Андрій ЦАПЛІЄНКО
21 декабря 2021
5031
Гляйвицький інцидент у російському виконанні вже готується

Гляйвицький інцидент у російському виконанні вже готується. Вони шукають casus belli. Просто вигадують його за лекалами нацистів. Але цього разу їм потрібно щось більш потужне, аніж захоплення радіостанції.

Російський міністр оборони щойно провів засідання колегії свого відомства. Перед десятками розумних людей з вищою військовою освітою Шойгу проголосив відверту маячню. Заявив про підготовку американськими ПВК операції з хімзброєю на Донбасі.

Нібито приватні військові компанії США готують провокацію з хімічними компонентами на сході України. Навіть називається місце, куди таємно завезли хімзброю - Авдївка. За версією путінського міністра, у Донецькій області перебуває понад 120 співробітників американських ПВК, які не сплять ночами і думають, як отруїти весь Донбас.

Смішно це читати тим, хто знає Авдос, пропитаний наскрізь димом Коксохіму, і куди таємно не може заїхати навіть цистерна асенізаторів. Смішно це читати військовим, які американських інструкторів бачили лише в Яворові, за півтори тисячі кілометрів від передової.

11 августа 2021
4616
Серйозний зашквар російської оборонки

Серйозний зашквар російської оборонки. Забули видалити код заводу-виробника з міни ПОМ-2Р1БС, яку закинули на наші позиції під Горлівкою.

ПОМ-2 скидають з «безпілотника» або відстрілюють з РПГ. А цю, останню модифікацію міни, можна встановлювати вручну. Кидаєш її, як гранату, вона зводиться у бойове положення і викидає чотири нитки, датчики цілі. Легке торкання до одного з них - фатальне. Розмінувати міну неможливо. Тільки підірвати.

ПОМ-2Р1БС виробляють лише в Росії, з 97-го. Офіційно вона на озброєнні лише в ЗС РФ. Зазвичай на Донбасі росіяни використовують ПОМки без маркування. Але з цією залізякою вони серйозно промахнулись.

На стакані-носії міни - жодних позначок. Та бійці знайшли хрестовину, з якої вилітають нитки-датчики. Дивимось. Код виробника 583. Він збігається з кодом Саранського федерального казенного підприємства Росії, відомого більше, як Саранський механічний завод. Тож міна автоматично стає доказом воєнних злочинів РФ. А, відтак, сподіваюсь, її побачать і в Міжнародному кримінальному суді.

8 апреля 2021
4349
Кремлю потрібна війна

На фото те, що залишилось від боєприпасу, який шостого квітня вбив Володимира Шпака, командира взводу 58 бригади. За хвостовиком фахівці ідентифікували боєприпас як танковий кумулятивний снаряд калібру 125-мм.

Тобто, «сепарські» танки вже на передовій. Хоча, за умовами перемир’я, мають знаходитись в боксах далеко від лінії зіткнення. І варто бути готовими, що таких обстрілів побільшає.

Кремлю потрібна війна.

Ось що пише родичам на підконтрольну територію жителька окупованої Макіївки (ім’я не називаю із зрозумілих причин): «Нас тут пугают, что 25 апреля начнется полномасштабная война с войсками НАТО. Знакомая работает у Пушилина, он своим сказал отдать всем трудовые книжки и быть наготове».

UPD по боєприпасу, від якого загинув Володимир Шпак. Повторно зв’язався з командуванням бригади, в якій служив Володя. Там кажуть, ще раз ретельно вивчили осколки та залишки снаряду, і остаточно дійшли висновку, що це 3ОФ35, боєприпас до протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра». Яка теж є забороненою Мінськими угодами та умовами припинення вогню, тож має знаходитись не на лінії зіткнення, а в місцях постійного зберігання.

27 сентября 2019
5194
Питання в тому – яка ціна?

15-річний Даня Дідик йшов попереду колони з українським прапором під час ходи гідності в Харкові у 2015 році. Терористи, які спостерігали за рухом колони і підірвали вибуховий пристрій з телефону, не могли не бачити, що до вибухівки підходить дитина. Але вони натиснули кнопку і вбили Даню і ще трьох українських активістів. Нелюдів збираються відпустити на свободу.

Я щойно дізнався, що росіяни включили в список на обмін Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова.

Встановлена ними в снігу МОН-100 це два кіло тротилу і чотириста 10-мм кульок зі сталі. Коли тротил вибухає, вони летять на 120 метрів вперед. І цей сталевий дощ мав викосити десятки людей. Більшість врятувала «Газелька», яка раптово стала між міною і натовпом. Маленький патріот Даня і ще троє українських активістів загинули.

І в моєму рідному Харкові після теракту, ще довго не було ходи з українськими прапорами. Ці покидьки саме цього й хотіли. Щоб Харків, де тисячі латентних сєпарів досі чекають на «русское наступление», боявся. Цього хотіли й ті люди в Росії, які мали заплатити Дворнікову, Башликову і Тетюцькому за цей страх і смерть харківських патріотів.

Подтверждено:  
3 780 903 
+12 815
Болеет:  
114 855 
+7 239
Выздоровело:  
3 567 336 
+5 413
Умерло:  
98 712 
+163
Привито:  
15 053 125 
+85 177

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( )