Леонид ЛОГВИНЕНКО
1 23 4 5 6 7 8 9 10
4 ноября 2018
4068
Найстаріший воїн України

У столиці, в Київському музеї історії України сталася непересічна подія: 77-річного вояка Бориса Антоновича Мельника з позивним “Тихін” вписали в Книгу рекордів України як найстарішого воїна-добровольця.

Відбулася урочистість на тлі полотен харківського художника Сергія Пущенка, відомого своїми портретами добровольців, які він писав на передовій, розмішуючи окопну землю з олійними фарбами. На цей раз з нагоди події митець виставив картини, присвячені кошовому Війська Низового Запорізького Іванові Сірку. Точніше це ілюстрації легенд про цього видатного воїна. На першому в ряду полотні намальований малий Іван з козацьким чубом на голові та пиріжком у руках, з якого хлопчик відкушує чималий шмат. За легендою майбутній кошовий-характерник народився з зубами і, щойно з’явившись на світ, вхопив зі столу пиріжка та почав його гризти. Бабця-пупорізка і всі, хто був у хаті, зробили висновок: цей Івась, коли виросте, гризтиме ворогів України. Те ж, що в нього чуб на голові, означає, що з оселедцем від доживе до своїх останніх днів і не складе голови в кривавих січах.

30 октября 2018
2415
Чи запряжуть у шори волонтерів?

Більше сотні представників волонтерських організацій країни зібралися в столичному Будинку офіцерів минулих вихідних на Всеукраїнський форум волонтерів, не лише аби поспілкуватися, а й для того, щоб обговорити питання медичного забезпечення учасників та ветеранів бойових дій на Сході України, психологічної реабілітації та соціальної адаптації демобілізованих, забезпечення війська. Найгострішою ж виявилася дискусія, що точилася довкола пропозиції Міністерства оборони України запровадити акредитацію волонтерів в зоні ООС. Відбувся форум за участі представників Міноборони та Генштабу.

Річ у тім, що управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ розробило проект інструкції, яка регламентує допуск і перебування волонтерів у Донецькій і Луганській областях. Начальник згаданого управління Олексій Ноздрачов при цьому зазначив у ЗМІ, що цей проект визначає порядок акредитації, допуску (пропуску) волонтерів під час надання ними допомоги ЗСУ та іншим силовим структурам, які задіяні в Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

11 октября 2018
5988
Мати шукає синів

У Харків, на форум "Єдина родина України", який відбувся нещодавно, з’їхалися представники з усіх областей України. Кожен зі своїм болем, адже всі вони когось втратили на цій російсько-українській війні - сина, чоловіка, брата. Пройшло чотири роки, а Катерина Хомяк з Волині не може відшукати слідів двох синів, які загубилися під містечком Щастя трагічного 2014 року.

СИНИ ЯК СОКОЛИ

- Сини ніби доповнювали один одного: Володя у мене спокійний, розважливий,- розповідає мати,- Дмитро – шустріший… Але однаково сильно вони люблять Україну.

Пані Катерина говорить про синів як про живих, хоча не має ніякої звістки про них ось вже більше чотирьох років. Шукає їх і не може знайти. Їздила навіть на окуповану територію. Мати піде на все, аби відшукати синочків.

Родом Катерина з Уралу, Пермського краю. Однак, доля склалася так, що вийшла заміж за українця й переїхала жити на Волинь. Аби зрозуміти тамтешній люд, вчила історію краю, України. Розібратися в московській брехні допомагала й свекруха. Осягнувши правду, полюбила Україну й українців, і семерих дітей у цій любові виховала – чотирьох синів і трьох доньок. Завдячуючи цій любові Володя й Дмитро опинилися на Майдані якраз тоді, коли відбувся його перший розстріл. Того дня куля снайпера їх минула, а під Щастям 5 вересня 2014 року хлопці пропали безвісти.

25 сентября 2018
4550
Потяг летить у війну

У Харківському метрополітені, по Салтівській лінії почав курсувати вагон пам’яті, присвячений українсько-російській війні на сході України. Отож на п’ятому році подій, окрім експозицій з посвятою визволенню Харкова у роки Другої світової війни, чорнобильській катастрофі, вторгненню в Афганістан у Метро з’явилися знімки, які розповідають про гібридну війну на Донбасі. Це – “Історія нескорених”.

На стінах вагону під цим логотипом розміщено світлини, які акцентують увагу на тому, що війна – це смерть, бруд, кров, руйнація. Ось в руїнах лежить Донецький аеропорт. Ці світлини, які обійшли світові ЗМІ, дозволив використати автор відомого роману про кіборгів “Аеропорт” Сергій Лойко. А ось боєць спить: скоцюрбився калачиком в окопі.

Це – епізод захисту Савур-могили,- пояснює колишній вояк роти глибинної розвідки на прізвище Галка, якому належить знімок.

Там, де побита, обсмалена, іржава техніка – сторінка іловайської трагедії. Саме під Іловайськом було знищено вщент посилену роту 92-ї ОМБР, котра йшла на прорив кільця оточення з-під Харкова. Знімки надали мобілізовані й добровольці, котрі вціліли в тому пеклі. На іншому фото – кількадесят квадратних метрів, устелених книгами. Епізод, зафіксований журналістом одразу після того, як міна влучила в бібліотеку госпіталю для ветеранів у Мар’їнці… А ще портрети, портрети, портрети… Образи, як святі образИ героїв-харків’ян, які полягли за чотири роки цієї бійні. Їх майже 200… Саме такий рахунок Харківщини в цій підлій неоголошеній україно-російській війні.

Чи буде хліб делікатесом?

Мільйон тон ранніх зернових намолотили хлібороби Харківщини під час жнив, що цього року затяглися. Утім, це менше, ніж минулого рекордного року. Отож чи вистачить збіжжя для того, аби хліб не став делікатесом?

Пшеничне поле, на якому гарцювало десять сучасних комбайнів європейського виробництва, було останнім, де потрібно було зібрати хліб. Такою технікою пшеницю, якої посіяли тут на площах 1700 га, зібрали б днів за дванадцять, а цього року товчуться на стерні ось вже три тижні. Останні десять днів небесна канцелярія дуже заважала жнивам. Якщо весною, коли поля зеленіли й кущилися, капнуло в районі усього 8 мм дощів, то під час жнив небо ніби прорвало й за півмісяця випала двомісячна норма вологи — 86 мм. От і зараз, під час відвідання поля над ним стоїть чорна хмара й блискає блискавка. Керівник господарства Сергій Гладков переживає, аби не сипонуло градом і не обмолотило хліб замість механізаторів.

— На щастя, буревії та град раніше минали наші поля, отож матимемо урожай 35 центнерів пшениці з гектара,- каже він. - Сподівалися звісно на багатший колос, адже дали землі все, що вона просила. Цьогорічний хліб продовольчий — увесь другого й третього класу.

У Бугаївці відкрили пам’ятну дошку Янушу Корчаку

За участі Генерального консула республіки Польща в Україні Януша Яблонського пройшов останній дзвінок у Бугаївській загальноосвітній школі, що на Ізюмщині.

Участь у святі іноземного гостя не було випадковою: у цей день на фасаді школи відкрили пам’ятну дошку єврейсько-польському лікарю, письменнику й гуманісту Янушу Корчаку. Він відомий тим. що разом з двома сотнями дітей, якими опікувався в створеному ним “Домі сиріт”, пішов до газової камери, коли мав можливість покинути гетто і врятуватися. Сталося це під час Другої світової війни у 1942 році.

- Вчинок Януша Корчака - приклад для всіх учителів,- зазначив Януш Яблонський,- відкриття йому пам’ятної дошки на Бугаївській школі, безумовно, сприятиме зміцненню українсько-польської дружби.

Голова благодійного фонду Андрія Первозваного Володимир Гальперін з ініціативи якого відкрили дошку вважає, що Януш Корчак – людина ХХІ століття. Оглядаючись в минуле, він проводить паралелі з війною на сході України.

1 23 4 5 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
2 851 804 
+26 071
Болеет:  
373 889 
+15 489
Выздоровело:  
2 411 711 
+10 006
Умерло:  
66 204 
+576
Привито:  
9 576 177 
+291 985

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )