Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 56 7 8 9 10
23 августа 2019
2920
День Незалежності. Формула патріотизму

Ми відзначаємо 28-у річницю Незалежності України. Але щороку у ці дні я ставлю собі одне й те ж саме питання: чи зросли ми до того рівня, коли вкупі розумом і серцем осягаємо справжнє глибинне значення цієї події. І жодного разу на своє питання я не здобула тотожної відповіді.

Протягом цих десятиріч Незалежність українським народом сприймалася від історичної формальності, яка сталася через випадковий збіг обставин, до народженої і вистражданої в буремних подіях доленосної звитяги.

Зрештою, нам знадобилося занадто багато часу, щоб лише почати зрозуміти, чого вартує Незалежність. І індикатор цього геть не зовнішні атрибути патріотизму, не публічні зізнання у любові та відданості, не вихваляння різноманіттям вишиванок, а те, що завжди лишається незримим і постає з самих глибин душі.

Кожен, хто свого часу вийшов на Майдан, хто взяв до рук зброю і пішов боронити Незалежність на фронті або став волонтером - не намагався створювати з власного патріотизму яскраву вітрину, а просто усвідомлював - якщо не він і не сьогодні, то завтра - вже пізно - не буде нічого: ані Незалежності, ані країни.

4 июля 2019
2491
З Днем Національної поліції!

Щоразу у цей день я згадую, як усе починалося, у яких важких переймах поставала реформа національної правоохоронної системи, результат якої - сформована Національна поліція України.

Реформа, яка фактично почалася з руїни. Коли стара карально-кришувальна система, яка давно вже скидалася на струхлявілий стовбур, що прогнив від самого зародку, була поглинута хвилею революції 2014 року.

Будемо відвертими, сьогодні ми маємо чим пишатися - Національна поліція стала одним із взірців державного сервісу європейського рівня. У реформу щиро повірили наші партнери - Європейський Союз, США, Канада, Японія - співпраця відбувається на усіх рівнях: від фінансової підтримки конкретних проектів до потужного вишколу українських копів провідними вузькопрофільними фахівцями.

Але найбільш виразним і красномовним показником, як на мене, є довіра громадян, яка попри зливи "чорного" піару і намагання паплюжити поліцію на догоду політичній кон'юнктурі, залишається стало високою.

28 июня 2019
4046
День Конституції. Символ успіху

Шановні українці! Щиро вітаю вас із Днем Конституції!

Для мене це - особливе свято. Свято - символ. Мені дуже приємно відчувати, як поступово змінюються настрої людей - від сприйняття Дня Конституції як просто додаткового вихідного до непідробного відчуття власної причетності до процесів державотворення.

Бо Основний Закон - це не лише статті, положення і норми. Це, насамперед, символ. Символ єднання усіх у нарешті доконаному здобутті Україною незалежності та в остаточному визначенні власної національної ідентичності.

Ми нарешті починаємо сприймати День Конституції як ще один День Незалежності. І саме так відбувається у всіх цивілізованих країнах Світу.

На різних комунікаційних майданчиках точиться чимало дискусій щодо необхідності подальшого внесення змін до Конституції. Безумовно, це має бути прерогативою фахівців-конституціоналістів. А головне завдання кожного з нас - поважати, шанувати і ДОДЕРЖУВАТИСЯ українського законодавства.

Взагалі! Не лише Основного Закону. Який, беззаперечно, є філософією усієї нормотворчої бази. Звернімося до світового досвіду - побачимо безліч країн, які досягли успіху, передусім, через беззастережне додержання і відповідальне ставлення до свого національного законодавства.

30 мая 2019
3065
Нація починається з пелюшок

Разом з наближенням літньої спеки зростає і спека політична. Соціум занадто перейнявся бурхливими та гарячими подіями останніх днів, на тлі яких майже непомітно відбуваються процеси, що визначатимуть інтелектуальний розвиток України на роки вперед.

У школах прокотилася хвиля “Останніх дзвоників”. Дивлюся на радісні, щасливі обличчя випускників і мене огортає подвійне відчуття: з одного боку — свято, у цих юнаків і дівчат починається новий етап життя, а з іншого — збентеженість і природна материнська тривога: як складеться їх доля?! чи вдасться сьогоднішнім випускникам знайти себе у цьому складному і дуже мінливому житті?!...

Як на мене, дуже символічним виглядає наближеність у часі двох дат — свята “Останнього дзвоника” і Дня захисту дітей, які спонукають нас звернути пильну увагу на надзвичайно болючу проблему — всебічний, комплексний розвиток підростаючого покоління.

Бо, якщо ми говоримо про системний підхід до формування справжньої особистості і, як би пафосно це не виглядало, гідного громадянина своєї держави, починати провадити цю місію мусимо ледь не з пелюшок.

15 мая 2019
3384
Вдягнімо вишиванки!

Я обожнюю це свято - День вишиванки, яке вже понад 10 років відзначає Україна у кожен третій четвер травня. Коли ми кажемо, що вбираємось у вишиванку, тим самим наче стаємо одним цілим із нашою державою.

Ми і не помітили, як вишиванка стала своєрідним синонімом слова “Україна”. Вишиванка — це, як на мене, своєрідна мапа безмежної, щиросердної української душі. Кожен шитво і візерунок є неповторними і відображають ту або іншу унікальні місцину мальовничої єдиної України.

Кожна вишиванка — не лише витвір мистецтва, а тонке відбиття мрій і помислів майстрині, яка натхненно робить кожну стібку і дбайливо обирає відтінок. Найбільше мені імпонує яскрава золотавість барв, яка уособлює добру вдачу українців і символізує особливості характеру цілої нації, коли навіть у найскрутніші миті завжди панувала нездоланна віра у перемогу добра.

Так і сьогодні, вдягнувши вишиванку, ми єднаємося, наче стаємо пліч-о-пліч один до одного, і робимо нашу спільні перемогу України невідворотною!

15 февраля 2019
1677
Міст часу: 30 років по завершенню афганського пекла

30 років тому в цей день, коли остання колонна контингенту радянських військ в Афганістані перетнула міст через ріку Амудар`я, десятки тисяч українських матерів нарешті полегшено зітхнули і змогли обійняти та пригорнути своїх синів.

Тоді хлопці, які повернулися з неоголошеної війни, гадали, що найстрашніше вже позаду і їм більше ніколи не доведеться взяти до рук зброю…

Та вже за 25 років багато з них не змогли залишитися осторонь і вийшли на Революцію Гідності, а пізніше – стали на захист рідної України від російського агресора, згадавши бойовий досвід, здобутий в Афгані.

Саме досвідчені воїни, які пройшли випробування афганським пеклом, одними з перших організовували добробати та у надзвичайно складних умовах, практично з колес, навчали основам військової справи молодих хлопців, які не мали жодного уявлення про те, що таке справжня війна, але були сповнені силою духу і безмежною любов`ю до України. Вони побачили у них самих себе, 25 років тому…

1 2 3 4 56 7 8 9 10
Подтверждено:  
2 355 805 
+5 159
Болеет:  
67 176 
+2 866
Выздоровело:  
2 233 573 
+2 156
Умерло:  
55 056 
+137
Привито:  
6 366 925 
+108 736

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )