Игорь КОТВИЦКИЙ
1 2 34 5 6 7 8 9
18 февраля 2019
2496
Світ очікує період нестабільності та невизначеності - висновок Мюнхенського безпекового форуму

Вчора у Мюнхені завершилася конференція по політиці безпеки. У цьому році вона зібрала чи не найбільше учасників у своїй історії: лідери 40 держав, більше 100 міністрів, понад 600 експертів з глобальної безпеки.

Ще в слові-відкритті Голова Мюнхенскої конференції Вольфганг Ішингер слушно зауважив, що в світі не просто відбувається серія криз різного масштабу, але існує більш фундаментальна проблема. Ми стаємо свідками перестановки основних елементів міжнародного порядку. Починається нова ера суперництва великих держав - Сполучених Штатів, Китаю і Росії. І це при тому, що за оцінками експертів, вплив США в світі поступово зменшується.

На конференції висловлювалися думки, що у довготривалій перспективі саме Китай для США є більш серйозним супротивником. У свою чергу, на відміну від Китаю, перспективи Росії, як геополітичного опонента США, виглядають не такими багатообіцяючими.

Також експерти відзначають можливе підсилення ролі таких країн як Канада, Німеччина, Франція, Італія, Японія та Великобританія. Але безпосередньо Європейський союз недостатньо підготовлений до нової ери суперництва великих країн. Європа тільки робить перші кроки щодо вивільнення з-під впливу США, але все ж таки поки що розраховує на допомогу та захист Америки.

28 января 2019
3464
Нотатки за матеріалами Форуму в Давосі-2019

Вже майже півстоліття (з 1971 року) раз на рік світові лідери бізнесу, політики та громадські діячі збираються у швейцарському Давосі, де на форумі, без перебільшення, обговорюють найближче майбутнє світової економіки та координують колективну стратегію.

Цього року Форум стартував 22 січня. В його роботі взяли участь близько 70 лідерів різних країн світу, представники керівництва ООН, Міжнародного валютного фонду, Світового банку і Світової організації торгівлі. Всього - майже 3000 учасників. На жаль, на Давос-2019 не приїхали представники одразу трьох провідних західних країн світу: США, Великої Британії та Франції. Дональду Трампу завадив шатдаун, Терезії Мей – Brexit, а Еммануелю Макрону протести «жовтих жилетів». Безперечно, дискусії Форуму без думки та позиції таких постатей не були повними, але загальна тематика заходу все-ж таки не змінилася.

На цьогорічному Давосі основна увага була зосереджена на темах популізму в економіці та політиці, питаннях міжнародної торгівлі та процесу виходу Великої Британії з ЄС.

23 января 2019
2164
Ігор Котвіцький: підсумки роботи протягом дев'ятої сесії Верховної Ради України

Минулий тиждень завершив дев’яту сесію Верховної Ради України VIII скликання. Приємно визнати, що для фракції «НАРОДНИЙ ФРОНТ» останні півроку були одними із найбільш продуктивних. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на останньому в цю сесію засіданні Ради відзначив, що ця сесія пройшла під знаком питань національної безпеки та оборони, яким Верховна Рада України приділяла і приділятиме найбільшу увагу.

Представники «НАРОДНОГО ФРОНТУ» активно працюють у напрямку зміцнення національної безпеки країни. Зокрема, постійно піднімаються та послідовно відстоюються питання невизнання анексії Криму, підтримки учасників Революції Гідності, соціальних гарантій військовослужбовців, охорони дитинства, тощо. Разом з тим, в дев’яту сесію більша частина із ухвалених в українському парламенті ініціатив фракції «НАРОДНИЙ ФРОНТ» була спрямована на зміцнення сили та духу армії, створення нової системи надання соціальних послуг, ствердження національної гідності та патріотизму.

21 января 2019
2799
Наша сила у єдності! До 100-річчя Cоборності!

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за яки умірали кращі сини України».

Саме цей текст Акту Злуки був проголошений 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі. В цей день відбулась історична подія - українські землі вперше з часів Богдана Хмельницького об’єднались під одним приводом у соборну державу.

З історії ми знаємо, що та спроба не стала успішною, і буквально за рік наша країна була окупована на довгі десятиліття більшовицьким режимом та увійшла до складу СРСР.

Вперше День Соборності в Україні відзначили у 1990 році. Тільки тоді це свято було неофіційним. 21 січня 1990 року був організований «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовного єднання українських земель. З того року ця традиція повторюється щороку. Але перший «живий ланцюг» став чи не наймасовішою громадянською акцією у новітній історії України. В той день він об’єднав за різними оцінками від 500 тисяч до 3,5 млн. людей. Це був перший, але не останній акт виявлення громадянської свідомості та патріотизму української нації, що тільки народжувалася.

11 января 2019
6534
Потрібно зробити лише п’ять кроків, щоб остаточно навести порядок на дорогах

Стан українських доріг та безпека на дорогах традиційно привертають багато уваги українського суспільства. Актуальність питання безпечності доріг неодноразово піднімалась як в українському парламенті, так і на засіданнях Уряду, а правове забезпечення цього нещодавно зазнало істотних змін. Однак, не зважаючи на це, аварійність на дорогах залишається однією із найвищих в Європі. Питання профілактики ДТП, роботу патрульної поліції та найближчі законодавчі новели ми обговорювали з народним депутатом України, членом фракції політичної партії «Народний Фронт», членом Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігорем Котвіцьким.

Ігоре Олександровичу, чому на Вашу думку настільки вкрай напружена ситуація на українських дорогах?

Загальна протяжність державних автомобільних доріг України складає близько 170 тисяч кілометрів, ще понад 250 тисяч кілометрів – це дороги на території населених пунктів. Більше половини доріг з твердим покриттям перебувають у критичному стані. Для того, щоб навести лад з настільки розгалуженою мережею доріг, потрібна концентрація значного матеріального та людського ресурсів. Так, у 2016 році народилась ідея створення Дорожнього фонду, яку підтримали депутати фракції «Народного Фронту». Тепер на заходи з безпеки дорожнього руху, згідно закону, має бути передбачено не менше 5% вказаного фонду. Але безпека на дорогах перебуває не стільки в площині якісного дорожнього покриття чи у ефективній дорожній розмітці, а скільки у свідомості водіїв, здатності останніх дотримуватись визначених суспільством правил поведінки, а також безпечності самих транспортних засобів.

10 декабря 2018
3555
До Міжнародного дня прав людини

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства». Саме так звучить перша стаття Загальної декларації прав людини. Рівно 70 років тому, 10 грудня 1948 року вона була затверджена на 183 пленарному засіданні ООН, що проходило в Парижі. Згодом, саме ця дата стала Міжнародним днем прав людини.

Текст декларації складається всього з 30 статей, але всі положення є фундаментальними та закріплюють основні свободи та права людини. Загальна декларація прав людини – обов’язковий до виконання документ для всіх країн-членів ООН. Він став основою, на якій розбудовувалася вся система прав людини в світі. Згодом, до Декларації додалася ціла низка міжнародних документів, що уточнили та конкретизували права людини.

Не слід розуміти «загальність» Декларації, як щось загальне для всіх народів, це було б помилкове твердження. Існують регіональні пакти про права людини, наприклад: Каїрська декларація про права людини в ісламі, Арабська хартія прав людини, Африканська хартія прав людини і народів, Американська конвенція про права людини або Пакт Сан-Хосе, які доповнюють Декларацію регіональними, етнічними і релігійними особливостями конкретних народів.

1 2 34 5 6 7 8 9
Подтверждено:  
1 167 655 
+3 939
Болеет:  
260 361 
-11 290
Выздоровело:  
886 248 
+15 052
Умерло:  
21 046 
+177

19 января 2021
больше новостей
delta = Array ( )