Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 67 8 9 10
22 января 2019
2458
Здійснилися віковічні мрії

«Однині є єдина незалежна Украінська Народня Республіка». Цими словами завершується підписаний рівно 100 років тому Акт Злуки, який проголосив соборність і неподільність України.

Цей документ став символом не просто територіальної єдності українських земель по обидва боки Дніпра, а на ментальному рівні зміцнив віру українців, що кожен став маленькою частинкою великої власної держави.

«Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умірали кращі сини Украіни» - це ще один рядок Акту про Злуку, закарбований 100 років тому. Дивлюсь унікальну кінохроніку того урочистого моменту, намагаюся уявити піднесення, яке відчували тисячі людей, що зібралися того дня на Софіївському Майдані. Тоді ніхто з них і гадки не мав, які надвипробування ще судитиметься пройти, поки Україна яскраво засяє як незалежна держава на світовій мапі.

День Соборності – це ще одне промовисте нагадування, що чвари і політичний егоїзм призводять до катастрофічних наслідків. Зрештою, це і сталося з молодою Українською державою через внутрішні поборювання її тодішніх лідерів.

31 декабря 2018
1958
З новими надіями

В останні дні року, що завершується, мимоволі починаєш вдаватися, якщо не до оцінок, то, принаймні, певної цілісності та результативності 12 прожитих місяців.

Яким видався рік 2018-ий?! Однозначно сказати важко, але, погодьтесь, не хочеться псувати святкову атмосферу міркуваннями з відчутним присмаком песимізму. І без мене вистачає сили-силеної тих, хто засмічує зливами негативу медійний та соціальний простір.

Із сумного акцентую увагу лише на тому, що війна з російським агресором триває і на її фронтах ми продовжуємо втрачати наших мужніх оборонців. На жаль, безпосереднього вплину на це ми не маємо. Проте, лише об`єднані зусилля усієї української спільноти наблизять нашу неминучу перемогу, як ми це вже неодноразово доводили.

І остаточне усвідомлення цього мусить стати лейтмотивом нового року. 2019-ий буде надзвичайно показовим. Це - рік двох виборчих кампаній – президентської і парламентської, що стануть багато в чому визначальними для розуміння, хто є хто. Це буде рік справжнього випробування на щирість, відповідальність та патріотизм. Патріотизм не шароварно-популістського штибу, а непідробну, по-справжньому віддану любов до України.

19 декабря 2018
2104
До Дня Святого Миколая

День Святого Миколая – одне з найочікуваніших та найзагадковіших свят. Цей день завжди оповитий невимовним піднесенням і очікуванням на диво. Сьогодні кожен українець, незважаючи на свій вік, бодай на мить, опиняється у казковому світі дитинства, сповненому чарівних, яскравих мрій…

Але так вже сталося, що багато маленьких українців мають зовсім не дитячі мрії. Замість іграшок, цукерок та модного одягу вони просять заступника Божого – Святого Миколая – про якнайскоріше закінчення війни, аби нарешті мир запанував на всій українській землі…

Ще коли була народним депутатом, разом із колегою по фракції – очільником Львівської організації «Народного фронту» Михайлом Хмілем розпочали проект до 100-річчя Соборності України. Ми оголосили конкурс творчих робіт серед підлітків на написання листа своєму одноліткові відповідно зі Сходу та Заходу України «Чому нам варто стати друзями?!».

Ми намагаємося забезпечити абсолютну прозорість і справедливість конкурсу, тому вирішили запросити до журі у кожній області професіоналів та обмінятися роботами, аби виключити будь-яку заангажованість. І хоч я не є членом журі, але було дуже цікаво, про що ж таки писали наші діти. Не втрималась і прочитала деякі роботи. Звичайно, не всі, адже конкурс ще триває. Але навіть ті, які вдалося переглянути, сповнили мене надзвичайно позитивними емоціями.

24 ноября 2018
1997
5 років Майдану. Час, коли ми зробили свій вибір

Події кінця листопада 2013-ого спливають перед очима неначе це відбулося щойно. Мабуть, так судилося у нашій історії, що важливі дати припадають на останній місяць осені, коли наша свідоміть налаштована на завершення одного року і водночас на сподівання, що рік наступний принесе зміни на краще…

Згадаємо з нашої історії, що в листопаді 1917 року, в надзвичайно буремних умовах, було проголошено Українську народну республіку, 2004-ого українці вперше в новітній історії продемонстрували свою волю та рішучу громадянську позицію, 5 років тому – ми остаточно відчули, що є українцями і маємо гідність жити в по-справжньому вільній, незалежній, успішній європейській державі.

Тоді, наприкінці листопада 2013-ого, ми навіть гадки не мали, що гордовито здійняті нами національний та європейський прапори, змусять скаженіти аж до скреготу в зубах тих, хто сидить за кремлівським муром. Ми виходили на Революцію Гідності, а той, хто лукаво називав себе «одвічним братом», цинічно втягнув нас у жорстоку, криваву, але неоголошену війну…

20 ноября 2018
1661
Пристрасті в Інтерполі

Світова система правопорядку опинилася під безпрецедентною загрозою! Як громадянка України не можу спокійно споглядати за тим, як на наших очах відбувається спроба Кремля встановити тотальний вплив та контроль над найповажнішою правоохоронною організацією.

Якщо президентом Інтерполу стане ставленик російських спецслужб – сумлінний вихованець школи КҐБ - співробітництво в галузі боротьби з загальнокримінальною злочинністю та відмови від переслідування за політичними мотивами назавжди піде у небуття.

Адже історія Інтерполу має сумні сторінки, коли принцип об`єднання проти світової злочинності було спаплюжено через обрання очільником також представника країни-агресора.

Світова спільнота своєю байдужістю та безвідповідальністю, так само, як це було в 30-х роках минулого століття, може знищити шляхетну справу боротьби з міжнародним криміналітетом.

На наших очах розгортається ще один, зрежисованим Кремлем сценарій гібридної атаки. Україна в особі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова висловила свою чітку позицію: обрання представника Росії президентом Інтерполу – неприпустиме. Тепер вагоме слово - за світовою спільнотою.

14 октября 2018
2003
Із Днем захисника України

День захисника України – це свято, яке за дуже короткий час набуло особливого піднесеного і водночас – чутливого сприйняття українським суспільством.

Це - день, який уособлює історичний зв'язок багатьох поколінь українців, сповнений звитяги, мужності та високої жертовності в ім`я ідеалів свободи та незалежності заради рідної землі.

Я із неприхованим захватом дивлюся на наших сьогоднішніх оборонців – гідних нащадків українських лицарів і воїнів декількох сторічь. Вони випромінюють нескореність і непереборний дух волі.

Впевнена, ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом Закон про заміни до Статутів Збройних Сил України та Національної поліції, який юридично закріплює вистраждане в одвічній боротьбі вітання патріотів «Слава Україні! Героям Слава!», є довгоочікуваним подарунком не лише для наших захисників, а й для кожного, чия душа сповнена Україною.

У цей день ми подумки стаємо в єдиний енергетичний ланцюг, тим самим зміцнюючи віру у неминучість нашої спільної прийдешньої перемоги! Миру і добра кожній українській родині!

1 2 3 4 5 67 8 9 10
Подтверждено:  
2 355 805 
+5 159
Болеет:  
67 176 
+2 866
Выздоровело:  
2 233 573 
+2 156
Умерло:  
55 056 
+137
Привито:  
6 366 925 
+108 736

21 сентября 2021
больше новостей
delta = Array ( )