Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 45 6 7 8 9 10
22 января 2020
4064
Соборність як складова національної ідеї

Є такі дні в історії, які, на моє глибоке переконання, спонукали до формування нації. І коли потепер точаться дискусії, якою мусить бути національна ідея для України, як мені видається, не повинно бути сумнівів – це цінності, які виборювали як наші пращури упродовж століть, так і наше покоління.

Соборність. Незалежність. Європейськість. Саме ця тріада і повинна зрештою стати фундаментальною формулою національної ідеї. Ми це вже доводили і під час визвольної боротьби на початку минулого століття, коли 1919-ого об’єдналися дві частини України, відкинувши будь-які протиріччя, що штучно насаджувалися протягом тривалого часу.

Новітня історія, події останніх років підтвердили безальтернативність саме такої візії національної ідеї. Поштовхом до цього стала гібридна війна, розв’язана російським агресором, для якого в історичному зрізі ставлення до України геть не змінилося - воно таке саме загарбницько-імперське, як і століття тому.

Але за подіями, по яких постає і розвивається держава, стоять люди – яскраві, звитяжні, шляхетні особистості, для яких національна ідея є не просто набором влучних слів і виразних фраз. Для них це, насамперед, самопожертва, коли моральний обов’язок перед нацією стає значно вищим за особисте.

19 декабря 2019
3523
День, коли диво долає буденність

Ось він нарешті і настав - День Святого Миколая. І сотні тисяч маленьких українців, ледве прокліпавши маленькі оченятка, одразу занурять рученята під подушки, очікуючи на диво…

Надзвичайно люблю це свято, воно дарує відчуття казковості. У такі дні ми – дорослі – знову стаємо трохи дітьми і починаємо вірити в дива, загадувати найзаповітніші бажання і щиро вірити, що вони обов’язково справдяться.

Мрію і я. Мрію, що війна в Україні нарешті скінчиться і запанують мир та спокій, що наша країна зможе швидко розвиватися, що кожен громадянин буде упевнений і спокійний за своїх рідних, що ми усі разом подолаємо усі незгоди та проблеми…

Чудово розумію, що наші перемоги залежать від нас усіх разом і кожного окремо, але щиро вірю, що ми – українці – знайдемо сили і волю, аби досягти успіху. Бо ми цього варті!

День Святого Миколая розпочинає низку зимових свят, що є найулюбленішими для більшості українців. Я так само дуже люблю ці дні, адже це – чудова нагода вкотре нагадати рідним і близьким про те, як сильно ми їх любимо, провести з ними якомога більше незабутнього часу, помріяти разом та побудувати плани на майбутнє.

11 декабря 2019
3519
Нотатки на полях. ІІІ Український жіночий конгрес

Взяла участь у роботі ІІІ Українського жіночого конгресу. Дуже велика кількість поважних учасників, цікавих виступів надихнула і мене на певні думки, якими хочу поділитися.

Як на мене, гендерна рівність – це один із наших євроінтеграційних дороговказів. І ми маємо його неухильно додержуватися.

Для мене, як представниці Центральної виборчої комісії, особливу зацікавленість викликає такий важливий аспект, як участь жінок у процесах державотворення.

Розставлю акценти: я – жінка, але, переконана – жіноча стать не повинна бути ані перешкодою, ані привілеєм для визначення критеріїв, за якими та або інша особа буде обрана на високу посаду. Визначальними чинниками мають слугувати компетентність, доброчесність, відданість справі та щирі наміри працювати в ім’я України.

Законодавство нашої держави, починаючи з Конституції, гарантує рівність чоловіків і жінок в країні у всіх секторах. Україна затвердила Цілі сталого розвитку, приєдналася до Пекінської декларації і Платформи дій, прийнятих на четвертій Всесвітній конференції зі становища жінок у 1995-ому році, а також ратифікувала основні міжнародні документи щодо ґендерної рівності та прав жінок, включаючи Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та Факультативний протокол до неї.

21 ноября 2019
2934
З Днем гідності та свободи!

Щороку цього дня я сповнююсь особливими емоціями. День гідності та свободи для мене - одне з найбільших державних свят поруч із Днем Конституції та Днем Незалежності.

Бо, по суті, між словами «гідність, свобода» та «українці» сміливо можна ставити знак рівняння. І хоча офіційно цей день з’явився у календарі державних свят усього 5 років тому, цю формулу волелюбності наш народ стверджує вже багато століть.

Так вже було упризначено долею, що історія України – це безупинна боротьба за свою гідність та свободу, за своє право бути державою та мати власну мову. Це – боротьба за можливість не просто існувати, а вільно жити з високо піднятою головою.

Найвлучніше мій сьогоднішній настрій передають ці рядки відомого вірша Павла Тичини:

Я єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила! —

а сила знову розцвіла.

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.

14 октября 2019
2656
Із Днем захисника України!

Доля і невблаганний час сповнили багатовікову історію України нескінченною низкою випробувань. Століттями нашому народові доводилося стверджувати право на власну державність і боронити рідну землю.

Шлях цей був не просто вкритий колючим терням, а рясно просякнутий кров'ю і слізьми багатьох поколінь наших предків. Але завжди на передовій визвольного ґерцю, так само, як і у наші дні, стояли лицарі і воїни. Запорізькі козаки, січові стрільці, герої-крутяни... У наш час це - кіборги-захисники Донецького аеропорту, добробатівці, які першими пішли майже голіруч проти озброєного до зубів ворога, і головне - кожен, хто був і залишається на передовій боротьби з російським агресором...

Тисячі українських чоловіків і жінок сьогодні гідно продовжують справу своїх предків. І це - той самий день, який промовисто нагадує нам, що справа честі для кожного з нас - ані на мить не забувати про те, кому зобов'язані нашою свободою і безпекою.

І нехай покрив Пресвятої Богородиці міцно захищає наших мужніх захисників від ворожих куль і усіх підступів та негараздів.

19 сентября 2019
2026
Із Днем нашого рідного краю!

Шановні мешканці Харківщини!

Щиро вітаю усіх нас зі спільним святом - Днем нашого рідного краю!

Харківська область - яскравий і виразний пазл на мапі європейської незалежної України. Харківщина - флагман національної промисловості і науки, новітніх технологій і освіти, економіки та іноземних інвестицій, культури і мистецтва.

Кожен з 27 районів області створює самобутність і неповторність Харківщини. До якого б району ми не завітали, скрізь відчуваємо особливу атмосферу Слобожанської України з притаманною для тієї або іншої місцевості "родзинкою": випестувані сонцем родючі землі Сахновщини та Зачепилівщини, що розкинулися на Півдні нашого краю; на Півночі - гостинна Богодухівщина, яка славиться своїм неймовірним, справжнім українським салом; східна Дворічанщина настільки приваблива та затишна, що байбаки влаштували тут одне з найбільших своїх поселень на теренах країні; на Заході - мальовничий дендропарк і унікальні "Співочі тераси" Краснокутчини та найменший район України - Коломацький - де сталася визначна подія у національній історії - саме тут понад 300 років тому було обрано гетьманом України славетного Івана Мазепу.

1 2 3 45 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
2 370 425 
+7 866
Болеет:  
77 168 
+5 438
Выздоровело:  
2 237 973 
+2 305
Умерло:  
55 284 
+123
Привито:  
6 527 042 
+144 768

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )