Іван ВАРЧЕНКО
1 2 3 4 5 6 78
10 декабря 2013
1492
Янукович -голий!
22 ноября 2013
7430
Харків на роздоріжжі: між Україною, Російською імперією та СССР

Хвалитися унікальними рисами властиво не лише харків’янам. Шукають особливі ознаки своєї ідентичності громадяни, міста та цілі країни. У нас цей пошук набуває гіперболізованих форм, на зразок: «Харьков – первая столица» (так, ніби історія України почалася у 1918 році) або заяв про Південно-Східну Українську Автономну Республіку (ПІСУАР).

Ентоні Дейвід Сміт, британський дослідник теорії нації та націоналізму, робить висновки, що місцева, територіальна ідентичність починає домінувати тоді, коли слабнуть загальнонаціональні цінності.

Хай так! Тож чим сьогодні може похвалитися наше місто, «постчетвертий» (навіяно Ю.Шевельовим) Харків?

Харків відомий на весь світ гучними гулянками та фейерверками своєї «еліти» на набережній у Ніцці. Замовленими високими рейтингами в іноземних виданнях. Роликами в YouTube, перекладеними багатьма мовами, з першими особами міста та області в головних ролях. А ще портретом Берлусконі на мерії, популярними міжнародними туристичними маршрутами до Качанівської колонії та Залізничної ЦКЛ, у яких знаходиться головний політв’язень України  Юлія Тимошенко. Звичайно, дорогим, у прямому й переносному сенсі, ЄВРО-2012.

13 ноября 2013
2799
Унікальні українці

Продовжуючи славні традиції, – знайшов ще кілька ознак нашої унікальності, чим поспішаю похвалитися.

Ми унікальні, бо ладні вірити, що саме нам випадає «щастя» їздити 2% невідремонтованих доріг, а 98% – відремонтовані. Це саме у нас в санвузлах живуть ті 2% бактерій, на яких не діють найсучасніші миючі засоби. Лістерин чистить 97% бактерій, а наші бактерії належать до унікальних 3%. Саме ми належимо до тих 1-2% винятків, яким вчасно не виплачують зарплатню на держпідприємствах, які пишуть заяви на «добровільні» безоплатні відпустки. Це саме ми ходимо в унікальні магазини, ціни в яких у рази відрізняються від тих, про які звітує Держкомстат. Це саме у нашому місті взимку не здатні прибрати вчасно з вулиці сніг, а влітку від дощів тонуть автомобілі.

Адже скрізь в Україні – все прекрасно.

Те, що у вас вимагає хабара ДАІшник, що без конверта ви не можете вирішити питання в суді, податковій, відділі земельних ресурсів чи управлінні будівництва міськради, – виняток, з яким зіштовхнулися виключно ви. Погляньте: навколо стільки інших високопрофесійних, кришталево чесних чиновників, податківців, суддів, прокурорів та міліціонерів. Про них пишуть в газетах, кращих з кращих хвалять та нагороджують у телевізорі. А винних, звичайно ж, покарано. Ось вам звіт за 2012 рік, ось – за десять місяців 2013-го. Покарано суворо, різними формами адміністративних та кримінальних покарань, аж до звільнення. І взагалі, в державі корупція практично подолана. Ваші з нею зустрічі є прикрими поодинокими винятками, які лише підкреслюють вашу унікальність.

1 2 3 4 5 6 78
Подтверждено:  
337 410 
+7 014
Болеет:  
191 366 
+4 712
Выздоровело:  
139 755 
+2 177
Умерло:  
6 289 
+125

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )