Игорь КОТВИЦКИЙ
1 2 3 4 5 6 78 9
5 марта 2018
2116
Україна на передовій кібервійни

Починаючи з другої половини ХХ - го століття в світі змінилися методи ведення війни: пропаганда, а в подальшому - інформаційна війна, зайняли в ній центральне місце. Не секрет, що сучасні конфлікти, в першу чергу, виграють не на полі бою, а в кабінетах аналітиків і на телеекранах. Як приклад, першим і найбільш наочним таким фактом, може служити війна у В'єтнамі. За період бойових дій приблизно 250 тисяч солдатів армії В'єтнаму добровільно перейшли на бік противника. Витрати американської армії на те, щоб убити одного бійця Національного фронту визволення Південного В'єтнаму склали в середньому 400 тисяч доларів, в той час як переконання здатися обходилося всього-на-всього в 125 доларів на людину. Подібні підрахунки показали, що, в цілому, воювати колишніми методами економічно не вигідно і не доцільно.

XXI століття ознаменувало появу нового виду протистоянь - так званої «гібридної війни». Вона включає в себе методи інформаційної війни або кібервійни серед населення зони конфлікту, міжнародного співтовариства і населення тилу, як ефективного засобу мобілізації місцевого населення і мінімізації опору силами супротивника. Також до методів кібервійни входять кібератаки на урядові сервери з метою впровадження дезінформації. Подібні методи ведення війни були застосовані, наприклад, в 2006 в Лівані під час бойових дій між угрупованням Хезболла та ізраїльською армією. Тоді проводилися систематичні злами мобільних телефонів військовослужбовців армії Ізраїлю з метою виявлення їх позицій, а також проникнення в мережі спецзв'язку Ізраїлю для поширення дезінформації.

27 февраля 2018
3328
Інвестиції в Україну – міф, чи реальність

Інвестиційна привабливість України сьогодні є доконаним і очевидним фактом, який не викликає жодних сумнівів. Стратегічне завдання номер один для держави - включення у міжнародні інтеграційні процеси, що відкриває доступ до залучення міжнародного капіталу і інвестицій. Зростання міжнародних інвестицій грає величезну роль у економічному розвитку країни, а Україна має яскраво виражений інвестиційний потенціал, завдяки вдалому географічному розташування, розвиненій інфраструктурі, освіченому населенню і багатим природним ресурсам.

У 2017 році, за рейтингом Європейської Бізнес Асоціації, індекс інвестиційної привабливості досяг максимуму за останні 6 років, і становить – 3,15 балла з 5 можливих. В останній раз цей показник перевищував 3 далекого 2011 року. Рейтинг складається методом опитування керівництва 142 найбільших міжнародних і українських компаній. Такі результати свідчать про те, що великий бізнес позитивно дивиться на результати проведених реформи в Україні. Так само доволі позитивні прогнози надає американський Фонд Блейзера, за даними досліджень якого Україна сьогодні виглядає доволі привабливою для західного бізнесу, а постійне залучення прямих міжнародних інвестицій дозволить економіці зростати щонайменше на 7-10% щороку.

21 ноября 2017
3732
Чи може одна людина перемогти злочинність?!

На жаль, скоріш за все перемогти злочинність одній людині неможливо. Але якщо ця людина Особистість – вона може зрушити позитивні перетворення з місця і завдати реформам такого вектору, що визначить їх успішний подальший рух на десятиріччя.

Якість життя в будь-якому місті чи районі визначається сукупністю багатьох факторів – наявністю сервісів, рівнем викладання в місцевих школах, можливістю знайти добре оплачувану роботу, доступністю медичної допомоги, захистом особистих свобод, санітарним станом районів, забезпеченістю міським транспортом і т.д. Але, безумовно, найбільш вагомим показником є рівень злочинності, який часто виявляється вирішальною причиною вибору того чи іншого району в якості постійного місця проживання або розміщення приватного бізнесу. В цьому відношенні Нью-Йорк початку 1990-х абсолютно справедливо носив звання одного з найнебезпечніших американських міст. Тоді деякі вчені-соціологи навіть висунули теорію неможливості існування ефективної центральної влади в перенаселеному мегаполісі і пророкували Нью-Йорку долю Ріо-де-Жанейро та інших міст-гігантів.

7 ноября 2017
2710
Як боротись з дитячими самогубствами? Важлива ваша думка

За фасадами гучних процесів останніх тижнів залишились не поміченими новини про моторошні події, які мали б значно сколихнути свідоме суспільство. Зокрема, мова йде про непоодинокі самогубства дітей.

8 жовтня десятикласник з Балаклійського району Харківщини кинувся під приміський електропотяг «Харків-Ізюм» та загинув. Одна із версій яку розглядає слідство – доведення до самогубства.

7 жовтня подібний випадок стався у місті Погребище на Вінниччині, де покінчив життя самогубством 18-річний юнак. Це вже третій випадок за два місяці у цьому ж місті, до того знайшли 17 і 18 річних юнаків, які також самі покінчили життя.

Що ж примушує підлітків так вчиняти?

Правоохоронці відмічають повторну активізацію так званих «груп смерті», таких як «Синій кит». В цих групах, як правило, куратори за допомогою психологічних прийомів доводять дітей до самогубства.

Синій кит не потонув?

Блокування мережі «Вконтакті», в якій містилось до 16 тисяч сторінок подібних груп дало тільки тимчасовий ефект. Таким же шляхом пішли Індія та Бангладеш, які мають намір заблокувати групи «Вконтакті» з метою знизити дитячі суїциди. Однак, по-перше, саме «блокування» мережі технократичне покоління досить легко обходить, одночасно, кількість груп постійно зростає. По-друге, існують й інші групові чати поза заблокованою соціальною мережею, куди з цікавості долучаються підлітки.

7 октября 2017
2195
Готова ли Украина к кибервойне?

На днях представители компании Yahoo сообщили, что в результате хакерской атаки в 2013 году были взломаны 3 миллиарда аккаунтов пользователей платформы, а их персональные данные были украдены.

В мае 2017 года жертвами еще одного вируса WannaCry стали пользователи и компании в 11 странах мира.

В январе 2012 года группа хакеров Anonymous провела крупнейшую в истории DDoS-атаку, в результате которой на несколько часов было выведено из строя сайты ФБР, Белого дома, Министерства юстиции, холдинга звукозаписи Universal Music Group, Американской ассоциации звукозаписывающих компаний, Американской ассоциации кинокомпаний, Американского управления авторского. И это только несколько примеров!

Не обошла киберугроза и Украину. 27 июня этого года вирус Petya.A атаковал компьютерные сети отечественных компаний. Были поражены «Укрэнерго», «Киевэнерго», «Эпицентр», «Киевстар», Vodafone, Lifecell, канал ATR, «Укрзализныця», Киевский метрополитен, «Ощадбанк», «Новая Почта», аэропорт «Борисполь», сеть заправок WOG, «Укргаздобыча »и многие другие кампании. К счастью 5 июля киберполиции Украины удалось предотвратить вторую волну этого вируса. Но, как утверждают специалисты, угроза не миновала.

23 августа 2017
4572
Якою повинна бути плата за Незалежність?

Будь-який кредит або борг рано чи пізно необхідно повертати. Причому найчастіше це необхідно робити з чималими відсотками. Це правило, з якого немає винятків.

Саме це відбулося і відбувається з Україною. У 1991 році наша країна легко отримала найцінніше для будь-якої нації – Незалежність та Державність. Не було соціальних потрясінь, обійшлося без докорінного руйнування суспільних відносин. На відміну від багатьох країн, що долаючи труднощі йшли до своєї Незалежності десятки, а то й сотні років, для українців власна держава виникла зненацька одного серпневого ранку.

Чудово пам’ятаю, як я, молодий чоловік, який нещодавно повернувся з армії, зустрів Незалежність у 1991 році. Це був і подив, і розгубленість, і надія. Захоплювало подих від можливостей, які відкривалися перед кожним. Але, як показав час, не всі змогли реалізувати шанс, який дала історія. Лише частина молодих та амбітних досягла успіху. З власного досвіду скажу, що це було дуже непросто. Були злети і падіння, піднесення і розчарування. І це все була плата за майбутній успіх, це був той шлях, що необхідно було пройти.

1 2 3 4 5 6 78 9
Подтверждено:  
1 167 655 
+3 939
Болеет:  
260 361 
-11 290
Выздоровело:  
886 248 
+15 052
Умерло:  
21 046 
+177

19 января 2021
больше новостей
delta = Array ( )