Ірина ЄФРЕМОВА
1 2 3 4 5 6 78 9 10
14 ноября 2017
2782
Коли слово страшніше за кулю

Днями я була вражена інформацією, яку отримала від наших активістів – мешканців одного з прикордонних районів Харківщини. Моєму обуренню не було меж – виявляється, що на четвертому році протистояння російській агресії, є цілі райони в Харківській області, в яких практично відсутнє українське мовлення.

Люди, які живуть в безпосередній близькості від країни-агресора, ще й позбавленні можливості отримувати об`єктивну реальну інформацію, при цьому постійно перебувають під впливом інформаційного зомбування російської пропаганди.

Ми вже з вами знаємо, чим закінчилося нехтування українським медіапростором на Донбасі. Знову припуститися цієї ж помилки, особливо в умовах інформаційного протистояння з Росією, є злочинною недбалістю.

Нагадаю, Верховна Рада законодавчо закріпила квоти на мовлення українською. Тобто, юридичний бік питання вирішено, головне завдання – виконувати цей Закон в повному обсязі. Я звернулася до своєї колеги по фракції «Народний фронт», голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар з приводу цієї ситуації. Впевнена, українське слово скоро лунатиме в Барвінківському, в Дворічанському та в інших районах та окремих населених пунктах Харківщини, які знаходяться неподалік межі з окупованими територіями або на кордоні з країною-агресором.

2 ноября 2017
1673
P.S.

Вчора мене переповнювали емоції, адже на власні очі спостерігала всі три судові засідання у справі, так званих, рюкзаків безпосередньо в залі суду. Сьогодні вже можу більш-менш спокійно аналізувати події, спробувати подивитися на ситуацію, абстрагуючись від свого особистого ставлення до Арсена Авакова, його родини.

Медіа рясніють кадрами, як «командос» в повному бойовому обладунку, наче в сюжеті американського бойовика, захоплюють небезпечного для країни терориста. А всього лише купа людей в балаклавах з`юрмилася навколо усміхненого юнака. Це – епізод затримання сина міністра внутрішніх справ.

До речі, під час судового засідання адвокат Олександра Авакова особливо акцентував увагу, що затримання відбулося не просто з грубими порушеннями, а взагалі було незаконним. Правник наголосив, що в демократичній країні затримувати людину, якщо йдеться не про затримання безпосередньо на місці злочину, можна виключно за рішенням суду. Звичайно, по жодному з трьох фігурантів такого рішення не було.

31 октября 2017
1667
Хеллоуїн по-українськи

Вважається, що на Хеллоуїн або на Відьомську ніч на світ виходить нечиста сила і відбуваються дуже дивні речі…

Через 2,5 роки після закупівлі рюкзаків для МВС, коли, здавалося б, давно отримані відповіді на всі можливі та неможливі питання, проведені найрізноманітніші перевірки, ба більше – навіть отримано рішення суду, НАБУ розпочинає демонструвати бурхливу діяльність.

Ми з колегами по Парламенту, голосуючи за створення Національного антикорупційного бюро України, були впевнені, що функцією нового органу буде виключно боротьба з корупцією. Та зараз у мене формується чітке враження, що чим далі, тим більше цей орган стає лише інструментом для політичної боротьби.

З моменту створення НАБУ не може особливо похвалитися розкритими справами, зате орган фігурує у величезній кількості гучних скандалів.

Сьогодні детективи НАБУ прийшли з обшуками до декількох осіб, зокрема, до сина міністра внутрішніх справ Олександра. Інформаційну хвилю щодо рюкзаків та причетності до справи Олександра Авакова намагалися усіма можливими методами розганяти знані псевдо антикорупціонери, до яких якраз у НАБУ мали б виникнути питання.

24 октября 2017
2242
Якщо боретесь за державу – самі додержуйтесь закону

У мене склалося стійке враження, що жити за подвійними стандартами, вже стало системою, для деяких борцунів, пики яких за останні кілька тижнів заялозили екрани телевізорів.

Якщо поглянути на ситуацію з позиції пересічного громадянина, то цілі, які декларуються, дійсно важливі для побудови справжнього громадянського суспільства. Але в який спосіб вони намагаються їх досягти – ми з вами бачимо на власні очі. Вони діють за принципом: перед законом усі рівні, але деякі рівніші.

Це стосується як квазіпротестних акцій під Верховною Радою, так і суду над лідером батальйону «ОУН» Миколою Коханівським. Вимагаючи справедливості і додержання законності від влади, вони чомусь уперто забувають, що це безпосередньо стосується і їх. За патріотичною риторикою вони між іншим можуть зухвало порушити цілий жмуток статей кримінального кодексу, потупцюватися по Закону і вдавати, що щиро не розуміють, у чому завинили. Їм видається, що можна безкарно розтрощити на друски залу судових засідань і після того праведно таврувати правоохоронців тільки за те, що вони, не більше, не менше, належно виконували свій професійний обов’язок.

17 октября 2017
1151
Голосуємо чи галасуємо?!

Новий парламентський тиждень знову почався гаміром протистояння. Споглядаю все дійство і мимохідь вимовляю заяложену фразу «а на манеже – все те же».

Давайте приберемо всі популістські нашарування і недолугі перформенсові витівки та спробуємо виокремити суть. Чого вимагають гастролер Саакашвілі і Ко?!

Основних пунктів три: зняття депутатської недоторканності, прийняття нового Закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками, а також створення Антикорупційного суду. А скажіть, будь ласка, чи нинішня влада, проти якої виступають самопроголошені месії, захлинаючись слиною, з цим не згодна?!

Авжеж згодна. Більше того, на засіданні Погоджувальної Ради спікер Парламенту Андрій Парубій дав чітку відповідь по кожному з пунктів, окресливши час та умови розгляду цих питань у Верховній Раді.

Здавалося б, всі мають бути задоволені: мітингарі, до яких дослухались і готові виконувати вимоги; представники влади, які змогли знайти компроміс, та навіть організатори цього дійства, які, здавалося б, потішили своє самолюбство.

14 октября 2017
1441
Вони наближають Перемогу

14 жовтня сходиться в одному знаменнику одразу три важливих українських свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та відносно нове, але дуже символічне особливо зараз свято – День захисника України.

Між цими урочистостями існує нерозривний духовний зв'язок: Богородиця-Діва споконвіку є покровителькою і заступницею українського воїнства; завжди на козацьких корогвах сяяв її святий образ, прихищаючи лицарів від ворожих куль та стріл; і сьогодні вся Україна молиться саме їй, аби вона міцно вкривала своїм захисним покривом наших бійців на передовій.

Четвертий рік поспіль триває неоголошена війна з російським агресором. Маю велике задоволення, що разом із колегами долучилася до ухвалення в першому читанні надзвичайно важливого закону, в якому нарешті все називається своїми іменами: Росія – агресор. Впевнена, найближчим часом у стінах Парламенту буде зроблено вирішальний крок до остаточного прийняття Закону.

Нагадаю, це формулювання перекреслює підступні плани Росії під виглядом миротворців, вбраних у блакитні шоломи, і надалі тримати свої окупаційні війська на нашій землі. Сподіваюся, що наступного року День захисника України ми будемо відзначати із ПЕРЕМОГОЮ, зокрема, і завдяки цьому Закону.

1 2 3 4 5 6 78 9 10

Сегодня
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( )