Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 45 6 7 8 9 10
17 апреля 2018
1533
Постнорвезькі нотатки

Завершилася робоча поїздка парламентської делегації, в якій я брала участь, до Королівства Норвегія. Мета, яку ми з колегами поставили перед собою, ретельно ознайомитись зі специфікою та особливостями діяльності Парламенту держави, де панує одна з найрозвинутіших демократій світу і вже багато років функціонує стале громадянське суспільство. А отже – нам було чому навчатись, а заразом – і свого не цуратись.

Невеличка інформаційна довідка: до Парламенту Норвегії (Стортингу) обирається 169 депутатів. Порівняно з Верховною Радою - кількість невелика, але якщо взяти до уваги, що населення Норвегії складає трохи більше 5 мільйонів, то ця цифра сприймається зовсім по-іншому. Парламентарі обираються за пропорційною системою.

Завдання Стортингу та Верховної Ради майже тотожні, норвезькі депутати ухвалюють закони, приймають бюджет та здійснюють контроль за роботою Уряду.

Програма перебування нашої делегації в Осло була надзвичайно насиченою. Ми мали дуже цікаву та плідну зустріч з головою Стортингу Тоне Вілхелмсен Трьоен. Обговорили співпрацю наших країн на рівні Парламентів. Зокрема, ініціативу створення у Стортингу Норвегії Групи дружби з Україною. Це надзвичайно важливо, адже таких груп у вищому законодавчому органі Норвегії лише декілька. Тож сам факт створення такої групи свідчить про значну увагу норвежців до українського питання, відкриваючи додаткові можливості доносити реальний стан справ в Україні до якнайширшої європейської аудиторії.

16 марта 2018
1551
Хорошими делами прославиться нельзя?

Кто людям помогает, тот тратит время зря, хорошими делами прославиться нельзя – цю цитату з відомого радянського мультфільма взяли за основу у своїй діяльності, так звані, «младореформатори» та адепти секти «істини в останній інстанції» у Верховній Раді.

У цих людей суцільна біда із самореалізацією і єдине, у чому вони можуть самоствердитись – невтомно лити барило за барилом бруду на чергову, обрану ними «жертву». Це як в тих гротескних стосунках між свекрухою і невісткою, де вередливій свекрусі все не так та й не так. На запитання невістки, якій увірвався терпець: «А що ж, мамо, тоді так?!». Відповідь подібна до тої, яку ми постійно чуємо з вуст цих осіб: «Не знаю як, але не так»…

Цього разу вони, бач, не задоволені результатами обрання Омбудсмена. Мовляв, процедуру порушено – голосування відбулося відкрито. Але ж, нагадаю цим горе-мудрагелям, що питання відкритого/закритого голосування за Уповноваженого з прав людини ретельно обговорювалося протягом декількох місяців.

14 марта 2018
1319
Слава героям-добровольцям!

Вони були першими, хто ціною власного життя став на захист оголеної, надзвичайно уразливої рідної землі. Вони це робили не за формальним обовязком та чиєюсь вказівкою, не через примусовий виклик з військомату, а тому, що дуже добре давали собі ради - більше просто нема кому…

Перші добровольці – це вчорашні самооборонці Майдану, закіптюжена шкіра яких міцно всотала у себе попіл від палаючих шин. Більшість із них до цього взагалі не мала уявлення про військову справу, багато хто вперше взяв до рук зброю, та і зброєю це назвати було важко – старі «калаші» та бронежилети, які могли захистити хіба що від пострілу з рогатки…

Перед очима постають красиві, натхненні, мужні обличчя справжніх патріотів. Декого вже нема посеред нас, вони пішли у вічність і звідти надихають нас на нові перемоги. Іх образи незгасимим полум`ям назавжди залишаться в наших душах і серцях…

Саме вони утворили те підгрунтя, на якому у тяжких випробуваннях почали нарешті формуватися справжні національні збройні сили. Військо, яке четвертий рік поспіль протистоїть одній з найпотужніших армій-загарбниць світу.

1 2 3 45 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( )