Артем ШЕВЧЕНКО
4 июня 2019
4649
Якщо скоїв - відповідай, курво

Хоч і безумно нині тяжко, але я таки спробую сформулювати у чому різниця реакції правоохоронної системи на злочини, які раніше вчиняли міліціонери і на злочини, які, на жаль, бува вчиняють і дотепер поліцейські. Різниця у наступному:

нульова толерантність до підозрюваних у погонах; ані найменшого приховування інформації про неправомірний вчинок; відсутність кругової поруки.

Тобто свій чи не свій, новий чи старий, дрібне правопорушення чи особливо тяжкий злочин: якщо скоїв - відповідай, курво. І водночас ми намагаємося повно подати інформацію, як тільки можливо за нормами КПК, враховуючи, що орган досудового розслідування злочинів поліцейських - не поліція, а Державне бюро розслідувань чи НАБУ. За процесуальним керівництвом Генеральна прокуратура України звісно. Комусь, якщо вважаємо, що несправедливо підозрюють поліцейських або невірна кваліфікація чи неправомірне переслідування, можемо допомогти юридично у захисті.

Але я не пригадаю більш-менш резонансного випадку, коли йшлося би про втрату життя чи суттєву шкоду здоров’ю потерпілому від неправомірних дій поліцейського, якого б керівництво «покривало», «відмазувало», штучно би виводило з-під відповідальності, спотворювюючи картину злочину, як у Врадіівці, чи приховуючи інформацію про подію. Звісно можуть бути поодинокі ганебні прояви такого, але не системні і не масові. Переважна більшість проступків правоохоронців стають публічними і ніхто цьому не перешкоджає. Як відповідальний за комунікацію у МВС України протягом 4 років - я це можу стверджувати. Звісно, це не виправдання. Це радше покаяння. На жаль, поліцейські скоювали і скоюватимуть злочини. Десь несвідомо, десь умисно. Десь від п’яної дурості, як нині у Переяславі, десь від злого умислу. Приміром, у США (~350 млн. населення, у 8 разів більше, ніж в Україні) від рук поліцейських щороку (статистика від 2012-13 рр.) гине від 800 до 1000 чоловік. У 2016 році - 963, 2017 році - 995, 2018 році - понад 1000 осіб. Значну частину цих людей поліцейські позбавляють життя невиправдано або з необережності.


Сегодня
14 октября 2019
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( )