Леонид ЛОГВИНЕНКО
12 3 4 5 6 7 8 9 10
25 января 2019
3657
Українець в Америці, Американець в Україні

Священик з Америки о. Микола Кривоніс полишив спокійне і сите життя в одній з найблагополучніших країн світу й перебрався до слобожанського села Височинівка, аби служити Україні.

Козацького роду

У панотця Миколи біла борода як у святого Миколая і козацьке запорозьке прізвище Кривоніс.

Мій син і онук досліджували наш родовід і докопалися, що походимо з роду легендарного Максима Кривоноса, який був полковником у війську Богдана Хмельницького,- гордиться священик.

Тоді якраз в Європі вирувала тридцятилітня війна, у якій шотландський предок Кривоносів брав активу участь. Найманство в ті часи було дуже поширене, чоловік воював там, де платили гроші. Згодом та війна чоловікові надокучила і він подумав про Україну, про славних воїнів якої він не лише чув, а й бачив їх у ділі. Адже, кажуть, на чолі з кошовим отаманом Сірком запорожці брали Дюнкерк. За іншою версією войовничий шотландець змушений був утікати в Україну, рятуючись від переслідувань. Ця історія пов’язана з малюнком Рембрандта, де Кривоноса зображено на коні. За легендою Рембрандт почувши про подвиги Кривоноса, який уже сидів у в’язниці, захотів намалювати його портрета. Воїн поставив умову, аби його зобразили верхи на коні. Цей портрет так і залишився начерком, зробленим вуглиною, адже як тільки Кривоніс сів на коня – тут його тільки й бачили.

21 января 2019
3418
Американський панотець оселився в селі

Слобожани відсвяткували Водохреща: священики освячували джерела, річки та озера, миряни купалися в ополонках, вирубаних у кризі у вигляді хреста.

Сотні знімків, зроблених телефонами й фотоапаратами за нинішньою заведенцією, виставляли в Інтернеті. При тому коментатори, розглядаючи світлини, підмічали таку деталь: парафіяни занурюються у крижану воду, сподіваючись таким чином зміцнити здоров’я, а священиків, які б купалися у воді, не видно. Однак, мені поталанило, бо вдалося зупинити мить, коли згідно з українською традицією священик тричі з голово пірнув у воду, перед тим кожного разу хрестячись. Ним виявився настоятель храму з села Лиман, що на Зміївщині, отець Юрій. Колись його громада належала до УАПЦ, а тепер переходить в ПЦУ, тобто новостворену канонічну Православну церкву України.

Зроблено світлину на Зміївщині в селі Височинівка, що розпростерлося на річці Мжа, яку оспівав у своїй повісті Майк Йогансен. Назва її за однією з легенд походить від мажі, тобто гарби, якою їздили Муравським шляхом до Криму чумаки за сіллю. Одна така навантажена мажа нібито поламалася десь тут недалеко біля броду, біля якого купалися нинішнього свята височани.

17 января 2019
2802
Як воює Елвіс Преслі?

Хтось отримує на війні свій позивний одразу, інший же вояк має прослужити не один тиждень, з’їсти чимало пудів солдатської солі, аби отримати звучне псевдо. Навідник танкової гармати й водночас кухар танкового батальйону Сашко Третяк свій позивний отримав одразу ще в “учебці”. Щойно він представився командиру роти як той, уздрівши воїна, вимовив: “Елвіс Преслі”. Так і приліпилося: “Елвіс”.

Сашкові спочатку муляв цей позивний. Йому, мовляв, до легенди американського рок-н-ролу, як з Донбасу пішки до Закарпаття. Якщо і співає Сашко якусь пісню, то тихо, під носа, аби ніхто не чув. Та й русявий він, а не чорнявий. А потім подивився в дзеркало, порівняв власне віддзеркаленя з портретом музиканта в ноутбуці й погодився, що командир правий: є в ньому щось від знаменитості. Шевелюра, котра язиками вогню рветься догори й овал обличчя… Щоправда, лице в нього те ще, хлоп’яче, а не позначене відбитком бурхливого дорослого життя, як у справжнього Елвіса.

14 января 2019
3118
Колядка встановлює рекорд

Незвичайний рекорд встановили в Харкові українські колядники, виконавши на майдані Свободи, що вважається одним з найбільших у Європі, колядку “Нова радість стала”. Суголосно вона звучала в 30 містах і селах України, а також Великої Британії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Польщі.

- Це історичний момент, тому що вперше Харків, саме схід України, об'єднав українців усього світу єдиним співом, - каже організатор акції історик, археолог, дослідниця козацької доби на Слобожанщині Ірина Голубєва.

Сталася подія в суботу на ІІІ Всеукраїнському фестивалі вертепів “Вертеп-фест 2019”, у якому взяло участь близько 100 колективів і понад 1000 колядників з Луганської, Полтавської, Хмельницької, Донецької, Сумської, Київської, Дніпровської, Рівненської, Чернівецької, Львівської, Миколаївської та Харківської областей.

Почався фестиваль парадом колядницьких гуртів, які пройшли вулицею Сумською під бурхливі оплески пересічних харків’ян - від майдану Конституції мимо одного з кращих у світі пам’ятників кобзарю до площі Свободи.

8 января 2019
2574
Перше Різдво Другого Хрещення

Перше Різдво в новому статусі автокефальної (незалежної) Православної Церкви України відсвяткувала громада храму Івана Богослова на Харківщині. Після літургії у храмі лунали колядки автентичного гурту “Муравський шлях” та виступив з вертепом дитячий театр тіней недільної школи.

Громада Івана Богослова заснована на початку 1991 року ще до проголошення незалежності України. Перша ж служба відбулася в день проголошення ГКЧП, коли кожного, хто молився в храмі, проводжали додому агенти КГБ. Путч провалився і після нього постала незалежна Україна, однак, не дивлячись на це, у Харкові, де відбувся відомий собор, представники якого проголосили себе вірними московському патріархату, громаду чекали нелегкі роки випробовувань.

- Увесь цей час наша громада, по суті, перебувала в облозі,- сказав під час різдвяної проповіді настоятель храму о. Віктор Маринчак.

З цього приводу можна багато що згадати: і як у перші роки у храмі, який належав до автокефальної, але ще не канонічної, церкви під час морозів люди причащалися з чаші, до якої, власне, примерзали губи, і як прихожан УПЦ МП посилали пікетувати церкву, коли її відвідував патріарх Філарет, і коли фіскальні та правоохоронні органи тиснули на підприємців, котрі прагнули допомогти громаді відбудувати зруйнований храм. До речі, цей храм, тодішня харківська влада віддала громаді ще й тому, що, напевне, вважала непосильною справою відновлення руїни. Однак церква існує, повільно, не як хотілося б, але ж відбудовується. Головне, що наповнена вона духом віри і любові, який піднімає з руїн зневірені душі.

4 ноября 2018
3979
Найстаріший воїн України

У столиці, в Київському музеї історії України сталася непересічна подія: 77-річного вояка Бориса Антоновича Мельника з позивним “Тихін” вписали в Книгу рекордів України як найстарішого воїна-добровольця.

Відбулася урочистість на тлі полотен харківського художника Сергія Пущенка, відомого своїми портретами добровольців, які він писав на передовій, розмішуючи окопну землю з олійними фарбами. На цей раз з нагоди події митець виставив картини, присвячені кошовому Війська Низового Запорізького Іванові Сірку. Точніше це ілюстрації легенд про цього видатного воїна. На першому в ряду полотні намальований малий Іван з козацьким чубом на голові та пиріжком у руках, з якого хлопчик відкушує чималий шмат. За легендою майбутній кошовий-характерник народився з зубами і, щойно з’явившись на світ, вхопив зі столу пиріжка та почав його гризти. Бабця-пупорізка і всі, хто був у хаті, зробили висновок: цей Івась, коли виросте, гризтиме ворогів України. Те ж, що в нього чуб на голові, означає, що з оселедцем від доживе до своїх останніх днів і не складе голови в кривавих січах.

12 3 4 5 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
2 248 450 
+286
Болеет:  
11 408 
+115
Выздоровело:  
2 184 195 
+159
Умерло:  
52 847 
+12
Привито:  
3 010 140 
+152 675

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )