Герои АТО
1 23 4 5 6 7 8 9 10
4 марта 2018
1587
Книга пам’яті: Астраков Дмитро Сергійович (позивний "В’єтнам")

Звання, посада, підрозділ: молодший сержант міліції окремого загону спеціального призначення «Азов» Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 5 березня 1994 року, м. Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Дата і місце загибелі: 28 грудня 2014 року, м. Маріуполь, Донецька область.

Обставини загибелі. 28 грудня 2014 року близько 20.00 під Маріуполем зі східного напрямку диверсійно-розвідувальна група терористів обстріляла блокпост, на якому чергували бійці полку «Азов». Цю атаку було відбито. Під час першого вогневого контакту Дмитро отримав поранення в шию та, не опритомнівши, помер у лікарні. Похований у м. Дніпрі на Ювілейному кладовищі.

Нагородження: Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

2 марта 2018
2037
Книга пам’яті: Аксененко Олег Олександрович (позивний "Аксьон")

Звання, посада, підрозділ: молодший сержант батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області.

Дата і місце народження: 14 липня 1994 року, м. Луганськ. Дата і місце загибелі: 20 серпня 2014 року, м. Іловайськ, Донецька область.

Обставини загибелі. Поранений у ногу і око в бою за звільнення Іловайська (Донецька область). Під час евакуації з поля бою в Олега зупинилося серце. Похований у м. Києві на Байковому кладовищі.

Нагородження: Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року «...за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Аксененко Олег Олександрович народився у місті Кіровську Луганської області. Активний життєрадісний хлопчина з дитинства захоплювався футболом, пізніше був активним уболівальником луганського футбольного клубу «Зоря». Саме там він і отримав своє призвістко «Аксьон», яке й стало його позивним.

1 марта 2018
1699
Я точно знав, що хочу служити на передовій

Я, Смусь Ростислав Петрович, боєць 93-ї ОМБР, 1-й батальйон, 3-я рота, 1-й взвод.

Спочатку був Майдан. Вперше туди я приїхав як турист – подивитися. Ми з друзями набрали продуктів і пішли шукати земляків-волинян – не знайшли, але побачили намет сусідньої Рівненської області. Нам запропонували переночувати – і ця атмосфера мене так захопила, що я приїхав додому, пробув там три дні, не витримав і повернувся до Києва.

На Майдані мене зарахували до 11-ї сотні. Спочатку ми охороняли підхід біля арки, а потім перебралися до Будинку профспілок, який у лютому 2014-го на наших очах згорів.

На Майдані я був в усі найтяжчі дні. Коли «Беркут» почав активно наступати – стримував атаки, носив поранених. 18 лютого на Інститутській поряд зі мною вибухнула граната, я відчув лише – ніби наткнувся на цвях. Коли ми принесли пораненого хлопця без свідомості до медиків, вони подивилися на мою закривавлену ногу і сказали: «там щось є».

27 февраля 2018
1420
Книга пам’яті: Бабічев Сергій Ігорович

Звання, посада, підрозділ: молодший сержант, інструктор (з водіння) 1-го відділення взводу спеціальних автомобілів роти матеріально-технічного забезпечення військової частини 3066 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 15 лютого 1993 року, смт Сартана, м. Маріуполь, Донецька область.

Дата і місце загибелі: 05 січня 2015 року, м. Артемівськ, Донецька область.

Обставини загибелі. Загинув 05 січня 2015 року, близько 19.00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу м. Артемівська Донецької області. Залишилися мати і сестра.

Нагородження: Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

26 февраля 2018
1634
Книга пам’яті: позивний "Літачок"

Звання, посада, підрозділ: солдат резерву, стрілець 1-го відділення 1-го взводу спеціального призначення 1-ї роти спеціального призначення батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 24 липня 1976 року, м. Житомир.

Дата і місце загибелі: 10 серпня 2014 року, м. Іловайськ, Донецька область.

Обставини загибелі. Зник безвісти під час бою з ворожою розвідувально-диверсійною групою вранці 10 серпня 2014 року поблизу м. Іловайська Донецької області. Кілька спроб знайти його виявилися безуспішними. За слідами, залишеними на місці бою, однополчани зрозуміли, що Вадима, тяжкопораненого, вороги взяли в полон. У жовтні 2014 року пошукова група місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), до складу якої належать волонтери всеукраїнської громадської організації «Союз “Народна пам’ять”» та представники Національного військово-історичного музею України, виявила тіло Вадима у безіменному похованні біля іловайського кладовища й доправила його до Запоріжжя. Після встановлення особи за тестами ДНК 7 лютого 2015 року воїна поховали з військовими почестями в Житомирі на Смолянському військовому кладовищі № 2. Залишилися батьки, сестра, малолітня донька.

1 23 4 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров

Загрузка...
delta = Array ( )