Виктор НЕГАНОВ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
3 августа 2021
3139
Для чого ЗВО МВС мають надавати правову освіту

Перед початком чергового навчального року у публічній площині вкотре набуває актуальності дискусія щодо ефективності та доцільності функціонування окремих закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання (далі ЗВО) в системі МВС, які мають забезпечувати відповідні правоохоронні органи припливом нових кадрів з вищою юридичною освітою. Через це спробуємо і ми у цій статті розглянути певні аспекти цієї дискусії.

Так, за даними Мін'юсту на 01.01.2019 близько 105 тис. осіб здобувало вищу юридичну освіту у національних ЗВО. З них, за даними Рахункової Палати, станом на 01.04.2019 близько 31 тис. осіб навчалися у ЗВО МВС, 40 відсотків з яких — 12 тис. осіб за державний кошт. Загалом по державі за державний кошт у 2019 році навчалося понад 20 тис. правників.

З одного боку зазначені цифри свідчать про те, що понад половину здобувачів вищої освіти у ЗВО МВС здійснюють навчання за власний, а не державний кошт (такі особи у подальшому працевлаштовуються у цивільній чи іншій не пов’язаній з системою МВС сфері діяльності), що у свою чергу свідчить про позитивний рівень якості, доступності, конкурентності на ринку праці вищої юридичної освіти, яка надається вишами МВС, якщо більшість абітурієнтів власною гривнею голосує за ці виші.

22 января 2020
4321
Путінська конституційна реформа проти прав і свобод людини?

У січні 2020 року неочікувано для міжнародної спільноти і своїх співвітчизників Президент Путін відправив у відставку уряд Дмитра Медведєва і оголосив про старт конституційної реформи. Проте майже всі міжнародні експерти звернули свою увагу саме на політичну складову запропонованих конституційних змін, яка пов’язана із “транзитом” і реформуванням влади. Натомість питання розширення законодавчих механізмів щодо заборони виконання рішень ЄСПЛ проти РФ поки що оминає увагу у суспільстві. Для України ця актуальність полягає у тому, що завдяки конституційній реформі і подальшим після неї змінам до федерального законодавства органи Юстиції РФ зможуть отримати можливість масово блокувати виконання рішень ЄСПЛ проти РФ у тому числі по “кримським справам”, пов’язаних з анексією Криму. Саме тому нижче спробуємо трохи розкрити цю тему.

У своїй промові з приводу конституційної реформи перше, про що зазначив ВВП це те, що запропоновані ним зміни “прямо гарантують пріоритет Конституції Росії у національному правовому просторі. Суверенітет нашої держави має бути безумовним... Вимоги міжнародного законодавства і договорів, а також рішення міжнародних органів можуть діяти на території РФ тільки у випадках, коли вони не суперечать Конституції РФ”. І лише далі, на 2, 3, 10 місці у виступі пролунали інші основні аспекти конституційного реформування, які пов’язанні із “транзитом” і реформуванням влади. Про які вже багато сказано політологами і іншими дописувачами.

14 февраля 2018
3251
Найвища Палата контролю Польщі: український погляд

Найвища Палата контролю Польщі (Nik), як і її український аналог Рахункова палата здійснює функції державного (парламентського) контролю за надходженням і використанням коштів державного бюджету. Крім обов’язкового бюджетного аудиту Nik кожного року провидить понад 100 планових аудитів за різними темами, за якими надається понад 2000 аудиторських звітів роботи підконтрольних юридичних осіб з державною (комунальною) формою власності, або які використовують державні (комунальні) кошти.

Але на відміну українській Конституції, в якій Рахунковій палаті уділено лише 2 строчки – Конституція Польщі має цілий підрозділ з 6 статей, які визначають основні конституційні засади функціонування Найвищої Палати контролю. Зокрема, голова Палати контролю має конституційний імунітет перед кримінальним переслідуванням і без згоди Сейму не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Пряма підзвітність Сейму і імунітет голови дозволяють Nik мати достатній рівень незалежності від центральних виконавчих органів влади, діяльність яких має контролювати Nik. Про успішність такої організації свідчать звітні дані роботи польської Палати, зокрема за результатами 2014 року аудиторами Nik розкриті фінансові збитки, внаслідок встановлених за результатами аудитів порушень у загальній сумі майже 83 млрд. злотих (660 млрд. грн.). Крім того до органів прокуратури було направлено 106 повідомлень про злочини, відносно дій 120 осіб.

10 января 2018
4257
Суд вважає законною перемоги О.Савченка, О.Горгана в конкурсах голів ОДА

Як всім відомо, за результатами першого в історії України «конкурсу» на посаду голови облдержадміністрації в 2016 році перемогу від членів Комісії з питань вищого корпусу держаної служби отримав на той час народний депутат України від президентської фракції Олексій Савченко. Все було б і нічого, якби журналісти програми «Схеми» не виявили понад 60 орфографічних, синтаксичних і смислових помилок в презентації кандидата Савченка до так званої Комісії, за яку він отримав найвищі з усіх учасників конкурсу бали. Так само з письмовим тестуванням Савченко впорався в рекордно швидкий термін, усього за 6 хвилин і 4 секунди, відповівши правильно на 34 запитання з 40. На одне запитання він витрачав усього 9 секунд.

У зв’язку з чим щодо обставин незаконного втручання в програму автоматизованого тестування в конкурсі ГСУ Нацполіції України було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 КК України, проте розслідування цього злочину фактично так і не відбулося, через взаємні «договорняки» представників правоохоронних органів з адміністрацією Порошенка.

9 ноября 2017
3132
Конкурси голів місцевих адміністрацій відміняються

Півроку тому я вже писав про те, що Верховний суд України і Вищий адміністративний суд України своїми рішеннями заборонили мені, як учаснику так званих «конкурсів» на посади голів облдержадміністрацій, що відбувалися у 2016 року оскаржувати Укази Президента про призначення «переможців» - голів ОДА.

Тепер я хочу розказати про інструменти впливу, які АП під час так званої «судової реформи» мігда застосовувати до суддів вищих судів під час розгляду цих справ, а також і про підтримку Європейського суду з прав людини, яку де-факто було надано нашому Президенту.

Не розглянувши по суті питання порушення Президентом вимог ч. 3 ст. 31 Закону України «Про державну службу» щодо призначення переможців конкурсу до завершення процедури оскарження результатів конкурсу в іншому суді, ВАСУ і Верховний суд України у половині випадків відмовляли на підставах, що право оскаржити Указ Президента має особа, щодо якої він був застосований, незаконно посилаючись на норму ч. 2 ст. 171 КАС України. В іншій половині випадків Верховний суд України невмотивовано(без зазначення мотивів) відмовляв у задоволені клопотання про звільнення(відстрочення) від сплати судового збору, позбавивши мені у праві на доступі до суду і у праві апеляційного перегляду.

13 октября 2017
3009
Володимир Яцуба і суддя Санін зрадили державу?

Нещодавно я випадково дізнався про те, що тестем судді Окружного адміністративного суду м. Києва богдана саніна є останній голова Севастопольскої міської держадміністрації В.Г. Яцуба, проти кого час подій Євромайдану у Севастополі неодноразово мною, як координатором місцевого Євромайдану організовувалися публічні акції, оскільки Яцуба, виконуючи накази Януковича, організовував і направляв на антимайдан у Києві спортсменів-тітушек та іншу масовку. Сам Яцуба колишній нардеп від Партії Регіонів і екс-міністр Мінрегіону часів президентства Януковича відверто і публічно у 2014 році підтримав дії друга Путіна Чалого і добровільно передав в руки росіян виконавчу владу у Севастополі, що є відвертою державною зрадою України.

Вставши перед перевдягнутими у цивільне військовослужбовцями російського чорноморського флоту і членами їх родин, під час «обрання» ними Чалого «народним мером» Севастополя, Яцуба 23.02.2014 на площі Нахимова сказав: «Вчера делегация в Харькове сделала все, чтобы реализовать то за что вы сейчас проголосовали(назначение Чалого). К сожаление городской совет за это не проголосовал сегодня. Но проголосует за это через 2 дня (что и произошло потом). Чалого я поддерживаю двумя руками... Исполком должен взять всю ответственность на себя».

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Подтверждено:  
3 780 903 
+12 815
Болеет:  
114 855 
+7 239
Выздоровело:  
3 567 336 
+5 413
Умерло:  
98 712 
+163
Привито:  
15 053 125 
+85 177

Сегодня
18 января 2022
больше новостей
delta = Array ( )