Василий РОССИХИН
13 сентября 2017
2953
Міркування про Шегині: приватний політикантський казус чи глобальна проблема

Третю добу не вщухають пристрасті з приводу перетину державного кордону України М. Саакашвілі. Я завжди виходив з оцінки із позиції об'єктивізму. Виходячи з реального стану та статусу. Реально: кордон пересувався незаконно, особою, що не надала документів відповідним посадовим уповноваженим особам, та з численними порушеннями чинного законодавства. Як юрист за фахом, можу сказати, що у конкретному випадку, що стався у Шегинях, Міхаїл Ніколозович, офіційні особи, що його «зустрічали» під прикриттям депутатського імунітетуту (нардепи Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Юрій Дерев'янко, Павло Костенко, Дмитро Добродомов і колишній голова СБУ Валентин Наливайченко) та їхні прихильники, своїми діями зробили можливою кваліфікацію відразу за чотирма статтями чинного Кримінального кодексу України:

Ст. 331- Незаконне перетинання державного кордону;  ст. 332 - Незаконне переправлення осіб через державний кордон України; ст. 114-1 - Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань; ст. 342 - Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві

26 сентября 2016
2410
Патріотичне правове виховання

Роздуми про любов до своєї землі та користь від праці для неї. Сьогодні часто чуєш висловлювання про патріотизм. Про нього, свій власний рівень патріотизму, кажуть ледь не усі. Але чи є той, хто постійно згадує про це, справжнім патріотом? Патріотизм завжди вважався рисою людини, яка робить пересічного обивателя громадянином, фіксує його місце в складній системі як частини соціуму, етносу, Держави. Є безліч формулювань, сотні написаних та виданих праць про те, що ж таке є справжній патріотизм.

І деякі громадяни, політичні сили та організації в наш час змагаються в тому, хто є більшим патріотом. А деякі з них взагалі намагаються приватизувати це високе звання - "Патріот". Надягти національне вбрання, публічно поцілувати наш Прапор, стати на коліна на честь пам'яті Героїв, принести квіти Кобзарю... Чи робить це людину патріотом? Чи є лише обгорткою, яку натягнув кон'юктурщик на час, доки це є трендом?

А ще можна весь час казати, що ти прагнеш подолати корупцію. Отже, якщо ти антикорупціонер, то обов'язково є патріотом... Але у мене виникає до таких "громадян"-"патріотів" питання: Чи є для вас різниця в поняттях "казати" та "робити", чи однакове розуміння змісту "демонструвати" та "бути", "поверхневого" та "глибинного". Два роки тому я з однодумцями створили ВГО "Права Народа". Чи думали ми тоді, що в 2016 році наша організація стане найбільшим інститутом громадянського суспільства правозахисного профілю? Чи боялися опонентів, коли оскарживали рішення органів державної влади, які на наші переконання не відповідали за змістом Основному Закону, що й було доведено в судах? Чи намагалися здаватися в очах громадськості патріотами? Чи демонстрували показову антикорупційну діяльність? Відповідь на всі ці питання: "НІ!" Чому? Тому, що ніколи було.

14 января 2016
6088
Коммерсы?.. Или рейдеры?.. Или рейдеры-коммерсы от САМОПОМОЩИ…

Поздравляя с Новым годом моих ФБ-друзей и подписчиков, я пообещал, что в 2016 году у нас будет много работы, и будет новое направление в деятельности организации. Как человек, имеющий почти 20 летний стаж работы в высшем учебном заведении, я всегда был небезразличен к вопросам развития высшего образования в Украине. Сегодня мы начинаем новое направление — мониторинг системы высшего образования, работы конкретных ВУЗов и действий их отдельных должностных лиц.

ВГО «Права Народа» одной из приоритетных задач своей работы считает защиту права граждан на образование, прав студентов, учителей и преподавателей, поэтому мониторинг ВУЗов в 2016 году станет не только новым, но и одним из наиболее приоритетных направлений нашей деятельности.

Хотелось начать работу с защиты прав преподавателей, но наблюдая со стороны почти 2 месяца на ситуацию, сложившуюся в одном из ведущих ВУЗов Украины, больше не имею права молчать.

Хочется поделиться своими впечатлениями о «проблеме ХНУРЭ». Знаменитый, именитый ВУЗ. Рейтинговый. Со своей историей и традициями. А теперь и со своей проблемой…


23 ноября 2017
больше новостей
Загрузка...
delta = Array ( )