Виталий ПОРТНИКОВ
1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
26 августа 2018
4013
Він був не просто політик, він був герой

Пишаюсь тим, що був свідком тепер вже легендарного виступу Джона Маккейна на київському Майдані. У своєму житті я був знайомий із сотнями політиків. Але тих, хто вважав за головне відстоювати свої принципи, а не підкорятися кон’юнктурі або настроям виборців, серед них були одиниці - і у нас, і на Заході. А Джон - він взагалі був такий один. Тому що він був не просто політик, він був герой.

Ми пишаємося стійкістю духа Олега Сенцова, якого не звільнює Путін і який вимагає звільнення українських заручників Кремля. А Джон Маккейн відмовився від звільнення з полону жорстоких в’єтнамських комуністів без своїх товаришів, солдатів армії США - і ця відмова коштувала йому років свободи і здоров’я. Цей принцип солідарності і честі він сповідував і у великій політиці.

Люді, які поважають відвагу й порядність, завжди його пам’ятатимуть.

Оригинал

Хто у нас герой - вирішують народ і час

В жодній країні світу, окрім Радянського Союзу та країн-сателітів, не було почесного звання Героя та різних там народних артистів та заслужених журналістів-меліораторів. Держава має нагороджувати орденами і відзнаками. А хто герой - вирішують народ і час.

В СРСР це звання було вигадано саме тому, що держава Сталіна бажала собою народ підмінити. Що звання героя урівнювало солдата, який віддав життя за Батьківщину, з чекістом чи партійним чиновником. З бойовим орденом так не вийде. У нього є статут, який не просто порушити. Брежнєва, скажімо, вже після смерті позбавили незаслуженого ордену «Побєда», але «дорогий Леонід Ілліч» так і залишився чотири рази героєм Радянського Союзу.

Коли СРСР зник, від звання Героя відмовились в усіх нормальних цивілізованих країнах, окрім тих, де зберігся в тій чи іншій формі «совок». Ця нагорода є в Росії, Україні, Білорусі, Казахстані, на Кубі, в КНДР, у В’єтнамі тощо. У Румунії чи Чехії давно немає ніяких героїв чи народних артистів.

Внеочередной позор Европы

Бюро ПАСЕ приняло решение обратиться в комитет по вопросам правил, иммунитетов и институциональных вопросов для того, чтобы подготовить к сессии в октябре 2018 доклад по предложениям относительно дополнений и изменений тех правил ассамблеи, которые касаются подтверждения и оспаривания полномочий и прав национальных делегаций. Если перевести это решение с бюрократического языка, станет ясно, что речь идёт о попытке снять санкции с России без ликвидации ею причин, за которые были наложены эти санкции. И это решение, которое, впрочем, должно быть еще утверждено депутатами, трудно даже назвать очередным позором Европы. Это какой-то внеочередной позор.

Попытки впихнуть Россию обратно предпринимаются с первого дня после введения санкций. Сторонники ее возвращения объясняют свою позицию по-разному - от необходимости поддерживать диалог до важности российских взносов в бюджет ПАСЕ. Но мне кажется, что это вообще не политика. Это ещё один пример широкомасштабной политической коррупции. Но то, что Кремль просто покупал лояльность отдельных западных политиков, станет ясно только со временем. А пока ПАСЕ просто выглядит оплёванной.

В Москве потирают руки

Министры иностранных дел Украины и Венгрии Павел Климкин и Петер Сийярто встречаются на переговорах в украинском Берегово, городе, где сосредоточена значительная община закарпатских венгров. Министры уже вручили дипломы местным выпускникам и приступили к переговорам - первым таким консультациям на уровне глав дипломатических ведомств после начала конфликта вокруг новой редакции украинского закона об образовании.

Кризис этот обусловлен ошибками, которые сделаны и в Киеве, и в Будапеште.

В Украине, как и в других европейских странах, недооценивают важность защиты прав зарубежных венгров для венгерского правительства и венгерского народа в целом. В Венгрии не хотели прислушаться к украинским разъяснениям о том, что новый закон не помешает образованию на венгерском языке, но сделает этнических венгров более конкурентоспособными в самой Украине.

В Киеве хотели верить, что Виктор Орбан провоцирует кризис, чтобы угодить Путину. В Будапеште объясняли то, что происходит в Украине «торжеством национализма». А в Москве в это время действительно потирали руки - украинско-венгерский конфликт давал российской пропаганде возможность доказать, что это Киев провоцирует «языковые конфликты» с соседями и «угнетает» венгерский язык также, как и русский.

Який це був вибух – Драч

Молодим людям, які знали вже посивілого поета, дуже важко усвідомити й збагнути значення Івана Драча для нас, тих хто стежив за його творчістю десятиріччями. При цьому ми – це ті, хто знав Драча у зрілості.

А є ще й ровесники Драча – ті, хто був поруч з ним у його дивовижній юності. Які усвідомлювали, який це був вибух – Драч. Як це назавжди змінило українську поезію, українську культуру, саме усвідомлення українського.

Я почав розуміти такого Драча завдяки своїй наставниці з Дніпровського національного університету, професору Клавдії Фроловій. Драч був джерелом її літературознавчого натхнення, і вона аж молоділа, коли згадувала його юнацькі вірші. Драч для неї – це був як новий храм української поезії. Але ж поруч з ним зростали нові сакральні будівлі – Костенко, Симоненко, Павличко, Стус, Вінграновський…

Все це переконувало, що українську поезію не вдалося каструвати, перетворити на ілюстрацію партійних гасел – хоча окупанти дуже намагалися.

1 2 3 4 5 6 7 8 910 11
Подтверждено:  
2 784 039 
+14 634
Болеет:  
339 463 
+9 706
Выздоровело:  
2 380 374 
+4 598
Умерло:  
64 202 
+330
Привито:  
8 965 694 
+101 331

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )