Александр ТУРЧИНОВ
Воспоминания и манипуляции

Щороку в березні відбувається багато розмов, щирих спогадів та традиційних політичних маніпуляцій навколо трагічних подій, пов’язаних з роковинами окупації Криму та початком війни, що була розв’язана РФ проти нашої країни.

Мені часто ставлять питання: чи можливо було захистити Крим, і що для цього потрібно було зробити?

Моя відповідь однозначна: - Так, Крим можна було захистити!

Але для цього було необхідно: не позбавляти Україну стратегічної зброї, здатної стримати будь-якого агресора, в обмін на порожні гарантії безпеки; не знищувати протягом багатьох років власні Збройні Сили, розпродаючи за безцінь озброєння, військову техніку та армійське майно; не руйнувати мобілізаційну систему країни, знищуючи бази даних, розпродаючи та розкрадаючи не тільки мобілізаційні резерви, а й навіть будинки військкоматів; не допустити підписання Харківських угод, за якими до 2042 років було продовжено перебування в Криму російських військ та зняті обмеження щодо їх пересування територією півострова.
24 апреля 2018
1852
Классик

Представители российского политического и интеллектуального бомонда очень нервно и неоднозначно смогли пережить “непатриотический” выпад русского классика Михаила Юрьевича Лермонтова. “Прощай немытая Россия...”, - особо часто цитируемая в Украине строчка очень больно ударила по самолюбию российского народа, взрощенного на лучших традициях мировой литературы. Попытки объяснить, что все-таки имел в виду Лермонтов, даже с привлечением “особо тонко чувствующего его бунтарскую натуру”, дальнего родственника, не позволили имперским пропагандистам убедительно “отмыть” отечество на фоне построения целостной картины величия и вселенского мессианства российского народа.

Общепризнанного классика трудно обвинить в предательстве и русофобии. Михаила Юрьевича сложно, даже с большой натяжкой, назвать националистом, фашистом или хотя-бы бандеровцем…

Буду не оригинален, но ничто так не раскрывает суть русской души, как русская классическая литература.

22 августа 2017
2877
Доповідь Турчинова з питань перевірки інформації, викладеної у статті NYT

Шановний пане Президенте України!

На виконання Вашого Розпорядження від 16 серпня 2017 року робочою групою та Міжвідомчою комісією з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю проведено перевірку оприлюдненої виданням «The New York Times» інформації щодо можливої передачі державним підприємством «Виробниче об’єднання Південмаш» ракетних технологій, зокрема, ракетних двигунів РД-250 до Корейської Народно-Демократичної Республіки.

Ракетні двигуни РД-250 у кількості 3-х одиниць входять до складу першого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36, Р-36орб (індекс ГРАУ – 8К67, 8К69; індекс США – SS-9 mod.1, SS-9 mod.3; індекс НАТО – Scarp) та перших ступенів ракет-носіїв «Циклон-2» і «Циклон – 3». Ракетний двигун РД-252 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36 і Р-36орб. Ракетний двигун РД-262 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня ракет-носіїв «Циклон-2» та «Циклон – 3».

22 февраля 2017
1391
Актуальні питання національної безпеки України

Шановний пане Президенте України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, товариші генерали, адмірали і офіцери!

Третій рік поспіль триває неоголошена війна проти України. Нашому суспільству, волонтерам і державі, насамперед Збройним Силам та іншим військовим формуванням вдалося дорогою ціною, ціною життя найкращих дітей України, зупинити ворога. Бої за повне звільнення України тривають. Але боротьба точиться не лише в Україні.

На наших очах руйнується світовий порядок. Зазнає безпрецедентних випробувань заснована на засадах свободи і демократії єдність Заходу. Кардинально змінюється світовий устрій, сформований після Другої світової війни. Обриси його нової моделі ще не визначені. Проте повернення у минуле вже неможливе: ані в омріяні у Кремлі часи СРСР, ані у «золоту» для Заходу епоху кінця ХХ століття.

Вперше в історії масштабна зміна технологічних укладів відбувається у глобалізованому світі, що драматично посилює як її переваги, так і ризики, можливості для нейтралізації яких на національному рівні сьогодні об’єктивно обмежені. Створені нові політичні і соціально-економічні реалії, на які не було адекватної реакції урядів провідних держав світу.

Інтерв’ю Секретаря РНБО України Олександра Турчинова тижневику "Новое время"

- Зараз найактуальніша тема, що стосується сходу країни, - фактичний зрив Мінських домовленостей: ситуація в зоні АТО суттєво загострилася. Що відбувається?

- Росія все робить, щоб зірвати Мінські домовленості. У нас не було жодного дня, коли б не обстрілювали наші позиції. Але в травні ситуація суттєво загострилася. Саме минулого місяця ми зазнали найбільших втрат за останній рік - 25 військовослужбовців загинули, 98 - дістали поранень. Причиною стала демонстративна агресивність дій окупаційних військ, системність і підготовленість провокацій. Поки немає різкого збільшення кількості обстрілів, - в середньому за добу їх близько 30-50. Але кардинально змінився підхід окупантів до ведення вогню: якщо на початку 2016-го обстріли здійснювалися хаотично, по напрямках, то з кінця квітня по наших позиціях б'ють прицільно, застосовуючи великокаліберні міномети, артилерію і системи залпового вогню, заборонені Мінськими угодами. Більше того, російське командування відпрацьовує на наших позиціях нові сучасні технології наведення і корекції вогню.

Подтверждено:  
661 858 
+13 882
Болеет:  
342 588 
+5 233
Выздоровело:  
307 778 
+8 420
Умерло:  
11 492 
+229

25 ноября 2020
больше новостей
delta = Array ( )