Ігор КЛИМЕНКО
30 сентября 2021
2884
Накроет ли страну волна поддельной COVID-документации?

Украина на пороге очередного локдауна. Он обязательно случится, если население не выйдет из режима "релакс" и не начнет вакцинироваться и серьезнее относиться к ограничительным мерам. Руководство Министерства здравоохранения уже заявило, что определенные привилегии при возможном локдауну получат вакцинированные граждане. А там, где есть привилегии, появляются и злоупотребления. В этом конкретном случае мы говорим о подделке COVID-тестов и сертификатов вакцинации.

Какая ответственность ожидает тех, кто подделывает COVID-документацию

Да, начнем сразу с главного. Потому что это то, что всегда интересует больше всего. Веское слово в этом процессе говорит Уголовный кодекс. Именно он вмещает немалый перечень статей, под которые подпадают действия и человека, который производит и продает поддельные документы, так и того, кто их использует потом.

Всего с начала года полицией открыто 350 уголовных производств по фактам подделки результатов ПЦР-тестов, справок о вакцинации от COVID-19, международных свидетельств о вакцинации и COVID сертификатов. При этом в 70% зарегистрированных преступлений лицам уже сообщено о подозрении.

19 мая 2021
2616
600 слів про співпрацю поліції та громади у сфері безпеки

Децентралізація – це не лише збільшення повноважень органів місцевого самоврядування. Це ще й виняткова можливість на локальному рівні сформувати єдиний безпековий простір. І тут важливим є момент налагодження співпраці між поліцією та об’єднаними територіальними громадами. Є проєкти, ефективність втілення яких залежить якраз від взаємодії цих двох сторін. І сьогодні розповім про трійку найважливіших.

Системи відеонагляду – надійне спостереження за правопорядком

В контексті стратегії єдиного безпекового простору важливим є формування розгалуженої системи відеонагляду. Нині поліція має доступ до майже 31 тисячі камер відеоспостереження. Найбільше їх на території міста Києва – 6750, а найменше на Луганщині – 327.

Чому це потрібно?

Бо завдяки системам відеонагляду нам вже вдалося розкрити понад третину злочинів. І практично кожне правопорушення розслідується із використанням відео з камер спостереження. А особливо цінними для поліції є камери з системою відеоаналітики. Таких в Україні понад 3 300. За їх допомогою можна оперативно знайти розшукуваний автомобіль чи людину.

18 ноября 2020
2841
Не стріляти: електричний струм на службі поліції

За приблизними підрахунками, завдяки використанню електрошокерів у світі врятовано понад 220 тисяч життів. Поліцейські у 107-ми країнах мають на озброєнні такі спецзасоби електропровідної дії. Більшість з цих країн – це держави розвиненої демократії, де питання захисту прав людини у пріоритеті.

Як працює тайзер?

Перевага цього спецзасобу в тому, що поліцейський на безпечній відстані може знешкодити зловмисника із найменш травматичними для нього наслідками. Дальність пострілу сягає 7,5 метрів, а швидкість – 55 метрів за секунду.

Всередині пристрою знаходяться два струмопровідні дроти, які вистрілюють, коли поліцейський натискає на курок. Через спеціальні дартс-дротики передається електричний імпульс, який миттєво знерухомлює особу, тимчасово паралізуючи м’язову систему.

Важливо, що електрошокер – це найбезпечніший поліцейський засіб примусу. Він знерухомлює людину, блокує її рухи на короткий період. За цей час поліцейський зможе вдягнути на правопорушника кайданки і вдасться уникнути загострення конфлікту. Таким чином використання тайзеру зменшує ризик травмування не лише для правопорушника, а й для поліцейського та оточуючих.

Подтверждено:  
2 660 273 
+15 579
Болеет:  
261 731 
+7 265
Выздоровело:  
2 337 194 
+7 776
Умерло:  
61 348 
+538
Привито:  
7 956 093 
+55 897

Сегодня
18 октября 2021
больше новостей
delta = Array ( )