Герои АТО
1 2 34 5 6 7 8 9 10
20 февраля 2018
1059
Книга пам'яті: Андруник Петро Петрович

Звання, посада, підрозділ: солдат, водій 1-го від- ділення 1 ВОП 6 РОП 2 БОП військової частини 3017 Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 16 червня 1982 року, смт Мельниця-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область.

Дата і місце загибелі: 25 грудня 2014 року, смт Новотошківське, Попаснянський район, Луганська область.

Обставини загибелі. Загинув близько 9-ї години ранку під час виконання бойового завдання з доставки паливно-мастильних матеріалів, підірвавшись на фугасі направленої дії на трасі «Бахмутка» в районі Новотошківське — Оріхове Попаснянського району Луганської області. Ще один військовослужбовець НГУ, який перебував у кабіні вантажного автомобіля КрАЗ, яким кермував Петро, дістав тяжкі поранення.

Нагородження: Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

19 февраля 2018
1137
Книга пам'яті: позивний "Амброс"

Звання, посада, підрозділ: лейтенант, лікар групи комплектування окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Національної гвардії України.

Дата і місце народження: 16 травня 1990 року, м. Черкаси.

Дата і місце загибелі: 18 лютого 2015 року (помер від ран).

Обставини загибелі. Помер у лікарні від поранень, отриманих під час мінометного обстрілу с. Широкине (Новоазовський район, Донецька область).

Нагородження: Указом Президента України № 324/2015 від 10 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Воювати мають ті, хто відчуває потребу в цьому. Так вважав 24-річний черкащанин, молодший лейтенант «Азову» Сергій Амброс.

Ще у вересні 2014 року, коли бійці «Азову» поверталися після відпустки з Черкас до зони АТО, Сергій розповідав, що мотивує його знову їхати на Схід: «З одного боку, не хочеться повертатися, тому що розслабився вдома, бо там добре, але з іншого — на Донеччині залишились наші друзі, багато хороших людей. Звісно, там також є чимало незакінченої роботи для нас. Є мета, якої ми, на жаль, ще не досягли, а кидати цю справу на півшляху не можна», — говорив Сергій в інтерв’ю «Громадському телебаченню: Черкаси».

8 февраля 2018
1686
Життя за Україну. "Він сказав мені: невже твій патріотизм закінчується там, де треба пожертвувати сином?"

Юрій Литвиненко завжди був душею компанії, люблячим сином і батьком, побратими й волонтери називали його не інакше, як «Сонечко», хоча його позивний «Каратєль». У грудні 2015 року на стадіоні в Торецьку (Дзержинськ) Донецької області, після обстрілу та контузії, серце Юрія зупинилось.

«Нас першими вб’ють»

За словами матері Юрія Литвиненка Наталії Левченко її син був дуже відповідальною людиною. Можливо, тому що дуже рано, коли хлопцю було три роки, загинув його батько.

– Його батько врятував іншій дитині життя, висмикнув її з-під поїзда, а сам не встиг. Я його виховувала самостійно і завжди намагалася, щоб він був чоловіком. Він мені не просто сином був, він був і другом, і братом, і батьком, – згадує мати загиблого.

Коли почалася Революція гідності, Наталія Левченко чи не щодня ходила з подругою на харківський Євромайдан. Син ніколи її не супроводжував. На його думку, щось кардинально змінити можна було лише зі зброєю в руках.

18 декабря 2017
1259
Мені було соромно відсиджуватися в тилу

Свист, вибух… знов вибух… У проміжок між «прильотами» подарунків 82-го калібру, лоскотав нерви ворожий «Утес». Земля здригалася від розривів. Хлопці зі спостережників доповіли, що бачать рух. ДРГ? У повній бойовій готовності, ми спостерігали, а згодом відкрили прицільний вогонь у відповідь. Спостерігаємо далі... Понад годину над головами свистіли кулі, а за спинами розривалися ворожі міни. Нарешті тихо…

Диверсанти противника під «щедрою» вогневою підтримкою підходили до наших «опорників», не вступаючи в бій. Потім швиденько повернулися і вогонь стих. Що відбувається? Треба розібратися, подивитися… І вони пішли… Тихо, слід в слід, група бійців десантного підрозділу легендарної «25-ки» попрямувала у розвідку.

