Игорь КОТВИЦКИЙ
1 23 4 5 6 7 8 9
27 июня 2019
3894
Куди веде Конституція народ України

В тій чи іншій формі Конституції існують майже 1000 років. Наприклад, перший конституційний акт, принаймні так вважають історики, був створений у 1215 році у Британії, і відомий світу як «Велика хартія вольностей». При цьому, наймолодші Конституції в країнах Африки. 19 з 39 африканських Конституцій написані після 2000 року (наймолодша – Туніська, ухвалена у 2014 році). Є короткі Конституції (як в Монако 3814 слів) і довгі (найдовша Індійська – 146 385 слів).

В цілому, кожна Конституція унікальна настільки ж, наскільки унікальний народ під її управлінням. Але, незважаючи на ці особливості, існують певні закономірності, спільні для всіх країн.

Найчастіше – Конституція це єдиний кодифікований документ. Але трапляється так, що інколи це ціла збірка, своєрідний набір доктрин, правових звичаїв та судових прецедентів. Таких країн традиційно виділяється лише 7. По-перше це Велика Британія, що вже згадувалася. Також до цієї групи відносяться Канада, Нова Зеландія, Швеція, Сан-Марино (одна з найменших країн світу), Ізраїль та Лівія.

Стабільність – признак класу
Щодо проблематики захисту прав дітей в сучасній Україні

Міжнародний день захисту дітей - дата, яку ООН пропонує відзначати з середини 50-х років минулого століття. В Україні, День захисту дітей відзначають 1 червня з 1998 року. Ця дата – ще один привід нагадати людям про важливість захисту прав, життя та здоров’я дітей.

Захист дітей є одним з пріоритетних напрямків діяльності Організації Об’єднаних Націй.

Сьогодні на рівні ООН проголошені і закріплені деклараціями необхідність соціального захисту прав дитини, рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Логічним продовженням боротьби за права дітей стала Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року. Мало хто розуміє, але саме ця Декларація мала надважливе історичне значення. Вона вперше на офіційному рівні визнала наявність проблем з дотриманням прав дітей та поставила перед світовою спільнотою питання щодо необхідності захисту дитинства, прав та свобод дітей. Також Декларація закріпила необхідність спеціальної охорони та піклування за дитиною як до, так і після її народження. Чи не вперше в офіційному документі було зазначено обов’язок людства надати дитині «все найкраще, що воно має».

Що потрібно для сталого розвитку регіонів

Бурхливі політичні новини останніх днів відсунули на другий план важливу економічну подію. Вчора, в Одесі, закінчила роботу Всеукраїнська нарада з актуальних питань формування та реалізації державної регіональної політики.

На нараді обговорювалися підходи та особливості підготовки регіональних стратегій розвитку. Важливість цих документів не викликає сумніву. Це комплекс програмних документів, що визначає цілі, завдання та напрями державних та регіональних політик на наступні декілька років.

В наступному, 2020 році, завершується дія Державної стратегії регіонального розвитку і відповідних регіональних стратегій. Саме тому 2019 рік, для державної регіональної політики в Україні, є визначальним. До кінця року необхідно підготувати нову Державну стратегію регіонального розвитку та регіональні стратегії всіх областей на 2021-2027 роки.

Усе навколо стрімко змінюється – у суспільстві, політиці, економіці. В таких умовах ефективним можна бути, лише коли чітко визначаєш стратегічні цілі розвитку. Як свідчить практика, період планування у 5-6 років є найбільш доцільним. Тому державна стратегія регіонального розвитку і регіональні стратегії повинні стати основою ефективної роботи центральних органів влади та обласних адміністрацій і рад на найближчі роки.

13 апреля 2019
1780
Україна має подякувати Путіну за свій європейський вибір

Вчора завершився Київський Безпековий Форум – одна з найважливіших політичних та експертних подій весни. Основною темою цьогорічного зібрання стало обговорення безпекових викликів, що стоять перед Україною, та розгляду сценаріїв виходу з кризи, в якій зараз заходиться наша держава.

Основним висновком двох днів обговорень, безумовно, стало твердження про безальтернативність європейського вектору розвитку України. Ми повинні рухатися у напрямку інтеграції в ЄС та НАТО. Тільки цей курс зможе гарантувати безпеку Україні та східній Європі.

Як неодноразово підкреслювалося на Форумі, зараз саме по Україні проходить «лінія фронту» захисту демократичних цінностей. Наша країна перетворилися на ключову точку, де визначається по якому напрямку піде розвиток Європи у найближчі 10-15 років. Фактично, мова йде про збереження ліберальних цінностей та свободи самовизначення ЄС. Справа в тому, що останнє десятиріччя проходить під знаком нової «холодної війни». Росія, як один з провідних геополітичних гравців світу, намагається розповсюдити свій вплив на якомога більшу територію для того, щоб гарантовано захищати свої інтереси. Якщо 20 років тому цей вплив обмежувався сусідніми країнами, то зараз, із збільшенням потужності, Росія намагається впливати на політику в країнах ЄС, США, Азії.

10 апреля 2019
3366
До п’ятої річниці поразки "русской весни" в Україні

Вже не так багато людей згадує події п’ятирічної давнини, але саме цими днями у квітні 2014 року в Україні розпочалася так звана «русская весна», яка згодом переросла в антитерористичну операцію. Тоді, в першій декаді квітня, майже одночасно були проголошені так звані «народні республіки» в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Одеській і Луганській областях.

Думаю, що не тільки у мене в ті квітневі дні було відчуття, що Україна стоїть на краю прірви.

В режимі правового вакууму, недостатньої легітимності органів влади та адміністративного хаосу, як ніколи, гострою виявилася необхідність у сильних особистостях, які б взяли на себе відповідальність і зупинили руйнацію країни.

Одним з таких людей став Олександр Турчинов, який тоді виконував обов’язки Президента України. Він оголосив режим проведення антитерористичних заходів по відновленню конституційного порядку. 14 квітня був оприлюднений відповідний Указ.

20 февраля 2019
1740
Революція Гідності – вибір шляху

Чергова річниця, мабуть найвизначнішої події в сучасній історії України - Революції Гідності. Сьогодні багато людей задають собі питання «а чи були виправдані ті події?». І я вам можу відповісти однозначно – так, були. Майдан був актом сильної, незламної волі народу, який обирав свій шлях розвитку у сьогоденному багатогранному світі. Зневіра походить вид неправильних очікувань. Обираючи європейський шлях, ми обрали довгу та тернисту дорогу переходу від радянської / пострадянської країни, до європейської. Цей шлях непростий, і може розтягнутися на десятиліття, але ми обов’язково пройдемо його разом.

Експертні оцінки наслідків Майдану також є різними. До однозначно позитивних відносять повалення режиму Януковича, децентралізацію влади, відновлення курсу на європейську інтеграцію та вступ до НАТО. До негативних - зниження темпів економічного розвитку і зменшення реальних доходів громадян. Такі «експерти» наче навмисно забувають про Російську агресію, втрату частини території. На них були сконцентровані основні промислові потужності, що є основою валютних надходжень у країну. Також по за увагою залишається фактична економічна блокаду і закриття не тільки російського ринку, але й транзиту через територію РФ. Останнім таким актом економічної агресії є прокладання «Північного потоку-2», що позбавить нашу державу плати за транзит газу, та буде черговим ударом по українській економіці.

1 23 4 5 6 7 8 9
Подтверждено:  
1 167 655 
+3 939
Болеет:  
260 361 
-11 290
Выздоровело:  
886 248 
+15 052
Умерло:  
21 046 
+177

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )