський оперативник, який стояв у витоків боротьби зі злодіями в законі на початку 2000-х років у Грузії.

Коте Мчедлішвілі очолював спеціальний підрозділ МВС Грузії, створював базу авторитетів і фіксував їх діяльність. За свою поліцейську кар’єру затримав майже 300 злодіїв в законі. Багатьох із них знає особисто. «Злодіїв у законі» називає «сектою» зі своїми неписаними законами, правилами і табу.

2006 року в Грузії вступив в силу новий закон, у результаті якого наразі там немає жодного злодія у законі. Частину посадили за грати, хтось втік до Туреччини, Росії, Греції та України.

За його оцінками нині в Україні на постійній основі проживає півтора десятка злодіїв у законі, 12 з них – доларові мільйонери. Притягнути їх до відповідальності або зробити їхнє перемогли б допомогти парламентарії, прийнявши законопроект № 2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою». Він прийнятий Верховною Радою у першому читанні та, у разі прийняття його в цілому, зробив би реальною кримінальну відповідальність лише за один неформальний статус «злодія у законі» чи бандистького авторитета.

30 января 2020
5611
Молодые Герои Нацгвардии: лица и мысли

29 січня українці вшановували події 1918 року, коли юні захисники власною кров'ю писали нову героїчну сторінку в історії українського визвольного руху Української Народної Республіки. Майже 100 років тому Україна зіткнулася з підступним ворогом, який зазіхнув на незалежність. У січні 1918 року українська земля здригнулася від пострілів гвинтівок та гармат, коли київські юнкери та курсанти відстоювали українську землю у запеклому бою з кількатисячним підрозділом Червоної гвардії під керівництвом есера Михайла Муравйова. Не зважаючи на чисельну перевагу та озброєння ворога, події, що трапилися у той час, стали величезним уроком. У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу перемогу, адже призупинили просування агресора на чотири дні. Через сто років ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Коли у 2014-му році російські найманці ступили на Донбас, тисячі дорослих чоловіків, студентів та курсантів без роздумів взяли до рук зброю та не вагаючись захищали свою землю. Зараз нашим героям матеріалу до тридцями. І тоді вони не думали, що їх зватимуть молодими ветеранами, які наслідували долю своїх попередників – юних вояків.

22 января 2020
7065
Два значення Дня Соборності

Промови на офіційних церемоніях, повідомлення у ЗМІ, спеціальні уроки в школах — розповідають цього дня про єдність України.

Вороги цю єдність подають як міфічну, а для розумних патріотів вона є ідеалом. У будь-якому разі її треба досягати. Але поняття соборності включає в себе не лише єдність. Ми святкуємо саме День Соборності не просто так. Розуміння значення слова соборність допомагає зрозуміти це свято і тоді його відзначання справді стає суспільно корисним та сприяє самовдосконаленню.

Тлумачний словник наводить два значення цього слова.

“Єдність усіх територій тієї чи іншої держави”. Це дуже спрощене визначення, можливо, і трохи лукаве. Але від тлумачного словника більше і не вимагається — це не філософський словник і, навіть, не політичний. Справді, держава може мати єдність її територій, а може і не мати. Щедро підтримуваний та кадрово зміцнений проросійський елемент Донбасу порушив єдність території держави Україна. Але підконтрольні їм території практично всі, у тому числі сам Путін, визнають Україною. Більшість держав світу протягом більшості часу перебувають у стані єдності їх компонентів. Це вважається цінністю, бо це — мир і громадянська злагода.

21 января 2020
6745
На военную службу — с 18 лет: разъяснения харьковского военкома

С чем связано снижение призывного возраста и какие еще новации принесет весенняя призывная кампания 2020 года, «Вечернему Харькову» рассказал военный комиссар Харьковского областного военного комиссариата полковник Юрий Калгушкин.

ПОЧЕМУ ПОМОЛОДЕЛ ПРИЗЫВНИК?

— Юрий Леонидович, президент Украины Владимир Зеленский подписал Указ о призыве в армию с 18 лет. В 2019-м призыв в армию начинался с 20 лет. С чем связаны нынешние изменения? — До 2014 года согласно Закону Украины «О воинской обязанности и военной службе» призывной возраст был установлен на уровне 18-25 лет. Потом Верховная Рада внесла изменения, продлив призывной возраст до 27 лет. В последние несколько лет по указу президента в армию призывались юноши от 20 до 27 лет. Однако в закон изменения не вносились, в документе фигурирует призывной возраст 18-27 лет. Так что нынешний президент — Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Украины привел все в соответствие с законом, установив призывной возраст с 18 до 27 лет.

И это правильно. Мы неоднократно подавали предложения в вышестоящие штабы о продлении призывного возраста. На контрактную службу, хоть она и добровольная, граждане имеют право идти с 18 лет – и эта категория военнослужащих принимает участие в боевых действиях. А военнослужащие срочной службы не принимают участие в боевых действиях, они проходят службу исключительно вне зон боевых действий – и их призывали с 20 лет. Должна же быть какая-то логика. Теперь все встало на свои места. — То есть уже этой весной 18-летние юноши получат повестки? — Да. Количество призывников 18-19 лет, которые состоят на воинском учете в Харьковской области, – приблизительно шесть тысяч. Таким образом, в ходе весеннего призыва в апреле–июне они будут призваны. Кстати, в прошлые годы у нас было немало 18-19-летних ребят, которые стремились на срочную военную службу. — Тем не менее родители 18-летних мальчишек переживают, что теперь их детей – совсем еще юных – заберут в армию. — Родителям не нужно переживать за своих сыновей. Во-первых, срочников не отправляют в зону боевых действий. Во-вторых, ребята могут выбрать, где они хотят служить – в Национальной гвардии, Вооруженных силах, Военно-воздушных войсках, Военно-морских силах, Государственной пограничной службе. В-третьих, неуставных взаимоотношений в армии уже как таковых нет. Обеспечение – отличное: форма одежды, проживание, питание. К тому же служба в армии – это задел на будущее. Сейчас мы снова потихонечку возвращаемся к ситуации, которая существовала раньше, когда без прохождения военной службы устроиться в силовые структуры весьма проблематично. — Предполагаются ли еще какие-то новации в ходе весеннего призыва 2020 года? — Предполагаются. В связи с тем, то в ближайшем будущем планируется комплектовать Вооруженные силы в основном за счет военнослужащих по контракту, то есть за счет тех, кто добровольно выбрал военную профессию, количество подлежащих призыву на срочную военную службу будет несколько уменьшено. На сколько, точно сказать пока не могу. — То есть все идет к тому, что армия со временем станет профессиональной… — Да, и я это поддерживаю. Однако быстро перейти на комплектование исключительно военнослужащими по контракту мы не можем – переход будет постепенным. ИДТИ ЛИ В ВОЕНКОМАТ БЕЗ ПОВЕСТКИ?
15 января 2020
5510
От юриста до гвардейца: путь длиной в мечту

Коли Наталя була маленькою дівчинкою, єдиною її мрією було стати правоохоронцем. Батьки були категорично проти, тому дівчина намагалась вступити до вишу МВС таємно від рідних. На жаль, спроба провалилась. Як того хотіли рідні, вона стала юристом, пішла працювати до нотаріальної контори. Але через багато років знайшла в собі сили втілити мрію у реальність. Це історія шляху не просто військовослужбовця. Це історія здійснення мрії, яка зробила щасливою Наталю Вороняк. Першу жінку у 2 Галицькій бригаді Національної гвардії, яка майже за рік подолала шлях від солдата, до помічника начальника варти.

Наталю, я знаю, що Ваша історія – це те, що надихне не одну людину. Розкажіть свою історію, коли і чому Ви прийшли до війська?

Я прийшла до Національної гвардії України 10 вересня 2018 року. Я мріяла про це дуже давно але мої батьки не дали мені змоги втілити моє бажання спочатку. І через 10 років роботи у нотаріальній конторі я зрозуміла, що мрії повинні збуватись. Я вирішила кардинально змінювати своє життя, почала вивчати, куди ж могла піти служити у Львові, знайшла вакантне місце у бригаді і зрозуміла, що воно чекало саме на мене.

12 января 2020
5593
Алена и Аксель

Солдат Лігаєва, перша жінка-кінолог військової частини 4114. Вона вирішила вступити до лав Нацгвардії, щоб не розлучатися зі своїм домашнім улюбленцем. Альона виховує собаку породи бельгійська вівчарка на прізвисько Аксель.

«Це моя відповідальність, що я взяла на виховання собаку, тому я вирішила, що ми будем проходити увесь шлях разом. Тим паче Акселю за його темпераментом краще працювати на затримання порушників, він чудово підходить для служби в правоохоронних органах», - розказує пані Альона.

Перед нею стояв вибір куди піти на службу – в Нацполіцію чи в Нацгвардію. Остання переважила завдяки оптимальним умовам служби. В подальшому жінка буде забезпечувати громадський порядок на вулицях Львова разом зі своїм службовим собакою.

Альона також встигла попрацювати в Італії пів року за контрактом в якості каскадера, брала участь у кінному шоу про Середньовіччя. Окрім того, гвардійка раніше працювала тату-майстром, захоплюється виконанням ескізів майбутніх витворів, які потім втілює в життя.

1 2 3 4 5 6 78 9 10
Подтверждено:  
2 610 899 
+13 624
Болеет:  
234 180 
+8 831
Выздоровело:  
2 316 582 
+4 591
Умерло:  
60 137 
+202
Привито:  
7 794 189 
+34 897

15 октября 2021
больше новостей
delta = Array ( )