Міни… Так, багато мін… Відразу видно – працювали професіонали, кадрові військові з РФ. «ОЗМ», розтяжка, «монка», багато СВП. Усі підступи до наших спостережників заміновано. Багато мін. Обережно, вдивляючись у кожний міліметр землі продовжуємо пересуватися. Міна, і знову, і знову…

13 декабря 2017
2085
Ітан Тіллінг, Збройні Сили України

Б'юся об заклад, нізащо не вгадаєте з першого погляду, звідки цей розовощокий усміхнений юнак. Не буду тримати інтригу. Він із дуже-дуже спекотних країв. З Австралії. Його зовуть Ітан Тіллінг, і він служить у Збройних Силах України. У самій гарячій на сьогодні точці фронту - біля окупованого Дебальцевого.

Від початку 16-го, з тих пір, коли іноземцям дозволили служити в Збройних Силах, не так вже й багато людей з іноземними паспортами пішли воювати за Україну та українців. Таких, як Ітан, одиниці. Можливо, десятки. В будь-якому разі, навряд чи їх назбирається на цілий Іноземний Легіон. Втім, всі вони колишні військові. Ітан, наприклад, встиг послужити в австралійській артилерії. "Чесно кажучи", - зізнався він мені, - "я не думав, що на Донбасі її застосовують так активно".

Ми познайомились з ним в окопах на передовій, в той день, коли на стіл Трампові потрапив проект військового бюджету Америки. Цей бюджет передбачав 350 мільйонів доларів на військові потреби України. Радіолокаційні системи, артилерийські, протитанкові. Австралієць Тіллінг, дізнавшись про це, посміхнувся своєю фірмовою посмішкою, отак, як на фото, і сказав: "Знаєте, я розумію, що зброя це добре. Але я знаю, що, коли виникає загроза, Америка, Британія, Австралія, решта країн НАТО, посилають свої військові контингенти і вирішують проблему. І все, кінець війні. Тож я не не розумію, чому вони так не роблять в Україні".

7 ноября 2017
4852
История "Третьего" из батальона "Донбасс"

Он был офицером и командиром. Но командиром от Бога. Он никогда не был трусом, не прятался за спинами бойцов, гонял своих ребят, чтобы те постоянно ходили в броне, всегда обращался ко всем с уважением, а не пренебрежительно или презрительно.

Начну просто. Его больше нет.

Он погиб в первый день последнего месяца осени и вместе с ним погибла целая эпоха. Не стало не просто сильного духом и талантливого офицера – не стало крыльев батальона, которые срезало осколками той мины. Не стало замечательного командира, под руководством которого у ребят горели глаза. Не стало сына, мужа и папы, которого ждали дома родные. Не стало частички каждого из тех, кто еще не закутался в мягкое одеяло апатии.

Вам, неравнодушным. Маленький рассказ о большом человеке.

Сергей Васильевич Сиротенко (позывной "Третий") родился 24 декабря 1977 года в селе Ольховец Звенигородского района Черкасской области. Жил в Черкассах.

В 1995 году окончил 11 классов сельской школы, после чего поступил на отдельный факультет внутренних войск МВД при Национальной Академии пограничных войск в городе Хмельницкий. После его окончания в 1999 году выехал из села в Павлоград, где какое-то время проходил службу командиром взвода в частях Северного территориального командования ВВ МВД Украины.

1 2 34 5 6 7 8 9 10

Сегодня
больше новостей
новости партнеров

Загрузка...
delta = Array ( )