Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
22 января 2021
792
З Днем Соборності!

Щороку 22 січня Україна відзначає одне з найсимволічніших державних свят - День Злуки. Дуже цікаво протягом вже не одного десятиліття на прикладі святкування Соборності споглядати, як змінюється світовідчуття, світосприйняття українців.

Переживаючи безпрецедентні виклики та часом – страшні випробування, які випали на долю нашого покоління, ми стаємо іншими, з кожним роком події січня 1919-ого відбиваються у суспільній свідомості все більш вікопомними та важливими.

Ще трохи більше 20 років тому, коли на державному рівні тільки починали відзначати День Соборності, ми, безумовно, захоплювалися мужністю і патріотизмом наших предків, які проголосили Акт Злуки на Софіївській площі. Захоплювалися, але до кінця не могли відчути, які емоції, думки, почуття керували ними, на які жертви вони ладні були піти заради єдиної України. Це була сторінка історії, надзвичайно героїчна, але яка залишилася у далекому минулому.

Але тепер, коли ми пережили Революцію Гідності, коли щодня ось вже майже 7 років виборюємо своє право бути і жити незалежно у власній державі у гібридній війні, події більш ніж 100-річної давнини видаються зовсім іншими. Тепер ми можемо адекватно оцінити їх. І, так, зараз вони сприймаються ще більш героїчно.

6 января 2021
3025
Битва за Харків. Згадуючи ті часи

Презентація книги Арсена Авакова «2014: миттєвості харківської весни» у Харкові ніби повернула у ті буремні часи, які назавжди закарбувалися у пам’яті. І ніби за ці майже 7 років вже стільки усього було-минуло, але те відчуття невпевненості, що супроводжувало цілодобово, та що там – кожну хвилину - неможливо забути…

Це був надважкий час невизначеності та інколи навіть здавалося – безпорадності… Коли у рідному місті не почуваєшся вдома… Коли твоїм любим Харковом швендяють незрозумілі особи зі специфічним, яскраво вираженим акцентом сусідньої держави… Коли в обличчях навіть тих, з ким пережили бозна скільки найрізноманітніших викликів, читалося лише одне питання: що далі?!...

Тривога. Напевне, це слово якнайкраще передає ті емоції, що сповнювали практично кожного, з ким доводилося спілкуватися тієї вікопомної весни. Та найбільш драматичнішими, на моє особисте відчуття, було два часові відрізки – 1 березня та 6-8 квітня 2014-ого.

30 декабря 2020
1810
З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Зимові свята – Новий Рік, Різдво, День святого Миколая – традиційно є найулюбленішими для більшості українців з самого дитинства. Для малечі ці дні оповиті особливим магічним піднесенням.

Всі ми – дорослі – протягом життя десь далеко, у глибині душі залишаємося дітьми. Ми випромінюємо впевненість, демонструємо скептицизм по відношенню до фантазій… Але іноді, залишаючись сам на сам із собою подумки повертаємося у дитинство, де можна мріяти та вірити у казки…

Рік, що добігає кінця, для більшості українців запам’ятається, як один з найважчих за останні, можливо, навіть десятиліття. І тому саме зараз, більш, ніж будь-коли, ми потребуємо дива... Такого собі символу, знамення, що усе вже найближчим часом зміниться на краще…

І мені від усього серця хочеться побажати кожному українцю, аби наступний рік став успішним, продуктивним та щасливим! Щиро бажаю козацького здоров’я, сімейного затишку, любові, поваги один до одного та впевненості у завтрашньому дні кожній українській родині!

21 ноября 2020
2362
До Дня гідності та свободи

Гідність. Саме це слово, на мій погляд, найкраще відображає внутрішній світ українського народу, є його найяскравішою характерною рисою. І якби треба було обрати лише один синонім для поняття «українці», у мене це однозначно була б гідність.

І у цих восьми літерах ніби закодовано жагу нашого народу до свободи та незалежності, готовність до самопожертви заради України та побратимів, категоричне відторгнення несправедливості та безапеляційна відмова прислужувати ворогові, величезна повага до чужих прагнень і надбань та готовність до останнього захищати власні…

Це ті ідеали і ознаки нашого народу, які змушують захоплюватися Україною наших друзів і бризкати слиною від обурення наших недоброзичливців. Тому я щиро пишаюся, що я – українка. І це надзвичайно приємне відчуття від усвідомлення себе частиною такого важливого цілого мають мільйони українців.

Але це стає можливим лише тоді, коли громадяни знають, що на їхню незгасиму любов та повагу держава відповідає їм взаємністю. Що, незважаючи на усі чублення усередині суспільства, перед зовнішньою загрозою країна переверне всесвіт, але захистить свого громадянина.

14 октября 2020
2728
З Днем захисника України!

14 жовтня – день, коли ми відзначаємо одразу три надважливих національних свята: День захисника України, День українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці.

День захисника України – досить нове свято, але воно вже встигло стати одним із моїх найулюбленіших, бо це -день, коли ми вшановуємо надзвичайну мужність, безкомпромісну гідність, готовність до самопожертви тих, хто знаходиться на вістрії боротьби з найбільшими викликами сьогодення для нашої держави.

А таких викликів, на жаль, останніми роками для України більш ніж достатньо… До неоголошеної агресивної війни на Сході та неперервної підступної інформаційно-пропагандистської кампанії цьогоріч додалася ще одна надзвичайно небезпечна загроза – пандемія, яка внесла свої суттєві коректури у життя практично кожної держави світу.

Завжди вважала, аби якомога глибше пізнати людину, треба подивитися, як вона поводитиметься у критичні ситуації. Думаю, у випадку держав можна використати таку саму схему.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
1 194 328 
+2 516
Болеет:  
219 107 
-3 330
Выздоровело:  
953 297 
+5 783
Умерло:  
21 924 
+63

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )