Леонид ЛОГВИНЕНКО
1 2 3 4 56 7 8 9 10
18 ноября 2016
3718
Конкурс чи вибір без вибору?

У Харкові по закінченні виставки макетів пам’ятників героям АТО, визначено кращий моморіал, який буде споруджено, напевне, на майдані Захисників України. Однак, представники громадських організацій, волонтери та деякі учасники війни звернулися до голови Харківської ОДА, аби продовжити конкурс проектів. Уважають: авторам бракує нових ідей, а сам конкурс — вибір без вибору.

Здається, що в Харкові, де знаходиться вузи, у яких вчаться на скульпторів, а членами обласної організації НСХУ числиться 26 митців, проектів поданих на конкурс повинно бути навалом. Якби кожен з професійних скульпторів, як ведеться, подав по 2 проекти, то їх би було щонайменше півсотні. А якби ще й студенти в курсових роботах обрали тему АТО, то уявляєте, який натовп би стояв перед дверима журі. На жаль, кращий макет пам’ятника довелося обирати, як кажуть, з семи гірших. Не великий, як кажуть вибір.

Один з представників журі, до якого увійшли чиновники від мистецтва, архітектори міста и області, керівники вузів де вчать на будівельників, архітекторів та скульпторів, творчої спілки й третина учасників АТО, пояснив мені цей феномен жадібністю деяких митців: мовляв, деякі скульптори відмовилися, інші зажадали оплати проектів, які подадуть на конкурс. Голова ж секції скульптури Харківського осередку НСХУ Фелікс Бетліємський, називає іншу причину: недовіру професіоналів до журі. Так там є професійні скульптори, однак, на його думку, немає потрібного профеесійного результату. Останнім часом шедевральних скульптур у Харкові Бетліємський не бачить. Приклад? Пам’ятник українській незалежності, де крилата грецька богиня летить по Земній Кулі, прозваний «дівчинка на шару». До того була колона, яку увічнював перевернутий, майже карикатурний тризуб. Пан Бетліємський, до речі, також не подав своїх робіт на конкурс.

10 ноября 2016
3211
Скороход і Тихий

Коли Скороход повертається із завдання чи навіть навчального полігону, то найбільше цьому факту радіє Тихий — руда німецька вівчарка з розумними очима. У цей момент пес дивиться на свого друга так віддано й посміхається такою широкою щирою посмішкою, що не сумніваєшся в дружбі людини й собаки аніскілечки. Удвох вони «таксували» в Пологах до вступу в добровольчий батальйон, разом пішли воювати — Тихий на чотирьох лапах, Скороход – на одній нозі.

Про те, як Леонід втратив ногу в цивільному житті, він говорить неохоче. Сталася трагедія, от і все. Це не від того, що чоловік намагається щось там утаїти зі своєї біографії. Просто Скороход така людина, яка хоче аби його вважали за  рівного з іншими бійцями добровольчого батальйону, а тому не нагадує людям зайвий раз про свою трагедію. Оце зараз він пропонує піднести мій важезний фоторюкзак й дивується, чому я не погоджуюся. Він же такий як інші: ходить в наряди, стоїть на чатах, уранці виходить на руханку (зарядку), бігає в складі підрозділу. Він хвалиться, що може понести не лише мої речі, а, мовляв, і мене самого.

30 октября 2016
2821
Підтримали богів війни

Напередодні дня артилериста село Бугаївка (вчителі, медики, культпрацівники, доярки, механізаторпи, школярі) привітали гаубичні, протитанкові та ін. дивізіони й батареї 92-ї ОМБР короваєм, спеченим власними руками, піснями (часто співали разом з вояками), танцями, сердечним словом. 

Близько 16 чоловіків місцевого господарства СК “Восток” відвоювали за два роки й повернулися додому. Дехто служив в артилерії 92-ї ОМБР. Ці хлопці не забувають про бойових побратимів, продовжують підтримувати їх. Цей концерт також організовувався з їхньою допомогою. Власне, це вже стало традицією — дружба з бригадою.

Є й така традиція: в конверті, розмальованому сільськими дітьми, вручити кошти на поповнення рахунку мобільного телефона. Започатковано її з ініціативи генерала Сергія Кульчицького. У трагічні весняні дні 2014 року, коли селяни його запитали, чим допомогти хлопцям, той замислився: мовляв допомогга не потрібна... хіба що треба поповнити рахунки хлопцям, аби вони могли зателефонувати матерям і коханим... З того часу забезпечення армії покращилося, у хлопців уже є кошти на телефонні дзвінки, а от традиція в пам'ять про генерала, який піклувався навіть про такі, здавалося, дрібниці, залишилася. Насамкінець народні артисти з села, яке гідне книги рекордів України (півсотні концертів в зоні АТО!), мали фотосесію біля Хаммера. 

24 октября 2016
7463
Буде свято і на нашій вулиці

Разом із українським класиком Квіткою-Основ’яненком, кобзарями, лицарями, лицедіями, німецькою слободою провели «День однієї вулиці харків’яни».

Як міг би написати найвидатніший харківець Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко: «...І чого тут тільки не було». Пісні бандуристів і кобзарів, танці українські та закордонні, лицарські бої... Проводилися екскурсії печерами під містом, мастер-класи, виставки. Пеклося, смажилося, шкварчало, булькало... Бо фестиваль.

Відбувся він саме на вулиці Університетській не випадково. З пагорба, який вона перерізає навпіл, починався Харків, коли українські козаки-черкаси прийшли сюди в середині XVII століття й на злитті річок Лопань та Харків спорудили спочатку фортецю, потім дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці, а трішки пізніше в 1689 році храм Покрови Божої Матері. Згодом тут, стараннями Василя Назаровича Каразіна, українського дворянства, яке любило рідну землю не лише до глибини душі, але й до глибини кишені, засновано університет, на створення якого зібрали 800 тисяч срібних рублів. Більшість з доброчинців виявилося або колишніми учнями козака, філософа й поета Григорія Савича Сковороди, або знали його особисто. До речі, сталася ця подія в 1805 році при першому в історії Росії міністрові освіти, українцеві з Чернігівщини Петрові Завадовському.

12 октября 2016
4621
Війна і мир крізь розбиті вікна

У самісінький розпал перемир’я до хати Аліни Коссе влетіло дві кулі. Та, що калібром 14,5 мм розбила на «діаманти» вікно в прихожій, де висять мініатюри її пензля, й застряла в дверях. Друга, калібру 12,6 мм «завітала» до спальні через тиждень, за два дні до нашого приїзду. Ця вдарилася об стіну, завертілася як дзига й заплуталася в шторі на розбитому вікні. Коли дивишся на світ, на чергове перемир’я через павутину тріщин довкола дірки від кулі, вони здаються зовсім іншими, ніж з вікон мирних міст.

ПЕРЕМИР’Я

Воїн з позивним «Ворон» вважає що крупнокаліберні набої залетіли сюди випадково, з горбатого терикону, який наші  назвали «Крокодилом». Ті горби, коли добре придивитися, й справді нагадують спину доісторичної рептилії. Якщо забратися на її «спину», то Мар’їнку буде видно, як на долоні — стріляй хоч лусни. Отож на териконі, який знаходиться на території непідконтрольній Україні, постійно сидить ворожий снайпер і шмаляє по мирному  населенню. Свідомо стріляє в цей бік, бо ні військових частин, ні позицій  в місті, там, де хата Аліни, ніколи не було. Якщо видертися на дах «больнички» (офіційно госпіталю для ветеранів), то чути навіть удень, як у небі по-зміїному шиплять кулі. Стріляють з того боку переважно неприцільно, лише щоб налякати й тримати наших у напрузі. Перемир’я ж, та й місії різні поряд.

30 сентября 2016
3855
ЯНГОЛ З СУМНИМ ОБЛИЧЧЯМ

У  селі Шелестове Коломацького району відкрито пам’ятник лейтенантові Юрію Литвиненку.

Цей меморіальний комплекс встановлено завдяки численним пожертвам жителів різних країн світу: України, США, Канади, Німеччини, Італії, Чехії, Австрії... Хтось вніс 50, інший – 20 тис гривень. У матері, яка втратила найдорожче, подяка всім однакова.

Сьогодні День народження мого сина,- каже Наталія Микитівна Левченко, притискаючи до серця онуку Лесю.– Йому б мало виповнитися 37, але, на жаль, Юркові завжди буде 36.

Аби вшанувати героя на одному з п’яти кладовищ села зібралося чимало людей. Ось стоять сільські жіночки. Одна опирається на сапку, якоюю вона щойно з сухої землі виколупувала моркву та бурячки, інша  тримає в руках величезний букет чорнобривців.

Яких хлопців ховаємо, золото у землю закопуємо,– каже та, що з сапкою,– а війні кінця-краю не видно.

Так, Юрко був прекрасною людиною,– каже та, що з чорнобривцями.- Отаким усміхненим, як на пам’ятникові.

1 2 3 4 56 7 8 9 10
Подтверждено:  
2 784 039 
+14 634
Болеет:  
339 463 
+9 706
Выздоровело:  
2 380 374 
+4 598
Умерло:  
64 202 
+330
Привито:  
8 965 694 
+101 331

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )