Герои АТО
12 3 4 5 6 7 8 9 10
15 марта 2018
1340
Книга пам’яті: Безпалько Петро Васильович

Звання, посада, підрозділ: старший лейтенант міліції, заступник командира взводу № 1 спецпідрозділу «Беркут» Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.

Дата і місце народження: 25 жовтня 1980 року, с. Поточище, Городенківський район, Івано-Франківська область.

Дата і місце загибелі: 29 травня 2014 року, м. Слов’янськ, Донецька область.

Обставини загибелі. Того дня, близько 12.00 на блокпост № 6, що був розташований на горі Карачун поблизу Слов’янська, прилетів гелікоптер, аби здійснити ротацію бійців. На борт піднялись старший лейтенант міліції Безпалько Петро Васильович та ще п’ятеро працівників СРМ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, які несли службу на блокпості. За деякий час гелікоптер було збито ракетою, і він вибухнув у повітрі.

Нагородження: Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу» нагороджений орденом

14 марта 2018
1061
Книга пам’яті: Бегма Костянтин Олександрович

Звання, підрозділ, посада: міліціонер взводу № 8 батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Шахтарськ» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області (07.2014–08.2014), рядовий міліції.

Дата і місце народження: 18 липня 1983 року, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Дата і місце загибелі: 16 липня 2014 року, с. Красногорівка, Ясинуватський район, Донецька область.

Обставини загибелі. 16 липня 2014 року К. О. Бегма і троє бійців його батальйону здійснювали заходи з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки на території м. Мар’їнка Донецької області, де потрапили під обстріл (хлопці потрапили у засідку та були обстріляні з мінометів), у зв’язку з чим боєць отримав поранення, не сумісні з життям.

Нагородження: вдячні земляки нагородили Костянтина Бегму нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня (посмертно).

13 марта 2018
1305
Книга пам’яті: Баранов Максим Володимирович

Звання, посада, підрозділ: старший сержант, інструктор кінологічної групи військової частини 3056 Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 30 липня 1992 року, с. Сиваське, Новотроїцький район, Херсонська область.

Дата і місце загибелі: 24 серпня 2014 року, с. Новоіванівка, Амвросіївський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Колона НГУ потрапила в засідку бойовиків поблизу с. Новоіванівка Амвросіївського району. Загинув разом з Б. О. Грязновим та С. В. Добровольським. Був похований у безіменній братській могилі.

10 жовтня 2014 року ексгумований пошуковцями місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») — волонтерами всеукраїнської громадської організації «Союз “Народна пам’ять”» та представниками Національного військово-історичного музею України. Перевезений до м. Дніпропетровська (нині Дніпро). Опізнаний за тестами ДНК. Похований 27 лютого 2015 року в с. Сиваське Новотроїцького району Херсонської області.

12 марта 2018
1319
Книга пам’яті: позивний "Утьос"

Звання, посада, підрозділ: молодший лейтенант резерву, офіцер взводу інструкторів 2-го батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас» військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання.

Дата і місце народження: 5 червня 1982 року, м. Первомайськ, Луганська область.

Дата і місце загибелі: 29 серпня 2014 року, с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Уранці 29 серпня 2014 року, під час виходу так званим зеленим коридором з Іловайського котла Микола разом із «Черепом» та «Берегом» їхав у кабіні вантажного автомобіля ЗІЛ, що пересувався у складі автоколони батальйону «Донбас». На ділянці дороги між селами Многопілля та Червоносільське колону обстріляли. У правий бік машини влучив снаряд, випущений із протитанкового ракетного комплексу «Фагот». Ще один снаряд потрапив у двигун вантажівки.

Третього вересня тіло «Утьоса» разом із тілами 96 інших загиблих в Іловайському котлі привезли до моргу м. Дніпропетровська (нині Дніпро). 16 жовтня 2014 року його тимчасово поховали на Краснопільському цвинтарі м. Дніпро як невпізнаного героя. У січні 2015 року був упізнаний за тестами ДНК. На могилі, на тому самому цвинтарі, поставлено пам’ятник.

6 марта 2018
1734
Книга пам’яті: позивний "Детройт"

Звання, посада, підрозділ: солдат резерву, стрілець 2-го батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас» військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання.

Дата і місце народження: 9 вересня 1974 року, м. Майкоп, Краснодарський край, РФСР.

Дата і місце загибелі: 29 серпня 2014 року, с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Вранці 29 серпня 2014 року під час виходу так званим зеленим коридором з Іловайського котла Олексій знаходився у «ГАЗелі», що пересувалася у складі автоколони батальйону «Донбас». На ділянці дороги між селами Многопілля та Червоносільське колону обстріляли. Діставши смертельне поранення у груди, воїн випав з автомобіля. Тоді ж загинули «Бриз» та «Серж».

Третього вересня тіло «Детройта» разом із тілами 96 інших загиблих в Іловайському котлі привезли до моргу м. Дніпропетровська (нині Дніпро).

5 марта 2018
1615
Книга пам’яті: Бабкевич Олег Іванович

Звання, посада, підрозділ: старший солдат, стрілець 2-го відділення 2-го стрілецького взводу 4-ї стрілецької роти військової частини 3056 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 7 листопада 1974 року, с. Висоцьке, Новоукраїнський район, Кіровоградська область.

Дата і місце загибелі: 23 серпня 2014 року, с. Лисиче, Амвросіївський район, Донецька область.

Обставини загибелі. Військовослужбовці НГУ, які несли службу на блокпосту в районі с. Лисичого, за 8 км від українсько-російського кордону, помітили колону із двох бронетранспортерів, вантажівок КамАЗ, «Урал» та «Газель», що рухалася у напрямку кордону з боку території РФ. На головних уборах у деяких нападників майоріли зелені стрічки з написом «Чечня». Попри чисельну перевагу бойовиків, гвардійці прийняли бій і знищили принаймні три вантажівки з живою силою та боєприпасами, захопивши трофеї та чотирьох полонених.

12 3 4 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров

Загрузка...
delta = Array ( )