Ірина ЄФРЕМОВА
12 3 4 5 6 7 8 9 10
15 мая 2019
3045
Вдягнімо вишиванки!

Я обожнюю це свято - День вишиванки, яке вже понад 10 років відзначає Україна у кожен третій четвер травня. Коли ми кажемо, що вбираємось у вишиванку, тим самим наче стаємо одним цілим із нашою державою.

Ми і не помітили, як вишиванка стала своєрідним синонімом слова “Україна”. Вишиванка — це, як на мене, своєрідна мапа безмежної, щиросердної української душі. Кожен шитво і візерунок є неповторними і відображають ту або іншу унікальні місцину мальовничої єдиної України.

Кожна вишиванка — не лише витвір мистецтва, а тонке відбиття мрій і помислів майстрині, яка натхненно робить кожну стібку і дбайливо обирає відтінок. Найбільше мені імпонує яскрава золотавість барв, яка уособлює добру вдачу українців і символізує особливості характеру цілої нації, коли навіть у найскрутніші миті завжди панувала нездоланна віра у перемогу добра.

Так і сьогодні, вдягнувши вишиванку, ми єднаємося, наче стаємо пліч-о-пліч один до одного, і робимо нашу спільні перемогу України невідворотною!

15 февраля 2019
1317
Міст часу: 30 років по завершенню афганського пекла

30 років тому в цей день, коли остання колонна контингенту радянських військ в Афганістані перетнула міст через ріку Амудар`я, десятки тисяч українських матерів нарешті полегшено зітхнули і змогли обійняти та пригорнути своїх синів.

Тоді хлопці, які повернулися з неоголошеної війни, гадали, що найстрашніше вже позаду і їм більше ніколи не доведеться взяти до рук зброю…

Та вже за 25 років багато з них не змогли залишитися осторонь і вийшли на Революцію Гідності, а пізніше – стали на захист рідної України від російського агресора, згадавши бойовий досвід, здобутий в Афгані.

Саме досвідчені воїни, які пройшли випробування афганським пеклом, одними з перших організовували добробати та у надзвичайно складних умовах, практично з колес, навчали основам військової справи молодих хлопців, які не мали жодного уявлення про те, що таке справжня війна, але були сповнені силою духу і безмежною любов`ю до України. Вони побачили у них самих себе, 25 років тому…

22 января 2019
1621
Здійснилися віковічні мрії

«Однині є єдина незалежна Украінська Народня Республіка». Цими словами завершується підписаний рівно 100 років тому Акт Злуки, який проголосив соборність і неподільність України.

Цей документ став символом не просто територіальної єдності українських земель по обидва боки Дніпра, а на ментальному рівні зміцнив віру українців, що кожен став маленькою частинкою великої власної держави.

«Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умірали кращі сини Украіни» - це ще один рядок Акту про Злуку, закарбований 100 років тому. Дивлюсь унікальну кінохроніку того урочистого моменту, намагаюся уявити піднесення, яке відчували тисячі людей, що зібралися того дня на Софіївському Майдані. Тоді ніхто з них і гадки не мав, які надвипробування ще судитиметься пройти, поки Україна яскраво засяє як незалежна держава на світовій мапі.

День Соборності – це ще одне промовисте нагадування, що чвари і політичний егоїзм призводять до катастрофічних наслідків. Зрештою, це і сталося з молодою Українською державою через внутрішні поборювання її тодішніх лідерів.

31 декабря 2018
1602
З новими надіями

В останні дні року, що завершується, мимоволі починаєш вдаватися, якщо не до оцінок, то, принаймні, певної цілісності та результативності 12 прожитих місяців.

Яким видався рік 2018-ий?! Однозначно сказати важко, але, погодьтесь, не хочеться псувати святкову атмосферу міркуваннями з відчутним присмаком песимізму. І без мене вистачає сили-силеної тих, хто засмічує зливами негативу медійний та соціальний простір.

Із сумного акцентую увагу лише на тому, що війна з російським агресором триває і на її фронтах ми продовжуємо втрачати наших мужніх оборонців. На жаль, безпосереднього вплину на це ми не маємо. Проте, лише об`єднані зусилля усієї української спільноти наблизять нашу неминучу перемогу, як ми це вже неодноразово доводили.

І остаточне усвідомлення цього мусить стати лейтмотивом нового року. 2019-ий буде надзвичайно показовим. Це - рік двох виборчих кампаній – президентської і парламентської, що стануть багато в чому визначальними для розуміння, хто є хто. Це буде рік справжнього випробування на щирість, відповідальність та патріотизм. Патріотизм не шароварно-популістського штибу, а непідробну, по-справжньому віддану любов до України.

19 декабря 2018
1741
До Дня Святого Миколая

День Святого Миколая – одне з найочікуваніших та найзагадковіших свят. Цей день завжди оповитий невимовним піднесенням і очікуванням на диво. Сьогодні кожен українець, незважаючи на свій вік, бодай на мить, опиняється у казковому світі дитинства, сповненому чарівних, яскравих мрій…

Але так вже сталося, що багато маленьких українців мають зовсім не дитячі мрії. Замість іграшок, цукерок та модного одягу вони просять заступника Божого – Святого Миколая – про якнайскоріше закінчення війни, аби нарешті мир запанував на всій українській землі…

Ще коли була народним депутатом, разом із колегою по фракції – очільником Львівської організації «Народного фронту» Михайлом Хмілем розпочали проект до 100-річчя Соборності України. Ми оголосили конкурс творчих робіт серед підлітків на написання листа своєму одноліткові відповідно зі Сходу та Заходу України «Чому нам варто стати друзями?!».

Ми намагаємося забезпечити абсолютну прозорість і справедливість конкурсу, тому вирішили запросити до журі у кожній області професіоналів та обмінятися роботами, аби виключити будь-яку заангажованість. І хоч я не є членом журі, але було дуже цікаво, про що ж таки писали наші діти. Не втрималась і прочитала деякі роботи. Звичайно, не всі, адже конкурс ще триває. Але навіть ті, які вдалося переглянути, сповнили мене надзвичайно позитивними емоціями.

24 ноября 2018
1401
5 років Майдану. Час, коли ми зробили свій вибір

Події кінця листопада 2013-ого спливають перед очима неначе це відбулося щойно. Мабуть, так судилося у нашій історії, що важливі дати припадають на останній місяць осені, коли наша свідоміть налаштована на завершення одного року і водночас на сподівання, що рік наступний принесе зміни на краще…

Згадаємо з нашої історії, що в листопаді 1917 року, в надзвичайно буремних умовах, було проголошено Українську народну республіку, 2004-ого українці вперше в новітній історії продемонстрували свою волю та рішучу громадянську позицію, 5 років тому – ми остаточно відчули, що є українцями і маємо гідність жити в по-справжньому вільній, незалежній, успішній європейській державі.

Тоді, наприкінці листопада 2013-ого, ми навіть гадки не мали, що гордовито здійняті нами національний та європейський прапори, змусять скаженіти аж до скреготу в зубах тих, хто сидить за кремлівським муром. Ми виходили на Революцію Гідності, а той, хто лукаво називав себе «одвічним братом», цинічно втягнув нас у жорстоку, криваву, але неоголошену війну…

12 3 4 5 6 7 8 9 10

16 октября 2019
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( )