Ігор АЛЕКСЄЄВ
22 января 2020
4300
Два значення Дня Соборності

Промови на офіційних церемоніях, повідомлення у ЗМІ, спеціальні уроки в школах — розповідають цього дня про єдність України.

Вороги цю єдність подають як міфічну, а для розумних патріотів вона є ідеалом. У будь-якому разі її треба досягати. Але поняття соборності включає в себе не лише єдність. Ми святкуємо саме День Соборності не просто так. Розуміння значення слова соборність допомагає зрозуміти це свято і тоді його відзначання справді стає суспільно корисним та сприяє самовдосконаленню.

Тлумачний словник наводить два значення цього слова.

“Єдність усіх територій тієї чи іншої держави”. Це дуже спрощене визначення, можливо, і трохи лукаве. Але від тлумачного словника більше і не вимагається — це не філософський словник і, навіть, не політичний. Справді, держава може мати єдність її територій, а може і не мати. Щедро підтримуваний та кадрово зміцнений проросійський елемент Донбасу порушив єдність території держави Україна. Але підконтрольні їм території практично всі, у тому числі сам Путін, визнають Україною. Більшість держав світу протягом більшості часу перебувають у стані єдності їх компонентів. Це вважається цінністю, бо це — мир і громадянська злагода.

29 мая 2019
1927
Вітаємо миротворців усього світу!

Сьогодні — цікаве професійне свято. Міжнародний день миротворців. 44 000 наших співвітчизників брали участь у миротворчих місіях і для них є також і свій окремий день — 15 Липня. А сьогодні треба звернути увагу на те, наскільки миротворці взагалі важливі, що їх багато від різних країн і що їхнє існування дуже потрібне для порядку у світі, зараз особливо актуальне і для нашої країни зокрема.

“Миротворча діяльність полягає у використанні легко озброєних багатосторонніх сил для роз'єднання ворогуючих сторін. Відрізняється від здійснення колективної безпеки обмеженим мандатом, орієнтацією на збереження нейтралітету і необхідністю згоди сторін, на чиїх територіях розміщені миротворчі сили.” - інформація з енциклопедії.

Помітною, масовою, значущою і частою діяльність миротворницьких місій стала у другій половині минулого століття, особливо під його кінець. Це сталося завдяки тому, що уже були розвинені великі міжнародні орґанізації (у першу чергу ООН), ідея добровільного обмеження суверенітету, у світі спала ідеолоґічна напруга, але виникло багато локальних конфліктів у результаті припинення існування двополярної системи ґеополітичного устрою.

9 ноября 2018
1338
Тричі визначний день

Дев’яте Листопада — День української писемності та мови. А також — День пам'яті Великого Учителя Григорія Сковороди та День працівника культури і народного майстра. Три дуже важливі дати, даваймо разом подумаємо, чому вони дуже важливі та про зв’язок між ними.

9 Листопада 1997-го року Президент Кучма видав указ, у якому зазначалося відзначання “в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”. Його до цього довго підводили кілька громадських орґанізацій, у тому числі “Просвіта”. Складне суспільно-політичне тло тих часів (у першу чергу через тиск російської мови) стало однією із причин обрання “героєм свята” православного святого — одного із перших наших діячів, по якому залишилися писемні твори.

День православного святого — це завжди день його смерті (якщо це не Христос, Марія або ж Іван-Хреститель). Цього дня помер ще один українець, якого церква мала би з часом визнати святим — Григорій Сковорода. Сковорода писав різними мовами, більше за все — мішаною, і в усих творах ця мова мала трохи різні правила та слова. Найбільше вона нагадувала церковнослов’янську. Його твори нагадують більше твори Нестора-Літописця, аніж сучасну українську літературну мову. Мало того, ця давня мова, особливо якщо читати нею неправильно (правильно вміє читати дуже маленька кількість спеціалістів), дуже нагадує навіть сучасну російську.

Подтверждено:  
804
Болеет:  
771
Выздоровело:  
13
Умерло:  
20

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( )