Статьи
1 2 3 4 5 6 78 9 10
1 мая 2019
2555
Цього квітня Україна втратила 14 своїх воїнів

Війна триває. Вона продовжує забирати життя. У квітні, який минув, Україна втратила на передовій 14 своїх воїнів. Дехто з них вже мав онуків, а наймолодшому полеглому було всього 20 років…

Яна Червона на псевдо "Відьма" не дожила до свого 40-річчя два тижні. Щойно на Сході почалася війна, як жінка почала допомагати війську, як волонтер. У 2016-му Яна пішла служити до 54-ї ОМБр, а згодом – до 46-го окремого батальйону спецпризначення «Донбас-Україна», де виконувала обов’язки кулеметниці. Зигинула 2 квітня в Попаснянському районі під час обстрілу, ворожа міна потрапила у спостережний пункт. Удома на Яну чекали мати, чоловік та двоє маленьких дітей.

Разом із Яною Червоною того дня загинув Олександр Мілютін з позивним "Дєда". Йому було 50 років. Чоловік родом із Бахмута, що на Донеччині. 2017-го він юпідписав контракт та одразу поїхав на передову. У Олександра залишились сестра (також військовослужбовець) та дочка.

26 апреля 2019
1367
Правоохоронна і безпекова система України на варті українських виборів 2019 року

Цього року українська державність переживає чергові випробування на зрілість демократичних інституцій. Щойно завершилася президентська виборча компанія. Час проаналізувати хід її проведення з точки зору дотримання законності під час виборчого процесу, а також забезпечення правопорядку і безпеки в країні.

Період з 31 грудня 2018 року до 21 квітня поточного року варто визначити як надзвичайно відповідальний. Перебіг виборчих перегонів був досить складний у всіх аспектах: методах передвиборчої боротьби, досить високому градусі суспільної напруги, геополітичному контексті.

За таких умов тим більше приємно констатувати, що головні принципи діяльності органів системи МВС лишаються незмінними: законність, політична нейтральність, неупередженість, і швидкість реагування.

Головна мета правоохоронних органів упродовж усіх виборчих перегонів також залишалася незмінною - повна безпека громадян, безпечне функціонування виборчих комісій усіх рівнів, прозорий та захищений від протиправного впливу процес підрахунку голосів.

25 апреля 2019
1325
Воспоминания танкиста Нацгвардии о Чернобыльской катастрофе

Святославу Столярову 52 роки. Навчався він у Харківському гвардійському вищому танковому командному училищі, а з 1988 року проходив службу в танковій дивізії міста Новомосковськ Дніпропетровської області. Рік прослужив командиром взводу, проходив військове стажування в Німеччині, був відряджений до Вірменії під час конфлікту в Нагорному Карабаху, а 1989 року – до Чорнобиля.

«З нашого полку я один із перших, кого відправили у зону ліквідації аварії. Це був червень. На той момент мені було 22 роки. Я знав куди я їду, в яку частину і кого конкретно міняю, але був в невіданні, що саме там відбувається, ходили тільки чутки. Проходив службу в ремонтно-відновлювальному батальйоні помічником начальника штабу. Всі роботи були по ремонту вантажної та легкової техніки, яка перебувала в зоні».

Про свої перші враження згадує наступне з посмішкою: «Те, що запам'яталося коли в'їжджаєш в зону - це дорожній знак "В'їзд заборонено" і внизу пояснююча табличка "На узбіччя". Не можна було зупинятися і виходити, їздити можна було тільки по асфальту, оскільки він щодня мився, а на узбіччях вже була сильна радіація. Ходити тільки по спеціально викладених плитах. Якось вирішив позайматися на спортивному містечку: хлопці побачили, що я підтягуюся і кажуть - що ти робиш, турнік же «світиться» весь, а я дивлюсь начебто не світиться... Метал був у радіації. На риболовлю пішов - озерце, карасики... В штабі жив кіт, я йому дав цих карасиків. Озеро «світило» 1 рад на годину, а я ще й сидів на бережку. Таких ситуацій перший час було багато, потім звик».

23 апреля 2019
1171
Як воно – бути гардійським психологом

23 квітня вже традиційно відзначається Всеукраїнський день психолога. В лавах Національної гвардії України є багато фахівців, які допомагають воїнам проходити через складні життєві ситуації та знаходити в собі потенціал для того, щоб рухатися далі, адже не тільки фізичне, а й психічне здоров'я вимагає до себе пильної уваги. Але ж необхідно не забувати про те, що психологи теж люди зі своїми радощами та складнощами. Яким чином їм вдається впорядковувати свої думки та почуття, а також знаходити ресурси для того, щоб допомагати військовослужбовцям?

Особливостями роботи військового психолога з нами поділився начальник відділення психологічного забезпечення Національної академії Національної гвардії України підполковник Руслан Пайовський.

- Руслан Миколайович, розкажіть, будь ласка, чим обумовлена необхідність професії військового психолога в НГУ?

- Професія психолога в військах є відносно новою. Робота психолога вимагає спокою власної душі, вміння розуміти іншу людину, не ламаючи її, допомогти їй змінити своє життя. Обов'язки військового психолога передбачають особисту психологічну готовність та володіння спеціальними знаннями, практичними навиками з надання психологічної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей.

23 апреля 2019
1000
О преимуществах срочной службы в НГУ: тут я нашел настоящих друзей

Півтора року строкової служби. Для когось - це довго, комусь - це нові знання та багато нових друзів. Такі висновки зробив для себе за час служби старший солдат Володимир Новіцкас. Півтора року він відслужив строкову службу у 8 полку оперативного призначення імені Івана Богуна. Сам Володимир з села Морозівка Муровокуриловецького району Вінницької області. До армії закінчив Барський професійний будівельний ліцей, здобув фах будівельника. Серйозно займався спортом. Має спортивне звання майстра спорту з кікбоксингу.

Сьогодні старший солдат Володимир Новіцкас звільняється в запас та автоматично переходить в оперативний резерв військової частини. Проте навички, досвід та нові знання, які він здобув в Нацгвардії, запам’ятаються на все його життя.

«Я ще з дитинства хотів служити в армії, – говорить Володимир. Для мене питання – йти, чи не йти до армії – не стояло взагалі. Після роботи за кордоном, я приїхав додому. Майже відразу мені прийшла повістка з військкомату. Не роздумуючи, вирішив піти до армії, точніше в Нацгвардію. До слова, радив би усім хлопцям не зволікати, а виконувати свій обов’язок. У військкоматі так і сказав: «хочу до Нацгвардії». Через деякий час прийшов офіцер, ми поспілкувались. Ось так я і став гвардійцем».

23 апреля 2019
1363
У Зеленского обещают посадить часть Генштаба и Минобороны, которые разворовывали армию

Вже зараз, в перший день після виборів, можу окреслити ключові позиції стосовно сфери національної безпеки і оборони, на яких стоятиме нова влада.

Перша позиція. Армія буде професійною та добровільною (без ганебного примусового призову). Вона буде підсилена постійно діючим резервом та системою територіальної оборони.

Друга позиція. До керівництва армією будуть залучені бойові офіцери, які націлені на перемогу та здатні зберегти життя солдата.

Третя позиція. Бюджет Міністерства оборони буде максимально відкритий для громадськості. Кожна людина матиме можливість проконтролювати кожну копійку, ефективність використання і доведення її до солдата. Ми не збираємося продовжувати практику приховування видатків на якісь закриті програми і незрозумілі нікому проекти. Саме ця відкритість і ефективність дасть можливість збільшити розміри грошового забезпечення військовослужбовців та довести його рівень до рівня грошового забезпечення у країнах-членах НАТО.

1 2 3 4 5 6 78 9 10

Сегодня
14 сентября 2019
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( )